Reklama:

Mistrovství ČR v bench-pressu mužů a žen 2020 - reportáž

3.882 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR
v bench-pressu mužů a žen 2020 - výsledky

V neděli 30. srpna 2020 se v Jihlavě konal 28. ročník Mistrovství České republiky v bench-pressu mužů a žen. Soutěž navazovala na předešlý den a samozřejmě ji nadále pořádal oddíl Powerlifting Jihlava pod vedením Tomáše Šárika. Sbor rozhodčích byl na tuto soutěž zvolen následovně, postranními rozhodčími byli Jaroslav Doleček a Patrik Přibyl, hlavním rozhodčím byl Josef Švejda. Dohled nad celou soutěží měl jako delegát Pavel Hase.

Žen soutěžilo jedenáct ve čtyřech kategoriích. V nejlehčí sloučené kategorii do 52 kg zvítězila Sára Hálásová, která při tělesné hmotnosti pouhých 46,4 kg dokázala zdolat 65 kg, což je i nový rekord. V další sloučené kategorii do 63 kg porazila Adina Hyková soupeřky o několik desetiletí mladší, sama spadá věkem do kategorie masters IV a závodila i předešlý den! Zvedla zlatých 77,5 kg. Lucie Daňková zvedla druhý největší výkon ženské soutěže, a to 117,5 kg, což jí přineslo zlato v kategorii do 72 kg. Tato závodnice, věkem juniorka, taktéž soutěžila i v sobotu. Nejtěžší kategorii do 84 kg vyhrála Michaela Drabálková z TJ Sokol Vranovice výkonem 135 kg, což stačilo i na první místo absolutního pořadí žen.

Osmnáct mužů přijelo poměřit své síly v šesti kategoriích. Roman Kocúr byl nelepším ve váhové kategorii do 74 kg, zvedl 145 kg. Výkon 212,5 kg přinesl první místo Aleši Košťálovi, který zvládl také zvedat i v sobotu. Kategorii do 93 kg již tradičně ovládl Jiří Kati výkonem 240 kg. 260 kg se bohužel nepodařilo dotlačit jednou rukou, chyběl jen kousek. Oddíl SK Zlobr si připsal vítězství v kategorii do 105 kg zásluhou předsedy oddílu Jiřího Práška. Jiřímu Krčmářovi se nejlépe zadařilo v kategorii do 120 kg, když pokořil činku o hmotnosti 180 kg, i on soutěžil v sobotu. V nejtěžší kategorii nad 120 kg si spravil chuť z předešlého neúspěšného dne Jaroslav Šoukal, zvedl jediný pokus na vítězství 315 kg a více již nešel vzhledem k vleklým potížím s bolavými rameny. A tento výkon mu přinesl i zlato v absolutním pořadí.

I druhý den zvládl jihlavský oddíl na jedničku. Soutěže v Jihlavě tradičně fungují velice dobře pod vedením zkušeného organizátora Tomáše Šárika. Ten je velice vděčný za podporu sponzorů Indecon, Sepos, Subaru, Suzuki, Vision Nutrition, města Jihlava, Pozemních staveb Jihlava, firmy Eleiko a samotného Českého svazu silového trojboje.

Pro rozhovor jsem si vybrala Lucii Daňkovou, úspěšnou závodnici z obou soutěžních dní. V sobotu získala juniorské zlato v kategorii i absolutním pořadí, neztratila se ani mezi ženami, kde padlo zlato v kategorii a stříbro v absolutce. Velmi dobře tedy reprezentuje oddíl TJ Olympia Zlín.


Lucie Daňková

Lucie, ty jsi závodila celý víkend. Jsi hodně unavená? A jak jsi vlastně spokojená s výkonem po oba dva dny?

Trochu unavená jsem byla, ale nic mě nebolelo, takže mě to nijak neomezovalo. S výkonem jsem velmi spokojená, protože jsem oba dva dny závodila v "měkkém" dresu, který je oproti Super Kataně spíš taková "plachta". Ale i tak jsem z toho chtěla vytěžit maximum.

Kde se připravuješ na soutěže a kdo ti nejvíce pomáhá? Má tvoje rodina pochopení pro to, že jako mladá slečna zvedáš činky a máš zálibu v tetování?

Připravuji se v posilovně Olympia Zlín. Pomáhá mi v podstatě skoro celý tým a nejvíce můj trenér, který si na mě vždy, když potřebuju, udělá čas. Z rodiny mě podporuje jen moje maminka a sestra. Jsem jim za to moc vděčná, protože to pro mě moc znamená. Prarodiče se o mě spíš bojí, ale to je pochopitelné. A můj otec mě spíše odrazuje a vůbec pro to nemá pochopení. V jistém smyslu je to pro mě i motivace, protože mě to učí, že se nemám ohlížet na to, co kdo říká, ale jít si za svým. Tetování se jim líbí, nebo spíš už to berou tak, že to ke mně patří. Vlastně jsem jediná z rodiny, kdo nějaké má. Můj otec si ale některých z nich, co mám na ruce, ještě ani nevšiml.

Jaké máš další cíle v bench-pressu a trojboji?

Další cíl v bench-pressu je jednou zatlačit stovku RAW. Ale to je ještě daleko. V trojboji bych se ráda nějak pěkně umístila na mistrovství ČR. Příští rok bych si ráda zazávodila i v zahraničí.

Je trojboj a cvičení tvůj největší koníček, nebo máš i jiné zájmy?

Trojboj je určitě můj největší koníček. Znamená pro mě strašně moc a taky mi v mnoha věcech pomohl. Ale přece jen jsem holka, takže mě baví zajímat se i o make-up a oblečení a ráda cestuji. Teď veškerý volný čas trávím s přítelem, který je taky trojbojař, takže se vzájemně podporujeme a pomáháme si, za což jsem moc vděčná.


Mistrovství České republiky v bench-pressu
mužů a žen 2020 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra