Reklama:
DNES končí 12 akcí Extrifit 1+1!
V noci definitivně končíme, poslední šance k nákupu! Více zde.

Mistrovství východních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji družstev 2020 - reportáž a fotogalerie

5.241 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství východních Čech družstev v klasickém silovém trojboji 2020
- výsledky

V sobotu 15. února se konalo Mistrovství východních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji družstev. Mistrovství hostil oddíl TJ Sokol Nymburk a přijelo čtrnáct čtyřčlenných týmů. Hladký průběh soutěže zajišťoval ředitel soutěže, hlasatel a předseda svazu Miroslav Vacek. IT výsledkový servis obsluhoval Zdeněk Tuháček. Na regulérnost soutěže dohlíželi rozhodčí, hlavním rozhodčím byl Josef Švejda. Postranními rozhodčími byli Pavel Hase a Lukáš Doubek. Delegátem soutěže jsem byla já, Petra Švadlenková. Na této soutěži zároveň probíhala zkouška zájemce o post rozhodčího.

Vzhledem k prvnímu ročníku kolektivní soutěže bez vybavení byla velká konkurence. Oddíl PWL Vision Nutrition sem vyslal čtyři družstva, Fitness Staňkov dvě a zbylé oddíly Powerlifting DK, TJ Sokol Nymburk, Arena Pavly Kladivové, TJ Spartak Chodov, SK Totzi Klášterec nad Ohří, TJ Přeštice, Sporting Apis Praha, Sportovní klub TER po jednom týmu.

Co se týká pořadí, první tři týmy nakonec měly relativně náskok před ostatními, domácí TJ Sokol Nymburk "A" na čtvrtém místě byl pozadu o 48 Wilksových bodů. Třetí místo si tedy odvezl mladý oddíl Powerlifting DK, kde závodníci dokázali nazvedat 1540,05 Wilksových bodů. Oddíl tvořili Pavel Cajthaml, Matěj Marek, Ondřej Růžička a Jakub Veselý. Zajímavostí je, že závodníci z tohoto oddílu měli celkem platných třicet tři pokusů z třiceti šesti.

První a druhé místo dělilo více než sto bodů. Stříbro tedy putovalo do Staňkova za výkon 1617,34 Wilksových bodů. Silný tým byl složen z Karla Rady st., Karla rady ml., Jana Moreho a nového závodníka Jana Širokého. První místo získal nakonec oddíl PWL Vision Nutrition, kde závodila taktéž samá známá jména. Jakub Sedláček, který do tohoto oddílu přestoupil tímto rokem, taktéž Roman Salaba, samotný předseda oddílu Jan Filo a Jan Moro. Díky tomuto oddílu jsme mohli vidět dva platné dřepy bez vybavení s 300 kg v provedení právě Jakuba Sedláčka a Jana Fila.

Soutěž probíhala bez obtíží v dobře známém prostředí nymburské sokolovny. Byla dobře zorganizovaná místním oddílem a závodilo se ve výborné týmové atmosféře.

Letos probíhaly tři oblastní soutěže družstev v klasickém silovém trojboji a nominaci na republikový šampionát zveřejní Sportovně technická komise Českého svazu silového trojboje. Postupovat bude nakonec čtrnáct týmů oproti původnímu návrhu dvanácti týmů celkově.

Pro rozhovor jsem si vybrala člena vítězného družstva PWL Vision Nutrition "A" Romana Salabu.


Roman Salaba

Jako družstvo jste vyhráli, očekávali jste to?

Věřili jsme, že když zabojujeme, tak to vyjde.

Jak vypadala tvoje příprava? A trénovali jste společně, nebo každý sám?

Moje příprava se odráží od mého povolání, které je časově i fyzicky náročné. Někdy se to dá se sportem skloubit těžko, ale na každém tréninku jsem do toho dal vždy všechno. Z tréninku jsem vyřadil doplňkové cviky a soustředil jsem se pouze na základní cviky a důkladný strečink. V případě suplementace se přiznám, že tomu nepřikládám zase až takovou váhu. Tento rok jsem přešel do nového týmu PWL Vision Nutrition a díky tomu jsem začal pravidelně dojíždět na kontrolní tréninky, což je pro mě absolutní novinka. Do této doby jsem se vždy připravoval sám a toto je poprvé za celých deset let v trojboji, co se mi někdo věnuje v přípravě na soutěž. Postupně tedy přecházím na Vision Nutrition trénink. Jako klub se snažíme trénovat spolu. I když jsme někteří z daleka, vždy si uděláme čas, abychom se sešli a dali si společný trénink.

Zaujala mě tvoje technika dřepu. Jak dlouho trénuješ extra široký postoj u dřepu a jak ti vyhovuje?

Široký postoj na dřepu trénuji zatím velice krátce a hledám spíše nejvýhodnější polohu, takže zatím je brzy posuzovat. Ještě se v tom hledám, protože doposud jsem ve dřepu vždy preferoval úzký postoj. Jsem však otevřený každé změně a uvidíme, co mi to do budoucna přinese.

Bude snaha zabojovat o medaile i na MČR družstev v Praze?

Budeme se o to celý tým snažit, ale samozřejmě jsme si vědomi toho, že je to "jen" sport a nejde o život.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí na MČR.


Mistrovství východních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji družstev 2020
- fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 23 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
Paulie02 (22:16) • Snad jednou přijde tvrdý a totálně vyrýsovaný... Potřeboval by poradit od Doriana *2*
magazínSissy dřepy - ideální cvik pro domácí...
DAVID.KOVACIK96 (16:29) • Já jsem například sissy dřepy zařadil a naopak mi to pomohlo (y) a žádný poškození nepo...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra