Paga Gym získal na mistrovství Slovenska v kickboxu 12 medailí

1.962 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Tisková zpráva] Ve dnech 25. - 26. září uspořádal Slovenský svaz kickboxu ve spolupráci s klubem Fortis Lučenec mistrovství Slovenské republiky v kickboxu. Obavy z nízké účasti se nenaplnily a v sobotních zápasech se představilo 218 závodníků z 31 slovenských klubů. Slovenského šampionátu, který je tím nejdůležitějším pro výběr členů do reprezentace na evropské a světové turnaje, se zúčastnil i popradský Paga Gym, fungující pouhé dva roky. V součtu medailových umístění se nejvíce dařilo košickému Guard klubu, druhým nejúspěšnějším klubem byl Panter Prešov a třetím v pořadí byl Paga Gym Poprad. Ten získal dohromady 12 medailí (7 zlatých, 1 stříbrnou a 4 bronzové).

Pavol Garaj, který je hlavním trenérem i zakladatelem Paga Gymu, startoval v K1, low kick a full contact ve váhové kategorii do 75 kg. Z pěti odboxovaných zápasů vyhrál všechny a získal titul mistra SR ve všech třech disciplínách.

Další velký úspěch zaznamenala i Barbora Mayerová, která získala dvě zlaté medaile (full contact a low kick). Zlato si ze šampionátu odnesl i 17letý Nikola Hnaš (light contact do 84 kg) a 17letý Lukáš Tuza (K1 do 67 kg). Nikolasu Hnašovi se podařilo zároveň získat i bronz v disciplíně kick light ve váhové kategorii do 84 kg.

V ringu ve stylu K1 se představil ve stejné váhové kategorii jako Pavol Garaj i Martin Mucha, který obsadil 3. místo. Jen 16letá Perla Sýkorová získala ve stylu kick light ve váhové kategorii do 60 kg stříbrnou medaili. Bronz vybojovala Laura Mrštinová v kick lightu ve váhové kategorii do 55 kg. Mezi kadety obsadil 3. místo 12letý Adam Orolín v kick lightu ve váhové kategorii do 57 kg.

Šampionátu se zúčastnili také další členové klubu Timea Lešková, Tomáš Knižka a Daniel Rafajdus. Ti však vyšli z bojů naprázdno a nezískali žádnou medaili.