Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Doplnejch Prague Power Weekend 2020 - pozvánka

6.350 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Tisková zpráva] Je to tu! Největší sportovní akce svého druhu ve střední Evropě zaměřená na deadlift a bench-press, doplněná o Mistrovství České republiky v silovém trojboji družstev. A to vše na jednom místě. Víkend plný síly, světových rekordů, osobních rekordů, překonávání se a soutěží v těchto oblíbených disciplínách v několika kategoriích nejen pro profesionální závodníky, ale i pro amatéry, jak pro muže, tak pro ženy.

Deadlift Challenge a Benchpress Challenge pořádá organizace #Doplnejch, kterou založil několikanásobný mistr světa federace IPF David Lupač, kterého jistě všichni znáte z videologů a rozhovorů. David se věnuje silovému trojboji od mládí, začínal v podpůrných dresech (EQUIP) a nyní jede pouze RAW. V roce 2017 založil spolek Doplnejch a v roce 2018 oddíl silového trojboje Doplnejch Powerlifting. Snaží se tímto způsobem rozvíjet mladé začínající závodníky, předávat jim své zkušenosti, posouvat úroveň české trojbojařské scény směrem vzhůru a celkově šířit myšlenku, že to vše jde i bez dopingu.

Na co se můžete během víkendu těšit?

V pátek 1. května proběhne 1. ročník Benchpress Challenge, v sobotu 2. května již 4. ročník Deadlift Challenge a jako třešnička na dortu bude v neděli 3. května první Mistrovství České republiky v silovém trojboji družstev RAW, které se koná pod hlavičkou federace ČSST čili české IPF. Celý sportovní prodloužený víkend proběhne ve sportovní hale CrossFit With Us (mapa zde).

Benchpress Challenge vol. 1

Otevřený závod, do kterého se mohou přihlásit naprosto všichni. Vzhledem k několika kategoriím jistě najde každý tu svou. Není potřeba být registrován v nějaké federaci nebo oddílu. Cílem závodu je umožnit si všem zazávodit, zažít skvělou atmosféru, a hlavně překonat sám sebe. Pravidla jsou jednoduchá, máte 3 pokusy na bench-press. Chodidla na zemi, hlava na lavičce. Kapacita závodu je 150 závodníků pro 8 vypsaných kategorií.

Deadlift Challenge vol. 4

Již tradiční závod na české scéně, který si oblíbili nejen trojbojaři, ale i strongmani a vzpěrači. Závod je opět otevřen široké veřejnosti, každý rok zde vidíme začínající sportovce, kteří vidí smysl v silovém tréninku. Mrtvý tah je jeden z nejzákladnějších cviků, ve kterém zapojujeme nohy, záda a střed těla. Stejně jako loni je zde kapacita 200 závodníků pro 8 kategorií. Jako každý rok bude součástí Deadlift Challenge speciální kategorie Monster League, kde startují absolutní vítězové z předchozích ročníků a pozvaní specialisté na mrtvý tah. Loni zde Krzysztof Wierzbicki neoficiálně překonal světový rekord, když při tělesné hmotnosti 98 kg zatáhnul neuvěřitelných 432,5 kg - bez trhaček a bez pásku!

Mistrovství České republiky v silovém trojboji družstev RAW

Tento závod bude vyvrcholením #Doplnejch Prague Power Weekendu. Česká trojbojařská federace ČSST zaštiťovala závody jednotlivců RAW a EQUIP, v rámci družstev zde byly pouze EQUIP závody, odteď se můžete ale těšit i na závod družstev RAW, tedy bez vybavení. Začne se oblastními mistrovstvími, kde se kvalifikují nejsilnější družstva na mistrovství ČR. Na Doplnejch Prague Power Weekendu se představí 10 družstev po 4 závodnících - nejsilnější z nejsilnějších. Bude to atraktivní podívaná pro diváky a skvěle uspořádaný závod pro českou trojbojařskou elitu.

Kategorie

Stejně jako loni bude kategorie pro ženy, novinkou je další kategorie, a to juniorek, tedy dívek do 23 let věku (rok narození 1997 a mladší). Pro mužské začínající závodníky jsou otevřené dvě kategorie "amatérů" (do 90 kg a nad 90 kg), tedy závodníků, kteří ještě nemají závodní zkušenost (myslí se tím, že nestartovali pod žádnou z trojbojařských federací, jako jsou IPF - ČSST, GPC, WUAP atd., a nemají zkušenosti z jiných silových závodů, jako jsou strongman závody, vzpírání apod.). Myslelo se i na juniory, tedy kluky do 23 let věku (rok narození 1997 a mladší). Ostatní mužští sportovci mají váhové kategorie do 85 kg, do 105 kg a nad 105 kg.

