Reklama:

Nový kalendář českých vzpěraček na rok 2021 je již v prodeji

10.632 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Vzpírání

Vychází již sedmý ročník kalendáře vzpěraček. Protože ale letošní rok nebyl obyčejný, není ani kalendář takový, jak si již lidé zvykli. Vzpěračky jsou sice stále půvabné ženy, ale jsou i bojovnice, které vyhrávají ty nejdůležitější soutěže. V roce 2020 šlo o život. Mnoho lidí již březnu mluvilo o apokalypse. Ve zprávách nebylo téměř nic jiného než koronavirus. Z obchodů mizely základní potraviny, strach nutil i zdravé zůstávat doma nebo nosit roušku.

Na druhou stranu však byly skupinky, které si z toho dělaly legraci, ač reálnou změnu světa nemohli popřít. Hlavně pánové s láskou k počítačovým hrám natěšeně ve fantazii očekávali pochod zombií s divokou střílečkou.

Aktuální situace se dá nazvat malou apokalypsou, proto rok 2021 bude "postapo" a kalendář je nafocen v tomto duchu.

Realizace se domlouvala v době, kdy nebylo povoleno setkávání. Museli jsme věřit, že v době domluveného termínu už budou nařízení mírnější a malá skupina osob bez roušek nebude problém. Několik vzpěraček dokonce pracuje ve zdravotnictví a byly tedy velmi pracovně vytížené.

Tato akce vyžadovala odbornější zásah. Díky kontaktům z retro diskusního fóra Fénix (fnx.cz) se autorka kalendáře Julie Švecová domluvila s Tomášem Kelnarem, který "postapo" stylem žije, a dal se tak dohromady velký realizační tým, schopný zajistit prostory, kostýmy, líčení a hladký průběh při focení. Fotografem byl již léty ověřený David Nogol, který se v "postapo" stylu vyloženě našel.

Fotilo se ve dvou dnech, na dvou místech, poprvé v Brně - VZA bunkru Horákov, podruhé na bývalé raketové základně Bratronice. Velkou část práce odvedla vizážistka Eliška Heřmanská z Nuclear Valkyries.

Základ kostýmu si dělaly vzpěračky samy doma pomocí nůžek, sava, ohně a podobně. Detaily a zajímavé prvky, hlavně zbraně, pak doladily na místě z kostýmů zapůjčených od Hellsmokers, část zbraní byla i od Honzy Ošťádala a Filipa Kyllara. Podporu formou dopravy a občerstvení poskytli Jirka Doležel a Petr Lasák.

Většině vzpěraček se téma kalendáře líbilo a i ty, co byly ze začátku rozpačité, si to nakonec, myslím, užily. Vznikla tak spousta fotek, které budou památkou na celý život. Ve spodním prádle či šatičkách se mohou vyfotit kdykoliv. Jako postapokalyptické válečnice však jen tak někdo fotku nemá.

Kalendář je možné zakoupit na www.vzperacky.cz.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 111 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie