Reklama:

Arnold Pro Strongman USA 2020 - výsledky

5.272 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 18. ledna 2020 se konaly první dva letošní velké závody. Tím prvním byl Arnold Pro Strongman USA 2020 a tím druhým byl Britain's Strongest Man 2020. V tomto článku se budeme věnovat tomu prvnímu z nich, tedy Arnold Pro Strongman USA 2020.

Jedná se o další ročník této soutěže pořádané pod záštitou Arnolda Schwarzeneggera a zároveň součást seriálu kvalifikačních soutěží pro hlavní závod Arnold Strongman Classic, pořádaný v Columbusu v americkém státě Ohio (pravidla pro kvalifikaci najdete níže).

V loňském ročníku Arnold Pro Strongman USA 2019 zvítězil Martins Licis, který o sobě dal vědět takto výrazně vůbec poprvé, i když jeho výsledky z velkých závodů let předešlých byly výborné. Martins pak pokračoval ve svých úspěších na hlavním závodě Arnold Strongman Classic 2019, kde urval druhé místo, a na ještě slavnějším World's Strongest Man 2019 dokonce zvítězil. Po zbytek sezóny se trápil s různými zraněními. Ale od konce listopadu se proslýchalo, že vše je zahojené a Martins začíná přípravu na svou novou a fantastickou sezónu. Očekávání tedy byla velká.

Tento závod konaný na velkém molu v Santa Monice v Thunder Bay byl poslední možností, jak se kvalifikovat do Ohia na hlavní závod. Proto se vší vážností bral svou přípravu i další americký obr Brian Shaw. Na svém YouTube kanále dokumentoval celou přípravu.

Pěti náročných disciplín:

  • Log Lift - zdvih 172,5kg klády nad hlavu na počet opakování za 1 minutu
  • Farmer's Walk - přenášení 182kg kufrů na 2x 9,1 metru s položením a otočkou
  • Sandbag Throw Over Bar - přehazování pytlů s pískem přes 4,5 m vysokou laťku za 1 minutu
  • Deadlift - mrtvý tah s 351 kg na počet opakováni za 1 minutu
  • Loading Race - přenášení 3 pytlů (136 kg, 158 kg, 181 kg) na vzdálenost 9,1 m a přehození přes 132cm Super Yoke

...se celkem letos zúčastnilo jedenáct borců. Při závodě ovšem ukrajinský závodník Olexii Novikov musel odstoupit.

Do závodu velmi zostra a ve skvělé formě vstoupil Maxime Boudreault z Kanady. Doslova všem vzal vítr z plachet a ještě s ním jim vyrazil dech. Maxime zvítězil v prvních třech disciplínách, bohužel pro něj ve zbylých dvou - na mrtvém tahu a přenášení pytlů s pískem - pohořel. Již před poslední disciplínou byl na druhém místě za obrem Brianem Shawem, který naopak měl pomalejší start, ale brzy se vzchopil a dostal se do vedení. Jenže ani jemu poslední disciplína nevyšla podle jeho očekávání.

Vítězem se díky poslední disciplíně stal a svůj titul obhájil Martins Licis. Gratulujeme. V průběhu závodu Licis nijak extra nevyčníval, nicméně vždy se umístil na předních příčkách, před poslední disciplínou nastupoval na průběžném třetím místě. Pak již jen zmiňovaný mocný finiš a titul je doma.

Martins se na poslední chvíli kvalifikoval na hlavní závod sezóny a 5. - 8. března se předvede v Columbusu v Ohiu. Brian Shaw naopak svým celkově druhým místem přišel po jedenácti letech v řadě o kvalifikaci do tohoto závodu, takže jeho fanoušci musí předně zamáčknout slzu a doufat, že Brian přijede a předvede na konci května ve floridském Bradentonu svou dobrou formu v závodě World's Strongest Man.

Arnold Pro Strongman USA 2020 - výsledky
umístění jméno body
1. Martins Licis 52,0
2. Brian Shaw 51,0
3. Maxime Boudrealt 50,5
4. Rauno Heinla 48,5
5. Jean-Francois Caron 45,5
6. Jerry Pritchett 41,0
7. Jitse Kramer 31,5
8. Rob Kearney 31,0
9. Wesley Claborn 30,5
10. Casey Garrison 22,0


Podmínky kvalifikace na Arnold Strongman Classic 2020

K účasti na prestižním březnovém Arnold Strongman Classic 2020 se strongmani museli kvalifikovat. Místo na soutěži má vždy jisté vítěz předchozího ročníku, v tomto případě Hafthor Bjornsson, kvalifikaci dále získali vítězové jednotlivých kvalifikačních soutěží, které Arnold Strongman Classic předcházely. V případě, že zvítězil závodník, který měl již účast březnovém "Arnoldu" jistou, kvalifikaci získal další strongman v pořadí. Mikhailu Shivlyakovi tak loni stačilo dokonce až 4. místo, protože všichni tři závodníci před ním již měli cestu do Ohia v kapse. Dva závodníci pak postoupili nepřímo na základě bodů, které nasbírali v průběhu sezóny.

Celkový přehled všech profesionálních strongmanů, kteří jsou kvalifikovaní na Arnold Strongman Classic 2020, Vám nabízíme níže.

Závodníci kvalifikovaní na březnové Arnold Strongman Classic 2020
jméno země způsob kvalifikace
1. Hafthor Bjornsson Island vítěz Arnold Strongman Classic 2019
2. Rob Kearney USA vítěz Arnold Pro Strongman Australia 2019
3. Bobby Thompson USA vítěz Arnold Amateur World 2019
4. Olexii Novikov Ukrajina vítěz Arnold Pro Strongman South America 2019
5. Mateusz Kieliszkowski Polsko druhý na Arnold Pro Strongman Africa 2019
6. Jean-Francois Caron Kanada vítěz Arnold Pro Strongman Forts Warwick 2019
7. Mikhail Shivlyakov Rusko čtvrtý na Arnold Pro Strongman Europe 2019
8. Martins Licis USA vítěz Arnold Pro Strongman USA 2020
9. Matjaž Belšak Slovinsko první místo podle nasbíraných bodů v kvalifikaci
10. Jerry Pritchett USA druhé místo podle nasbíraných bodů v kvalifikaci
- Rauno Heinla Estonsko první náhradník


Kompletní videozáznam závodu

Videopohled Martinse Licise

Videopohled Briana ShawaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 49 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra