Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

Strongman Olomouc 2021 - reportáž

5.651 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Strongman tým Morava] Město Olomouc, metropole Hané, hostilo v sobotu 3. července 2021 závod strongmanů "amatérské divize" pod názvem Strongman Olomouc 2021. Po loňské odmlce zaviněné koronavirem se jednalo o třetí ročník. Pořadatelem byl již všem celkem známý Strongman tým Morava v čele s bratry Motáňovými Martinem a Miroslavem, kteří se zároveň zhostili role rozhodčích celého klání. Na akci dorazilo 15 borců z původně 19 přihlášených (někteří rušili svou účast na poslední chvíli i pár hodin před závodem).

Krátce po 13. hodině, kdy tradiční a zkušený moderátor všech závodů pod hlavičkou Strongman týmu Morava Milan Hebelka vyzpovídal patrona celé akce náměstka primátora Olomouce Martina Majora, začal závod první disciplínou, a to Axle Liftem o váze 125 kg.

Axle Lift

Pět rozhodčím uznaných opakování zvládla hned pětice borců (Pělucha, Fojtů, Gruszka, Jochim a Maňák). Ostatní provedli čtyři až jedno opáčko. Dva si "připsali" nulu.

Ohrada

300kg ocelovou ohradu přenést 12,5 m tam a 12,5 m nazpět jako druhou disciplínu dokázal třetí nejlepší v pořadí Martin Homola (26,47 s) následovaný o něco rychlejším Janem Pěluchou (22 s), nejlepším se zde stal Ondřej Fojtů (19,16 s).

Jednoručka 80 kg

Dále následovala 80kg jednoručka s tlustým madlem. 10 závodníků na tuto jednoručku nebude vzpomínat v dobrém, protože pro ně zůstala nepokořena. Zbytek startovního pole měl větší štěstí i sílu na to, aby si s ní poradil - nejlépe však Jan Gruszka se sedmi opakováními.

Cardeadlift

Jako další v pořadí byl Cardeadlift se Škodou Octavia. Ačkoliv nikdo netušil, jak bude obtížné s tímto automobilem (zapůjčeným od "A3" Autoškola Olomouc) pohnout, nakonec se ukázalo, že borci mají natrénováno a disciplína tak prověřila především vytrvalost a kapacitu plic závodníků. Ten nejvytrvalejší (Martin Homola) totiž provedl úctyhodných 27 pozvedů! Tomáš Neufeld 21 a Václav Riegger 17.

Carry Medley

Jako poslední zkouška bylo zvoleno přenesení 100kg sudu na 15 m vzdálený stůl a poté na tentýž stůl vyložit 130kg Atlas. Někteří sud neodnesli, někteří odnesli jen ke stolu, ale už nestihli vyložit na stůl, jiní alespoň přenesli a uložili sud na stůl s hodně rychlým časem, ale Atlas se vyzdvihnout na stůl nepodařilo. Zde byl proto rozhodčím měřen mezičas po položení sudu. Mnohým to pomohlo do celkového bodování. Kompletní disciplínu včetně vyložení 130kg Atlasu se podařilo zvládnout jen osmi strongmanům. Jakub Kašpar to dokázal za 37,53 s, Petr Tóth za 30,6 s a za neskutečných 18,78 s lídr celého sobotního klání Jan Pělucha.

Po 16. hodině již diváci usazení v amfiteátru Korunní pevnůstky Olomouc, kde se závod konal, netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků.

Za hudby pod vedením Tomáše Staňka zvaného DJ Male Frog se komentátor ujal mikrofonu, aby ohlásil, že vítězem akce Strongman Olomouc 2021 se stává Jan Pělucha. Stříbrnou příčku obsadil Ondřej Fojtů a bronzovou pak Jan Gruszka.

Bratři Motáňovi s celým svým kolektivem zvaným Strongman tým Morava by touto cestou chtěli mnohokrát poděkovat všem závodníkům, kteří dorazili, všem divákům a fanouškům, kteří závodníky po celou dobu povzbuzovali, a především sponzorům, díky nimž se akce mohla konat: Muzeum Olomoucké pevnosti, Repromax, s. r. o., Algraf, s. r. o., Podlahářství Jaroslav Lakomý, Michal Šindler - doprava, MKA Service, H Sport, Tisk Přerov, "A3" Autoškola Olomouc.

Na shledanou 28. srpna ve Šternberku!

Více fotografií naleznete v galerii pořadatelů na FB zde.


Strongman Olomouc 2021 - výsledky


Strongman Olomouc 2021 - videoreportáž TV ZZIPLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
PavelV (10:18) • A proč počítáš jen dvě soutěže? Píšeš tu o závodnících. To jsem myslel, že jsou všichni...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
DrobecekVlada (09:55) • Dojmologie v číslech: Když jsem sečetl starty na kondičkách letos, vyjde to 450 (ne...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
PavelV (09:13) • DrobecekVlada: Tak vyhoď nějakej návrh. Co by měli dělat? Jiank k závodníkům... Přesn...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Hami88 (09:01) • Tak dokud bude milion kategorii,tak nikdy nebudou naplnene zavodniky. Narodni svazy by...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Zodiak411 (22:10) • Smartlabs byl početně nejobsazenější soutěží a byl naprosto perfektní. Jinak se zbytkem...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie