Reklama:
Protein High Whey 80 - akce 2270 g + 1000 g!
⭐⭐⭐⭐⭐ Špičkové složení, 12 příchutí na výběr. Více zde.

Jak si vedl Oleksii Novikov při překonávání rekordu s obří jednoručkou?

5.313 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

501 deadlift - Král je mrtev, ať žije král
Překonal Luke Stoltman Savickasův světový rekord
v Log Liftu?
Tom Stoltman a 286kg Atlasův kámen
- máme nový světový rekord?

V sobotu 30. května se konal další z cyklu World's Ultimate Strongman Record Breakers. Tentokrát se jednalo o rekord ve zdvihu obří jednoručky, nicméně nešlo o jednoručku nejtěžší, ve které drží rekord polský borec Mateusz Kieliszkowski o hodnotě 150 kg, ale o rekord v maximálním počtu opakování se 100 kg vážící jednoručkou v časovém limitu 75 vteřin.

Momentálně nejlepší ukrajinský strongman Oleksii Novikov se pokusil překonat výkon držený čtyřnásobným nejsilnějším mužem planety Brianem Shawem, který dokázal oficiálně udělat 10 opakování. V rámci koronavirové krize se opět jednalo o pokus o překonání rekordu mimo soutěžní pódium, celá akce se odehrávala v Kyjevě. Hlavním rozhodčím, který dbal na správné provedení a dodržování pravidel, byl opět online připojený Zydrunas Savickas. Přenosem opět prováděli Mark Boyd z World's Ultimate Strongman a Laurence Shahlaei.

Celý přenos začal představením Oleksiiho Novikova, jak se dostal ke strongman sportu, a bylo zdůrazněno, že se jedná o závodníka nejužší světové špičky, který je zároveň jedním z nejmladších. Proto do něj spousta lidí vkládá naděje, že dosáhne mety nejvyšší. Následovalo rozcvičení, pojednání o rekordu v rozhovoru mezi Laurencem a Markem, vážení činky a měření místa na odhození činky, ze kterého Oleksii měl činku také zvedat.

A pokusy začaly… Oleksii zvedal opakování za opakováním velmi rychle a lehce, po odhození mu činka skákala přímo pod nohy a rovnou ji mohl zvednout. To bylo trochu štěstí - nikoliv ale samotné zvedání činky, to bylo čistě pod kontrolou Novikova a během 30 vteřin měl za sebou pět opakování a zrovna zvedal šesté. Prakticky ve stejné rychlosti pokračoval až k jedenáctému opakování a dlužno říci, že kdyby Novikov chtěl využít čas kompletně, jistě by ještě jedno, možná dvě opakování přidal. Jedenácté opakování padlo v čase 1:09. Oleksii Novikov se tak stal novým držitelem světového rekordu.

Kompletní záznam živého přenosu z překonání rekordu

Aniž bych chtěl jakkoliv snižovat váhu nového rekordu, bylo vidět, že Oleksii směřoval k jedenácti pokusům a poté ihned oslavoval a ani se nepokoušel pokračovat. Zároveň se ihned na internetu objevilo video Mateusze Kieliszkowského, který stejný počet opakování, tedy jedenáct, zvládnul za 60 vteřin, tedy ještě o 9 vteřin rychleji. Takže je možné, že ještě nějaký progres a vylepšení rekordu brzy uvidíme. Také by bylo velmi zajímavé sledovat, jak by si v této disciplíně vedl držitel českého rekordu ve zdvihu nejtěžší jednoručky o hodnotě 132 kg Lukáš Patera, a na rovinu, myslím, že by toto zkusit mohl, ne-li rovnou měl, protože jeho počet se 100kg činkou by se mohl velmi podobat hodnotě současného rekordu, tedy oněm jedenácti opakováním, nebo by jich třeba padlo i víc..

Mateusz Kieliszkowski - 11 opakování se 100kg jednoručkou za 60 vteřin


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.06.20:14Mravenec1 - Je neskutečný, kam až se to s váhou jednoručky dostalo a t..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 62 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Honzík893 (23:35) • Lukáše mám rád. Doufám že to ňák půjde aby jel přes kaluž. A doufám že mu vyjde Olympia
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
70mMyW!53 (13:11) • Tak ten Platzuv vrsek byl omezeny genetikou asi jako nas milan Oboril
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
jari (12:08) • Něco takovýho tvrdim několik let a je to prostě tak, ať si kdo chce, co chce říká. Můžo...
magazínLukáš Osladil - prsa a bicepsy
Spazik (11:44) • Lukáš je borec. Jen mi přijde že ten styl tréninku trochu přeceňuje. Ono když bude ně...
magazínDvanáct profesionálů 4 týdny před Win...
Turakam (00:12) • No, no, no, klasika, rýchlo rétoriku otočiť, inak, chabý pokus. Neodpovedal si a neprev...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra