Reklama:

World´s Ultimate Strongman: Strength Island 2021 - výsledky

4.761 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

O víkendu, tedy konkrétně 13. března, se konal letošní první velký závod ve světě strongmanů. Oproti loňskému roku to nebyl žádný ze závodů série Arnold Classic, letošním prvním závodem byl World's Ultimate Strongman: Strength Island 2021, konaný ve slunném Bahrajnu.

Pro celkem 15 závodníků včetně aktuálního držitele titulu World's Strongest Man Oleksiiho Novikova bylo připraveno 5 těžkých disciplín:

  • Axle Deadlift - mrtvý tah s tlustou osou
  • Flag Hoist - vytahování závaží s vlajkou
  • Dumbbell Press - zdvih jednoručky
  • Carry and Load Medley - přenášení a nakládání pneumatiky, Atlasova kamene a štítu
  • Atlas Stones - zdvih Atlasových kamenů

Disciplíny jsou to vesměs standardní a rozvržené tak, aby prověřily kompletní připravenost jednotlivých borců. Je téměř tradicí, že se končí Atlasovými kameny. Nicméně tento rok si pořadatelé připravili poněkud nezvyklou disciplínu, která ale vůbec není špatná, a dokonce je divácky velmi atraktivní. Vytahování vlajky - Flag Hoist.

Letošního závodu se zúčastnila samá velká jména současné mezinárodní scény. Již jmenovaný nejsilnější muž planety Oleksii Novikov, druhý nejsilnější muž planety Tom Stoltman, třetí nejsilnější muž planety Jean-Francois Caron, dále pak Luke Stoltman, Aivars Šmaukstelis, Bobby Thompson, Adam Bishop, Rauno Heinla, Rob Kearney, který závodil poprvé od svého zranění při loňském pokusu o překonání rekordu v Log Liftu, Mikhail Shivlyakov, Konstantine Janashia, Erwin Toots, Eythor Ingolfsson Melsted, Ramin Farajnejad a Mohammed Ezatpour.

Axle Deadlift

Disciplína, která prověří celkovou sílu závodníka. Tentokrát pořadatelé připravili medley (nebo žebřík, chcete-li), kde závodník musel pozvednout celkem 5 tlustých os o hmotnosti v rozmezí 320 a 440 kg. Hned po první disciplíně se velmi rychlým časem 27,1 vteřiny ujal vedení Bobby Thompson, velmi silný deadlifter. Bobby byl těsně následovaný Raunem Heinlou s časem 27,33. Třetí místo obsadil Oleksii Novikov, také ve velmi těsném závěsu - 27,54.

Flag Hoist

Na podobných závodech nová disciplína. Borci měli za úkol vytáhnout na laně s kladkou 75kg závaží, nad kterým vlála bahrajnská vlajka. Je nutné říci, že žádný ze závodníků nevěděl, že taková disciplína bude. Jednalo se o tajnou informaci, která byla uveřejněna až na místě zhruba 24 hodin před samotným závodem. Zde se nejvíce dařilo Lukovi Stoltmanovi, který tak chtěl napravit své selhání z mrtvého tahu. Na druhém místě se umístil Ramin Farajnejad, následovaný Oleksiim Novikovem, který si tak upevnil velmi dobrou výchozí pozici.

Dumbbell Press

Tlaky jednoručkou, krásná a velmi oblíbená disciplína, která by zanedlouho mohla proslavit českého profesionálního strongmana Lukáše Pateru. Tentokrát závodníci zvedali 100 kg vážící činku na opakování v limitu 75 vteřin. Současným držitelem světového rekordu ve zdvihu 100kg činky na opakování je Oleksii Novikov, a to o hodnotě 11 opakování. Nikoho tedy nepřekvapí, že s 10 opakováními disciplínu vyhrál, druhý skončil velmi dobře závodící Aivars Šmakustelis a třetí taktéž závodník ve výborné formě JF Caron.

Carry and Load Medley

Při této disciplíně bylo nejdůležitější ji udýchat. Strongmani museli přenášet 100kg pneumatiku, 120 kg vážící Atlasův kámen a nakonec 140 kg těžký štít ve tvaru loga WUS (World's Ultimate Strongman). Závodníci museli předměty postupně přenést a položit na vyvýšenou platformu, nejrychlejší vítězí. Nejrychlejším sprinterem byl v této disciplíně opět skvělý Oleksiii Novikov, druhým místem si trochu spravil náladu Tom Stoltman, který absolutně pohořel u jednoručky, třetí místo bral Mohammed Ezatpour.

Atlas Stones

Krásná a těžká disciplína, která měla předem daného vítěze. Zvedání Atlasových kamenů na závěr celého závodu má za úkol vyždímat poslední zbytky sil závodníků. Navíc vždy, nebo alespoň většinou, párová disciplína, která vybičuje k opravdovým výkonům. Závodníci zvedali 10 kamenů v rozmezí 100 - 225 kg. Druhé místo obsadil Oleksiii Novikov a třetí místo JF Caron. Oním daným vítězem se nestal nikdo jiný než král všech Atlasů a světový rekordman snad ve všech disciplínách okolo Atlasových kamenů Tom Stoltman. Nicméně ani to mu bohužel nepomohlo k celkově dobrému výsledku.

Závod jako takový byl velmi zajímavý, rychlý, bez průtahů a závažných problémů. Jelikož se odehrával v Bahrajnu, tak ho náš divák mohl sledovat přes on-line přenos. I tak bych si troufl říci, že se celý závod konal za lehké pachuti omezení, která začala sužovat nejen sport, ale i celý svět již v loňském roce. V Bahrajnu i v nedalekých Spojených arabských emirátech jsou omezení sice menší než v Evropě, nicméně celá show okolo závodu byla poměrně střízlivější než v minulých letech.

Závod celkově vyhrál výborně připravený Oleksii Novikov z Ukrajiny, následovaný Kanaďanem JF Caronem. Třetí se umístil Lotyš Aivars Šmaukstelis. Konkrétně Novikov tak potvrdil svou aktuální formu pokračující z konce minulého roku a dokázal všem pochybovačům, že se s ním musí na špičce tabulky prostě počítat.

Doufejme, že tento závod nebyl jen výkřikem do tmy a ostatní akce konané ve světě budou pokračovat. Celková situace tomu zatím moc nenahrává, já za sebe hlavně doufám, že nejen ve světě, ale i v České republice závody budou, aby si nejen diváci přišli na své, ale i závodníci mohli ukázat formu, sílu a své umění.

Výsledky závodu
pořadí závodník země počet bodů
1. Oleksii Novikov Ukrajina 70,0
2. Jean-Francois Caron Kanada 58,0
3. Aivars Šmaukstelis Lotyšsko 54,0
4. Luke Stoltman Velká Británie 47,0
5. Mohammed Ezatpour Írán 43,0
5. Ramin Farajnejad Írán 43,0
5. Tom Stoltman Velká Británie 43,0
8. Bobby Thompson USA 41,5
9. Eythor Ingolfsson Melsted Island 33,5
10. Adam Bishop Velká Británie 33,0
11. Rauno Heinla Estonsko 32,0
12. Ervin Toots Estonsko 30,5
13. Rob Kearney USA 26,5
14. Konstantine Janashia Gruzie 24,0
15. Mikhail Shivlyakov Rusko 18,0


Foto:
www.instagram.com/worldsultimatestrongman
www.instagram.com/novikov_strong_wsm


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie