Reklama:
Proteinová svačinka Protein Break v akci 1+1!
Dokonalé kompletní jídlo s výjimečným složením. Více zde.

Mistrovství Evropy smíšených dvojic 2020 - reportáž

3.387 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 5. září 2020 se na Slovensku uskutečnilo Mistrovství Evropy smíšených párů strongman a strongwoman, které hostilo město Liptovský Mikuláš a ubytovací rezort Maladinovo na břehu Liptovské Mary. Z původních sedmi pozvaných párů se kvůli aktuální covid situaci zúčastnily závodu pouze čtyři páry, dva z domácího Slovenska a dva z České republiky.

První slovenský pár tvořil František Piros a Jana Vašková, kteří útočili na opětovné získání titulu nejsilnějšího páru. Druhý pár jsem tvořila já, Veronika Rulíková, s českým profíkem Jirkou Dejmalem. Třetí pár tvořil Marius Bobkovič a jeho přítelkyně Natalia Kopčanová, která se představila již na červencovém MČR strongwoman v Golčově Jeníkově. A konečně čtvrtý pár a zároveň druhý český tvořil Jiří Žaloudek a Míša Zemánková, která se taktéž představila měsíc zpět v Golčově Jeníkově. Soutěže se také účastnili Ivan Hryhorovskyy z Ukrajiny a Konstantin Ilyin, kterým bohužel v souvislosti s covid opatřeními nemohly dorazit závodní partnerky. Závodili tedy sami a jejich výkon se následně započítal do prvního ročníku samostatné soutěže Nejsilnější muž Maladinova. Pojďme se tedy společně podívat, jaký závod nám na Slovensku připravili a jak probíhal.

Axle Press

První disciplínou celého závodu bylo přemístění a výraz axle osy - 126 kg pro muže a 60 kg pro ženy. Pravidla byla u každé disciplíny stejná. Muž měl limit jedné minuty na zdolání disciplíny, po jejím uplynutí přiběhl ke své drahé dámské polovičce, předal jí štafetu plácnutím a pokračovala žena. V této disciplíně vyhrál domácí pár Piros - Vašková, za nimi na druhém místě jsme se umístili my s Jirkou, třetí místo bral druhý slovenský pár Babkovič - Kopčanová a čtvrté místo obsadili Žaloudek - Zemánková. Míša statečně bojovala celý závod a rozhodně nebyla pozadu, přestože se jednalo o její teprve druhý strongwoman závod.

Nošení sudů

Druhou disciplínou bylo nošení sudů. Žena měla za úkol odnést dva plné, přibližně 50 - 60kg pivní sudy k pódiu, postavit je vedle dalších dvou obřích dřevěných sudů a předat štafetu svému závodnímu partnerovi. Ten musel doběhnout k pódiu a všechny čtyři sudy na něj vyskládat. Ovšem jak se ukázalo, sudy byly zrádné jak pro Míšu, tak i pro mě. Míšu sud převážil a kousek před pódiem s ním spadla, ovšem stále ho s přehledem byla schopná postavit na vyznačené místo a doběhnout pro další. Mě ovšem při běhu sud převážil, upustila jsem ho a zakutálel se pod pódiem, kde se k mému "štěstí" ještě dokonce zasekl. Byla jsem velmi vděčná, protože hlavní rozhodčí mi dal na tuto disciplínu další pokus, a poté jsem již sudy nesla opatrněji, ale pomaleji, což nás stálo třetí místo. Disciplínu vyhrál domácí vedoucí pár Vašková - Piros, druzí Babkovič - Kopčanová a čtvrtí Jirka Žaloudek s Míšou Zemánkovou.

Mrtvé tahy

Třetí disciplínou byly mrtvé tahy. Pro muže to byly divácky zajímavé mrtvé tahy s autem a pro ženu klasický mrtvý tah na axle ose o váze 146 - 150 kg. Jirku Dejmala od začátku závodu trápila bolest zad a zvládl tak vybojovat alespoň 4 opakování. Samotného ho to samozřejmě štvalo, když týden či dva zpět na závodech v Polsku udělal na stejné disciplíně téměř 5x tolik opakování. Já zvládla při své polovině disciplíny zatáhnout činku celkem 7x. Jirka Žaloudek zabojoval a vydřel si 2 opakování a jeho závodní partnerka Míša zatáhla krásných 5 opakování. Nejvíce opakování z žen vytvořila Natalia Kopčanová, která během minuty vytvořila 13 platných opakování!

Medley

Předposlední, čtvrtá disciplína bylo běhací medley. Muž měl za úkol zvednout a odnést vytyčenou trasou 150kg železný meč a 100kg budzogáň (dřevěná kláda), doběhnout ke své partnerce a předat jí štafetu. My holky jsme následně měly za úkol 6x přetočit 200kg pneumatiku. Disciplínu opět vyhrál domácí pár Piros - Vašková, na druhém místě jsme se umístili my s Jirkou, třetí byl pár Babkovič - Kopčanová a čtvrtí Jirka Žaloudek a Míša Zemánková. Nutno říci, že kluky snad víc potrápil dřevěný 100kg budzogáň než těžký železný meč.

Přehazování Atlasů

Závěrečnou, pátou disciplínou závodu bylo přehazování Atlasových kamenů. Muži měli Atlas o váze 150 kg a my ženy o váze 70 kg. Disciplínu opět vyhrál domácí pár, kdy Jana Vašková s přehledem jak pírko přehazovala kouli sem a tam a vytvořila během minuty 13 opakování. Na druhém místě jsme se umístili my s Jirkou, kdy Jirka Atlas zvládl přehodit 4x a já 7x. Na třetím místě se umístil druhý slovenská pár a na čtvrtém Jirka Žaloudek s Míšou Zemánkovou. Míša měla Atlas v ruce podruhé v životě, a přesto zabojovala a zvládla ho přehodit alespoň jednou!

Po sečtení všech bodů vítězství suverénně obhájili František Piros a Jana Vašková s výhrou všech disciplín. Na druhém místě jsme se umístili my s Jirkou Dejmalem, třetí místo bral slovenský pár Márius Bobkovič a Natália Kopčanová a čtvrtí byli naši Jirka Žaloudek a Míša Zemánková. Titul Nejsilnější muž Maladinova vyhrál František Piros.

Nakonec bych ráda vyjádřila obrovský dík pořadatelům Slovak Strongman za bezchybný průběh soutěže, krásné ubytování a servis se vším všudy v době, kdy se kvůli COVID-19 ruší závody a do poslední chvíle nebylo jisté, kdo bude moci na závod dorazit a zdali závod samotný proběhne.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra