Reklama:
Proteinová svačinka Protein Break v akci 1+1!
Dokonalé kompletní jídlo s výjimečným složením. Více zde.

Lukáš Kadlec: "Chci se na letošní sezónu opravdu dobře připravit."

5.857 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Dny jsou krátké, venku zima a na prahu nové sezóny 2020 jsem si byl promluvit s jedním z dalších novopečených profesionálních strongmanů a velkým srdcařem, pořadatelem závodů pro příchozí, pohodářem a silákem Lukášem Kadlecem. V loňské sezóně bral vcelku nepopulární bramborovou medaili, v té další nastoupí poměřit své síly s těmi nejlepšími v České republice. O jeho práci, plánech a životě přinášíme tento rozhovor.

Lukáši, jak se ti daří?

Mám se dobře, teď vcelku odpočívám a nabírám síly na přípravu.

Odkud jsi a co bys o sobě pověděl?

Jsem z malé vesničky Malonice a aktuálně už pátým rokem žiju se svou rodinou v Klatovech, je mi 27 let. Cvičím 13 let a jsem voják z povolání.

Voják? Řekneš nám k tomu něco víc? Tedy jestli můžeš?

K armádě jsem se dostal tak trochu náhodou, chodil jsem cvičit s vojáky a ti pořád do mě hučeli, ať to zkusím, až jsem jednou večer vyplnil přihlášku, potom prošel všemi testy, přijímačem a bylo to.

Dá se říci, že ve tvém zaměstnání tě podporují právě i ve strongman sportu?

Určitě mám velkou podporu, a to psychickou od kolegů z práce, fandí mi a zajímají se, jak jsem skončil na závodech a na co se teď připravuju, což mě vždy potěší.

Nelimituje tě práce ve tvém koníčku?

Jediné, v čem mě limituje, je váha. Nemůžu si dovolit nabrat na hodně kilo, protože pak člověk přestane stíhat běh a celkově se ničí při tom běhu tím, že je těžký. Kdo někdy běhal se 125 kg nebo víc, tak to ví. Proto bych letos nechtěl už tolik nabírat a spíš to dát více do kvality, jsou tu lidi v ČR, kteří nejsou zase tak těžcí a velcí a zvedají rakety, takže to jde.

Kde se dá vzít pak čas na strongmany?

Je to samozřejmě lehce na úkor rodiny, ale mam hodně tolerantní ženu. Strongman trénink není hodinka ve fitku, ale vždy tak dvě až tři hodiny, takže to sežere spoustu času.

Jak ses dostal ke strongman sportu?

Na internetu jsem viděl videa Dereka Poundstonea a začal jsem tento sport sledovat, v roce 2011 jsem si udělal první dřevěnou kládu a sehnal malou pneumatiku z traktoru. Aktivní závodění začalo dva roky poté za Strongman klub Sušice. Aktuálně mam už třetím rokem takovou svoji klubovou strongman posilovnu.

Co sezóna? Byla dlouhá?

V sezóně jsem objel krom jednoho závodu všechny amatérské plus jeden profi. A co se týče délky, tak jsem si na to nějak už zvykl, takže v pohodě.

Jak bys hodnotil své 4. místo, není ti líto bramborového umístění?

Umístění může být vždy lepší, ale jak to padlo i od ostatních kluků, jsme v té lize všichni hodně vyrovnání a někdy i malá chyba stojí člověka v závodě bednu. Jestli mi je líto umístění? Asi není, na každém závodě jsem se snažil vždy podat maximum a prostě ti první tři byli lepší, ale jsem rád, že jsem nakonec postoupil do profi, v amatérech jsem byl dlouho, tak to beru jako posun dopředu a povinnost ještě o to víc dřít.

Jaké disciplíny máš nejradši?

Nejradši mám Log Lift a cokoliv, co se zvedá nad hlavu, potom Super Yoke a pneumatiku.

Takže další tlakař, k tomu Super Yoke a pneumatika… dobrý.

Baví mě to a to je hlavní. (smích)

Jaké disciplíny naopak moc rád nemáš?

Úplně nejvíc nemám rád Atlasy a dlouho jsem bojoval s mrtvým tahem, který se mi podařilo celkem zlepšit, ale není zdaleka tam, kde bych chtěl.

Proč zrovna Atlasy?

Nenašel jsem si k nim cestu, asi technika. A celkově je to taková divná disciplína.

Prozradil bys nějaké výkony? Maximálky nebo co jedeš?

Aktuálně mrtvý tah 270 kg, bench-press 180 kg, Log Lift 150 kg. A co se týče tréninku, v sezóně spojuji hlavní cviky s disciplínami, třeba dám dřepy a k tomu pneumatiku nebo Super Yoke, maximálně s 80 % maxima. Po sezóně uberu váhy a spíš to pumpuji a sem tam dam nějakou disciplínu, aby to člověk nezapomněl.

Jak se těšíš mezi profíky?

Je to velká výzva. A chci se na letošní sezónu opravdu dobře připravit, abych tam nebyl jenom do počtu a aspoň v některých věcech jim konkuroval. Postup do profi beru jako takový nový začátek.

Řešíš už přípravu?

Příprava tenhle rok bude jiná v tom, že ji budu konzultovat s trenérem, doteď jsem si vše plánoval sám. A celkově se budu snažit přijít lepší, silnější a vytrvalejší.

Kolik měříš a vážíš?

Měřím 182 cm a aktuálně vážím kolem 115 kg, v sezóně se pak váha pohybuje kolem 125 kg.

Máš nějaký plány na příští rok?

Budu se snažit odjet co nejvíc závodů a určitě bych chtěl závodit na Mistrovství ČR v Log Liftu v Golčově Jeníkově a zapsat nějakou pěknou váhu, a když to vyjde, tak i nějaký závod v zahraničí, nejspíš v Německu.

Kdo je nebo byl tvým domácím nebo i zahraničním vzorem?

Ze zahraničí určitě Derek Poundstone, u kterého jsem obdivoval, že i přes veškerá zranění se dokázal vrátit v ještě lepší formě, a Zydrunas Savickas, domácí Lukáš Svoboda a Čestmír Šíma.

Co bys doporučil nováčkům, kteří chtějí s naším sportem začít?

Hlavně nic neuspěchat, pořádně se naučit techniku a nejlépe za někým zajít, kdo ten sport už nějakou dobu dělá a má zkušenosti. Jedna věc je to vidět na videu a druhá věc, když vás někdo vidí naživo, jak ten cvik nebo disciplínu děláte.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra