4.401 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Liga začátečníků #1 (Strongman Ethanol Vrdy 2020) - reportáž
a fotografie
[Text: Lukáš Kadlec] V Klatovech se 11. července uskutečnilo druhé kolo strongmanské ligy začátečníků, které hostila nová posilovna Train Hard Gym. Liga začátečníků je letošní novinkou České národní federace strongman a závodníci v ní mají možnost zkusit si naostro strongmanské soutěže, osahat si disciplíny a pomoci se rozhodnout, jestli se příště už vrhnout rovnou do amatérské ligy. Klatovských závodů se nakonec zúčastnilo hned 52 závodníků, na které čekalo 5 disciplín:

• Log Lift (80 kg)
  • Deadlift (160 kg)
  • Farmer's Walk (100 kg)
  • Forward Hold (14 kg)
  • Medley (60kg pneumatika, 60kg sud, 90kg štít, 105kg koule)

Log Lift

Zvolená váha byla pro některé závodníky spíše zahřívací, nejvíce opakování v jedné minutě nasázel Radek Srb s počtem 14, druhý byl Jiří Wolf s 13 opakování, další místo si rozdělili čtyři závodníci - Matěj Kostohryz, Jozef Kooš, Michal Duda a Tomáš Beran se shodnými 10 opakováními.

Deadlift

Zde disciplínu vyhrál Radek Srb, který dal 24 opakování, druhý byl Matěj Kostohryz s 22 opakováními a třetí dělené místo Jiří Wolf a Lukáš Stecker, kteří dali shodně 20 opakování.

Farmer's Walk

Zde museli závodníci odnést kufry 2x 20 metrů. Zde to byl celkem fofr, kolem půlky startovního pole zvládlo čas do 30 sekund. V disciplíně opět kraloval Radek Srb a pomalu naháněl cenné body, v těsném závěsu doběhli Jozef Kooš a Karel Novák.

Forward Hold

Závodníci měli za úkol držet kettlebell v předpažení a snažit se ho co nejdéle udržet. Hodně se jich pohybovalo s časem kolem 1 minuty, ale nejlepší výdrž předvedl s časem 1 minuta a 32 sekund Radek Srb, následovaný Michalem Dudou a Petrem Pokorným.

Medley

V poslední disciplíně bylo třeba odnést 20 metrů pneumatiku (60 kg), zpátky sud (60 kg), poté štít (90 kg) a nakonec vyhodit 105kg kouli. Na kouli byl povolen i vosk, ale za podmínky, že ho závodník použije až po odnesení štítu, takže bylo na každém, zda půjde na jistotu s voskem, anebo to riskne bez vosku a tím ušetří cenné sekundy. Kouli se podařilo zvednout čtrnácti závodníkům. Nejrychleji to zvládl opět Radek Srb, který prolétl závod stylem start-cíl a vyhrál všechny disciplíny. Druhý v disciplíně byl Jan Sudík a třetí Jan Sedláček.

Velký dík patří celému organizátorskému týmu, posilovně Train Hard Gym, která dala prostory a zázemí pro závody, firmě Metal Guys za luxusní vybavení a samozřejmě městu Klatovy. Všichni závodníci dokončili závody bez zranění, což je hlavní, a doufám, že všem mladým klukům vydrží ten zápal, bylo to super.