Reklama:
Proteinové tyčinky jen za 33 Kč
Elitní složení: 31 % bílkovin, méně jak 2 g cukrů a přitom skvělá chuť! Více zde.

Strongman´s Games Aš (amatéři) 2020 - reportáž

10.359 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongman´s Games Aš (profesionálové) 2020 - reportáž
a fotografie

To hnusné koronasvinstvo je už za námi, stále se nám však něčím připomíná. Třeba takový tradiční závod Strongman's Games Aš většinou zahajuje strongman sezónu začátkem května, ale letos jsme se ho dočkali až v létě. No, změna je život, hlavně že to dobře dopadlo a nikdo tam v hledišti nezakašlal…

Nicméně 18. července ašské letní kino promítalo pořádný biják, dopolední souboj 31 amatérských závodníků a odpolední závod 10 profesionálů, ze kterého jsme Vám již přinesli reportáž i videa. Pořadatelem nebyl nikdo jiný než domácí obr Čestmír Šíma, který společně s Českým svazem silových sportů a podporou další sponzorů uspořádal pro diváky velkolepou podívanou. Kromě mnoha závodníků si letošní premiéru na pódiu střihl i rozhodčí Pavel Cháma, kterého doplnil jeho kamarád a moderátor Leoš Kubeš.

Bez zmínky o počasí by snad ani nemohla žádná reportáž existovat, takže ano, počasí závodníkům letos přálo, nesněžilo, nepršelo, nebylo vedro, bylo akorát. Jak už jsem zmínil v předchozím odstavci, na závod se dostavilo neskutečných 31 amatérských závodníků. Díky skvělé organizaci se nemusela dělat eliminace, a tak si každý mohl zazávodit až do konce. Letošní amatérská "Aš" byla úplně jiná než minulý rok, letos na závodníky nečekala žádná tlakovka, minulý rok byly dvě. I to byl možná jeden z důvodů takto hojné účasti. Na strongmany čekalo celkem pět disciplín - Super Yoke, Monster Axle Deadlift, Frame Carry, Keg Carry + Tire Flip Medley a Duck Walk + Power Stairs Medley.

Super Yoke

S přenesením 300kilového Super Yoku na vzdálenost 15 metrů neměl až na 4 závodníky nikdo problém. Ač se může 300 kg zdát hodně, na amatérských soutěžích se spíše chodí 330 až 350 kg, takže bylo jasné, že se tu bude hrát o každou setinu. První disciplína nejlépe vyšla zkušenému Lukášovi Suchému, který celou trasu zvládl za necelých 6 vteřin. O pár desetin pomalejší byl další ostřílený závodník Petr Pastýřík, který se netají tím, že by se chtěl příští rok utkat s profesionálními strongmany. Za necelých 7 vteřin ještě celou trasu zdolali Jaroslav Duroň a Václav Miláček.

Frame Carry

Přenášení 280kilové ohrady na vzdálenost 15 metrů bylo prvním testem úchopu závodníků. Nové ohrady, které byly vyrobeny pro tuto příležitost, měly tak hladká madla, že to dělalo problém většině závodníků. To ještě umocňoval fakt, že závodníci mohli v průběhu disciplíny položit ohradu jen jednou, po druhém položení následoval konec. Toto pravidlo ale mělo svůj důvod. Protože se pořadatelé chtěli vyhnout eliminaci, tak nechtěli, aby to tam někdo minutu cukal po 5 centimetrech. Vytyčenou dráhu dokončilo pouze 8 závodníků. Nejrychleji to zvládl Štěpán Bystřinec (5,47 s), za ním byl Mário Karička (7,4 s) a třetí nejrychlejší s ohradou byl Miroslav Drozen (8,72 s).

Monster Axle Deadlift

Na závodech v Aši máte vždycky dvě věci jisté. Nikdy tam neuvidíte trhačky a vždycky vyhraje Čestmír Šíma. Zpět ale k amatérům a jejich druhé disciplíně Monster Axle Deadliftu. Mrtvý tah s hladkou tlustou osou se, jak už jsem zmínil, zvedal bez trhaček a v podstatě na maximální zvednutou váhu do minuty. Nebylo to ale klasicky, že měli závodníci tři pokusy a spoustu času, jelo se stylem postupného přidávání, kam až to závodník zvládl. Startovní váha byla 135 kg a přidávalo se 30 kg, 30 kg, 20 kg, 20 kg až do konce. Neskutečně dobrou deadliftovou formu a drtivý úchop předvedli Jaroslav Duroň a Petr Klich, oba dva se vyšplhali až na brutálních 275 kg a rozdělili si největší počet bodů. O 20 kg méně se podařilo zvednout shodně sedmi závodníkům - Martinovi Zelenkovi, Patrikovi Radovi, Lukášovi Trňanovi, Jakubovi Šprynarovi, Davidovi Urbanovi, Lubošovi Klineckému a Václavovi Rieggerovi.

Tire Flip + Keg Carry

Předposlední disciplína kombinovala přenesení dvou pivních sudů na vzdálenost 15 metrů, kdy každý z nich vážil 120 kg, poté závodník mohl přejít k dalšímu břemenu - obří 450kg pneumatice, tu ještě musel dvakrát přetočit, aby mohl disciplínu považovat za dokončenou. Až na pár rybiček skočených i se sudem se nic vážného nestalo a disciplínu dokončili téměř všichni. Nejrychleji to zvládl Patrik Rada, druhý byl Martin Zelenka a třetí nejrychlejší byl Jakub Šprynar.

Duck Walk + Power Stairs

Poslední disciplínou byla opět kombinace. Závodníci měli za úkol donést 200kg závaží "kachním stylem" (Duck Walk) ke schodům síly a ty pak se závažím vyjít až nahoru. Parádní připravenost předvedl Martin Zelenka z Kralup nad Vltavou, který celou disciplínu dokončil za necelých 13 vteřin! Za ním se umístil František Nový (16,62 s) a třetí nejrychlejší byl Jaroslav Duroň (17,32 s).

Poslední jmenovaný se také s celkovým počtem 136,5 bodů stal s přehledem vítězem letošního amatérského klání na soutěži Strongman's Games Aš. Svým vítězstvím si vybojoval možnost zúčastnit se závodu Czech Strongest Man, který se uskuteční v neděli 26. července. Bohužel se Jarda nakonec nezúčastní, protože si při přenášení sudů lehce poranil ruku, bude tedy regenerovat a připravovat se na mistrovství ČR amatérských strongmanů, které nás čeká v září a na které Vás v brzké době pozveme. Na druhém místě se umístil Martin Zelenka, letošní nováček mezi amatéry, který je velmi komplexním strongmanem, a ještě od něj určitě uvidíme pořádné výkony. Na děleném třetím místě se umístili František Nový a Štěpán Bystřinec.  


Strongman´s Games Aš (amatéři) 2020 - výsledky


Poděkování sponzorům

Velké poděkování patří sponzorům, kteří i letos umožnili konání kvalitní a divácky atraktivní soutěže se skvělou atmosférou. Hlavními sponzory Strongman's Games Aš 2020 byli: město Aš, Český svaz silových sportů, Abydos, s.r.o., Duong, s.r.o., Hranice, GST, s.r.o., Hranice, Heinz-Glas Decor, Karlovarský kraj, UNCS sportovní oblečení, LaRitma, Fitness studio LIFE Aš, Internetová televize MVTV, Bekaert Textiles CZ, s.r.o., Petainer Czech Holdings, s.r.o., Belur ARTtec, s.r.o., KARSTAV Union s.r.o., Hofmann beton, s.r.o., Slévárna Heunisch, s.r.o.

Dalšími sponzory se stali: Kominictví Jiří Sedláček ml., Odehnal-Stavo, s.r.o., JS Inženýrská kancelář Aš, s.r.o., Mušketýr, s.r.o., Realitní kancelář Rebellion, s.r.o., HF-Czechforge, s.r.o., Bohemia Water.

Soutěž rovněž podpořili: K.T. Trans, s.r.o., RR-K Montage & Service, D-podlahy Michal Džupin, rodina Nových, Hranice, GR electronic, s.r.o., Penzion Eduard, Penzion Štekrův Mlýn, IT-Safe Networks, s.r.o., Růžena Nekolná, Kooperativa Aš, Stavebniny KA group, s.r.o., Aš, Elektro Centrum Expert, s.r.o., Železářství Milan Vojík, Aš, Travel Free, s.r.o., Aš, Dřevospol Ivančík, s.r.o., Elektro Václav Řezáč, Podlahářství Sabo Cheb, Prageocent Ing. Terš, Autoškola Václav Veselý, Stanislav Hadač požární ochrana, Aš, Autoškola Petr Němec.


Foto:
Maryna Charytonová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 64 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (19:22) • Ale joo, jsou daleko, daleko horší. Ale beru tu kategorii dost komplexně a asi si naivn...
magazínIFBB Diamond Cup Prague 2022 - komple...
Hockey1000 (09:42) • Nechci rozmíchávat nějaký hejt, ale ti z vás Kdo jste na soutěži taky byli ať už jako z...
magazínTomáš Mach a Vladimír Semerád - tréni...
Richard Kross (15:20) • Dobrý den, mám dotaz - je 53 let - cvičím cca 32 let - různé typy sportů od bojových až...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
Humanic145 (11:38) • Tyjo Jari, ja s ním asi v téhle kategorii nemám problém. Myslím, že jsou rozhodně horší...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (21:08) • Nejpřipravenější závodník loňského EVLS napříč kategoriemi! Ale vclassic physique nemá...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie