Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen 2021 - reportáž a fotografie

2.569 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR
v silovém trojboji mužů a žen 2021 - výsledky

V neděli 4. července 2021 se v Plzni konal 29. ročník Mistrovství České republiky v silovém trojboji mužů a žen. Stejně jako předtím v sobotu se jednalo o soutěž s vybavením. Organizačním týmem byl po vzoru mezinárodních šampionátů Výkonný výbor ČSST. Sbor rozhodčích byl na tuto soutěž zvolen následovně, postranními rozhodčími byli Tomáš Šárik a Jan Šrámek, hlavním rozhodčím byl Josef Švejda. Dohled nad celou soutěží jsem měla já, Petra Švadlenková, jako delegát.

Ženy přijely bohužel pouze tři ve dvou váhových kategoriích. V kategorii do 52 kg soutěžila opět Denisa Turková z TJ Viktorie Bohumín, která soutěžila i den předešlý. Získala zlato rekordním výkonem 323 kg a vytvořila nové národní rekordy i v jednotlivých disciplínách, a to ve dřepu 138 kg a v bench-pressu 75 kg. To vše jí vyneslo i zlato v absolutním pořadí. Kategorii do 76 kg vyhrála Alžběta Michlová z SK Zlobr. Nazvedala 335 kg.

Mužů přijelo celkem šestnáct v šesti váhových kategoriích. Dušan Švarcbach v kategorii do 66 kg získal první místo za 530 kg. Reprezentuje oddíl SK Totzi Klášterec nad Ohří. V kategorii do 83 kg předvedl výborný výkon Milan Zeman ze Spartaku Rokytnice nad Jizerou. Na dřepu zvládl 250 kg, na bench-press zvedl 172,5 kg a pokořil 246 kg na mrtvý tah. V součtu tedy 667,5 kg. Jakub Sedláček vyhrál kategorii do 93 kg. Závodil zcela RAW, bez vybavení a k vítězství mu stačily pouze tři pokusy, v každé disciplíně jeden. V dřepu zvedl 275 kg. V bench-pressu zvládl 200 kg a v mrtvém tahu 255 kg. Reprezentuje frýdlantský oddíl PWL Vision Nutrition. Evžen Sičevskyj předvedl vynikající vítězný výkon v kategorii do 105 kg. V součtu nazvedal 845 kg, což je 507,76 Wilksových bodů. To mu zajistilo i absolutní vítězství v mužích. Do 120 kg získal zlato zkušený závodník jihlavského oddílu Milan Selinger. Nazvedal 840 kg, čímž si zajistil mistrovskou výkonnostní třídu. V bench-pressu zvedl výborných 285 kg. Nejtěžší váhové kategorii dominoval Jaroslav Šoukal. Nazvedal tréninkově 810 kg.

Po oba dva soutěžní dny vše probíhalo hladce v krásném prostředí Parkhotelu v Plzni, kde se na pořádané soutěže vždy vzpomíná dobře.

Pro rozhovor jsem si vybrala Milana Selingera, zlatého v kategorii do 120 kg a stříbrného v absolutním pořadí. Reprezentuje oddíl Powerlifting Jihlava.


Milan Selinger

Jak se ti dnes dařilo? Splnil jsi to, na co bylo natrénováno?

Dařilo se, vyhrál jsem. (smích) Ne, tak vážně, popravdě napíšu, jak se co povedlo. Ve dřepu jsem chtěl dojít na těch 305 - 310 kg. Ale jelikož jsem neprodřepl 305 kg, tak se to nepovedlo. Třeba to chtělo si jen víc naložit. Bench-press byl v rámci možností uspokojivý. Jelikož nemám natrénované dotlaky, tak jsem rád za to, co vyšlo. Trošku mě limituje zranění levé ruky z roku 2019, kdy jsem si utrhl šlachu prsního úponu, ale myslím, že se s tím dá pracovat. Tahy byly průměrné, jelikož netahám v dresu, tak to zase není taková sláva.

Při trénincích v dresech je potřeba v podstatě hned celý tým lidí, což někdy bývá problém. Jak to řešíš ty? S kým nejčastěji trénuješ a kde?

Ano, jak říkáš, při trénincích v dresu je potřeba tým. "Můj" tým je oddíl Powerlifting Jihlava. Nejčastěji trénuji s Tomášem Šárikem, vzájemně si pomáháme a já se snažím od něj čerpat jeho letité zkušenosti. Ale nemůže být se mnou celý den, takže mi pomáhá i Rosťa Cejnek, František Kružík a teď nově i Radek Zich. S nimi odjedu to nejhlavnější a na zbytek zneužiju někoho v posilovně Powerlifting-Gym v Jihlavě v budově bazénu E. Rošického.

Vím, že jsi velký gurmán. Co si vlastně dáš k jídlu nejraději? Něco nadupaného bílkovinami?

Gurmán snad možná, ale jinak jsem takřka popelnice, co sní, na co přijde. (smích) Poslední rok mám problémy s cukrovkou, tak abych nemusel jíst prášky, musím dodržovat lepší jídelníček a chodím na pravidelné kontroly. Takže teď mám na den 200 g bílkovin, 300 g sacharidů a 200 g tuků. No, ale ne vždy se do toho vejdu na 100 %. Ale cukr v krvi klesl a to je hlavní.

Kdy zase uvidíme 300 kg v bench-pressu?

Rád bych se o to pokusil příští měsíc na ME v trojboji v Plzni. Ale není to jednoduché, objevují se bolístky, se kterými se trochu peru. Nicméně tím nechci říct, že už nebude 300 kg. Bude, ale nevím přesně kdy.

Jaké máš další sportovní plány?

Jak jsem již zmínil, příští měsíc je v Plzni mistrovství Evropy v trojboji EQ, tam jsem přihlášený, tak musím něco poladit, ať jsou lepší čísla jak teď. Čtrnáct dní po Evropě jsou družstva, takže tam bych se rád také ukázal. No a na podzim, jestli budou soutěže venku v zahraničí, to netuším. Takže co se spustily soutěže, tak se chci zúčastňovat. Stále jsem hladový a baví mě to, jako když jsem kdysi začínal.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho dalších úspěchů.


Mistrovství České republiky v silovém trojboji mužů a žen 2021
- fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
jiijk (22:03) • tak asi jej jen na pangaminu
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
soichiro (18:21) • Chlapi vase podcasty sleduju ma to slusnou uroven i ty rozhovory se zavodniky jsou pove...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (17:18) • Ahoj, díky za tvou reakci. Shrnul jsi to perfektně a nelze k tomu dodat opravdu nic. Sa...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (17:16) • Hlavně i to pózování zhoršil. Takto naposled pózoval v roce 2012 a dřív.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
scorpionus (14:41) • Kluci, kulturistika je nejegoističtější a nejnarcističtější a zároveň nejsubjektivnější...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie