Mistrovství Slovenska silných mužů do 105 kg 2020 - reportáž

2.326 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu 11. července se na Kúpeľném náměstí v Trenčianských Teplicích střetli siláci s váhou do 105 kilogramů, kteří si poměřili síly na závodech. Šlo o vůbec první soutěž Slovenské asociace silných mužů v tomto roce po komplikacích způsobených COVID-19. Navzdory nepříznivému počasí přijelo a soutěžilo pět siláků.

Celé závody podpořilo město Trenčianské Teplice a samotná primátorka Zuzana Frajková Ďurmeková, která je i slavnostně zahájila. Na strongmany čekalo pět testů síly. Na start se postavili Lukáš Ferjanc, Filip Pecho, Rado Kollár, Patrik Zelezka a Martin Lovíšek. Moderování se ujal Milan Gabrhel, rozhodčím byl tradičně Pavol Guga.

Ve čtyřech testech skončil první, v jednom druhý a se značným náskokem vybojoval svůj první titul mistra Slovenska talent z Nového Mesta nad Váhom Patrik Zelezka, který zaslouženě zvedl nad hlavu pohár pro vítěze. Nejrychlejší byl v kombinaci Super Yoku a přenášení kalichu, předvedl nejvíc opakování se 130kg kládou, druhý skončil v převracení 400kg pneumatiky, předvedl nejvíc opakování s osobním automobilem (7x) a vyhrál i přenášení 360kg Super Yoku. Přetavil tak těžkou tréninkovou přípravu na zisk zlaté medaile.

Jeho největším vyzyvatelem byl Lukáš Ferjanc. Druhý skončil v kombinaci, ve zdvihu klády a vyhrál převracení pneumatiky. Nejvíc bodů ztratil na mrtvých tazích a Super Yorku. Druhé místo mu ale neuniklo a pro rok 2020 je vicemistrem Slovenska ve střední váze. Třetí místo si po bojovném výkonu odnesl Rado Kollár.

Děkujeme všem partnerům, paní primátorce Zuzaně Frajkové Ďurmekové, silákům i každému, kdo navzdory nepříznivému počasí přišel, povzbuzoval či závodil. Příště se uvidíme na Otevřeném mistrovství Slovenska silných mužů ve Sládkovičově 25. července. Těšíme se na Vás.