Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostenců a dorostenek 2020 - reportáž

1.889 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR
v klasickém silovém trojboji dorostenců
a dorostenek 2020
- výsledky

V sobotu 10. října se ve Višňové konal 8. ročník Mistrovství České republiky v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostenců a dorostenek. Pořádajícím oddílem byl PWL Vision Nutrition pod vedením Jana Fila. Postranními rozhodčími byli Josef Semrád a Marián Přibyl, hlavním rozhodčím byl nakonec Jiří Prášek. Dohled nad celou soutěží jsem měla jako delegát já, Petra Švadlenková. Byla prohozena má původní pozice s Jiřím Práškem. Výsledkový servis obstarával Zdeněk Tuháček. Soutěž provázela vládní opatření, která mimo jiné spočívala v omezeném množství všech osob, proto muselo být upraveno i množství trenérů na oddíl a byl přísný zákaz přítomnosti diváků.

Na soutěž dorazilo pět nominovaných závodnic. Ty byly rozděleny do tří kategorií. První byla sloučená kategorie do 63 kg, kde zvítězila Denisa Turková z TJ Viktorie Bohumín výkonem 314,46 Wilksových bodů. Další kategorii vyhrála Jana Daňková z Powerlifting TJJM Chodov za výkon 312,5 kg. V kategorii do 84 kg neměla přemožitelku Michaela Kanátová, nazvedala úctyhodných 375 kg. A stala se tak nejlepší dorostenkou absolutně.

Dorostenců přijelo poměřit síly třicet dva v šesti kategoriích. V nejlehčí sloučené kategorii do 59 kg zvítězil Oliver Balážik z domácího oddílu. Nazvedal 352,5 kg. Nejobsazenější zde byla kategorie do 74 kg, kde o medailové pozice bojovalo třináct dorostenců. V této konkurenci dokázal nazvedat vítězných 542,5 kg David Lacina z TJ Sokol Pohořelice. Pokoušel se i o národní rekord v mrtvém tahu, ale tentokrát rekord odolal. Mikuláš Sikora z bohumínského oddílu získal první místo v kategorii do 83 kg za 604,5 kg. Tento neobvyklý součet je zapříčiněn jeho novým rekordem v mrtvém tahu 267 kg. Zároveň si Mikuláš odnesl i zlato za absolutní pořadí dorostenců. Závodník ASK Blansko Tomáš Vidourek přemohl ostatní soupeře v kategorii do 93 kg celkovým součtem 620 kg. V kategorii do 105 kg zůstalo zlato doma díky Jiřímu Jersákovi. Nazvedal 572,5 kg. Nejtěžší kategorie byla do 120 kg, kde zvítězil Šimon Král, svěřenec Jaroslava Šoukala z TJ Sokol Vejprnice. Nazvedal rovných 600 kg. Všechny pokusy, které tento závodník šel, měl platné. Protože při mohutném povzbuzování hromovým hlasem Jardy Šoukala by si jistě nikdo nedovolil danou váhu nezvednout.

I přes všechna nařízení, omezení, zákazy, příkazy, doporučení a menší blackout ve celém Šluknovském výběžku se závody zdařily na výbornou. Bohužel měly i neblahou příchuť jedné z posledních soutěží v blízké době. Pořadatel vše jako ostatně vždy zvládl vyřešit a připravit soutěžícím příjemné prostředí pro překonávání osobních rekordů, národních rekordů a dodal mnoho pěkných cen od Vision Nutrition.

Pro rozhovor jsem si vybrala Michaelu Kanátovou, absolutní vítězku dorostenek. Reprezentuje oddíl TJ Olympia Zlín.

Michaela Kanátová

Jak jsi spokojená se sobotním výkonem, šlo to podle představ?

Spokojená určitě jsem. Kvůli bolesti zad jsem nemohla ani naplno trénovat, takže jsem ráda, že to vyšlo i tak.

Jakým způsobem tě omezuje současná situace kolem COVID-19?

Současná situace mě ovlivňuje akorát v tom, že nemůžu chodit do školy. Posilovnu máme doma, takže omezení ohledně cvičení se mě úplně netýkají.

Vzhledem k tomu, že závodíš ty i tvoji rodiče, pověz, trénujete společně?

Ano, trénujeme společně, akorát váhy, se kterými cvičíme, se občas liší.

Jak jsi psala výše, jsi studentka. Jaký obor studuješ?

Studuju všeobecný gympl.

A jaké máš jiné zájmy kromě cvičení?

Kromě cvičení mě baví číst, vařit a poslední dobou i jóga. A přes léto je mým největším zájmem letní dětský tábor, kde dělám vedoucí.

Děkuji za rozhovor, chtěla bys touto cestou někomu poděkovat?

Určitě bych chtěla poděkovat mamce a tátovi. A taky všem ze závodů, protože i když se závody konaly v tak nevlídnou dobu, tak to bylo skvělé.