Protože si David klade za cíl zlepšovat českou scénu silových sportů, tak se závod koná v krásných a velkých prostorech, kde bude příjemné prostředí jak pro závodníky, tak pro diváky. Samotný závod proběhne na pódiu, s profesionálním moderátorem a týmem zkušených nakladačů a organizátorů.

Shrnutí

Přihlášky jsou již otevřeny a při registraci do 31. ledna 2020 platí zvýhodněné startovné. Jako bonus jsme si pro Vás připravili rozhovor s organizátorem Doplnejch Prague Power Weekendu a trojbojařem Davidem Lupačem.

Davide, slyšel jsem, že je v tvém sportovním životě hodně novinek, přiblížíš nám, o co přesně jde?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz! Ano, novinek je opravdu hodně. Zrovna mám za sebou Mistrovství ČR v trojboji RAW, kde jsem vyhrál svou kategorii nad 120 kg s výkonem 905 kg, v absolutním pořadí jsem obsadil druhé místo. Tento závod jsem bral jako zkušební před mistrovstvím Evropy, na které se momentálně připravuji. Ve dřepu jsem zvedl 340 kg, v bench-pressu 240 kg a v mrtvém tahu jsem zvedl pouze 325 kg, což byl základní pokus, druhý a třetí pokus na 355 kg jsem nezvedl. Do Evropy budu muset ještě trochu potrénovat.

To jsou skvělé výsledky, zmínil jsi přípravu na Evropu, kdy závod proběhne a jakou máš formu?

Mistrovství Evropy RAW je v prosinci. Koná se jako loni v Kaunasu v Litvě. Mým cílem je bojovat o co nejvyšší příčky a posunout svoje maxima na novou úroveň. V minulém roce jsem na ME obsadil druhé místo a tentokrát cítím, že mám ještě lepší formu. Dále bych chtěl závodit se svým týmem na mistrovství Čech družstev RAW a postoupit na MČR, které budeme pořádat 3. května.

Super, takže pro velký úspěch proběhne další ročník Deadlift Challenge a posouváš hranice na vyšší level přidáním dalšího závodu Benchpress Challenge?

Přesně tak, loni jsme s mým oddílem Doplnejch Powerlifting posunuli organizaci a celé závody Deadlift Challenge vol. 3 na vyšší level. Přesunuli jsme se do větších prostor, připravili pro závodníky více kategorií a celkově byla zpětná vazba lepší. Další rok využijeme prodlouženého víkendu na prvního máje. V pátek 1. 5. 2020 proběhne Benchpress Challenge vol. 1, v sobotu 2. 5. bude Deadlift Challenge vol. 4. Zakončení tohoto Doplnejch Prague Power Weekendu, jak jsme to nazvali, bude 1. Mistrovství ČR v trojboji družstev RAW. Celý víkend se bude konat jako loni v CrossFit With Us na Praze 9. Zaměřujeme se i na zahraniční závodníky, chceme do Prahy dostat závodníky ze Slovenska, Polska, Německa a Rakouska. Loni se nám přihlásilo celkem hodně žen, takže jsme jim vytvořili další kategorii, a to juniorky do 23 let.

Stejně jako v minulém roce by do Deadlift Challenge měl nastoupit polský závodník Krzysztof Wierzbicki, na Deadlift Challenge vol. 3 překonal neoficiální světový rekord do 100 kg a posunul ho na hranici 432,5 kg. Na Deadlift Challenge vol. 4 předvede opět skvělou show, máte se na co těšit.

Na Instagramu jsem zahlédl, že jsi byl ve Španělsku na nějakém trenérském kurzu. O co přesně se jednalo?

V listopadu jsem absolvoval kurz mezinárodního trenéra silového trojboje ve španělské Malaze, který byl zaměřen na techniku jednotlivých cviků a programming tréninků. Zakončení kurzu proběhlo testem, naštěstí jen v angličtině. (smích)

Jak to aktuálně vypadá s tvým oddílem Doplnejch Powerlifting?

Máme za sebou úspěšnou sezónu, už je nás okolo 45, a to převážně junioři a juniorky. Procestovali jsme celou republiku, jak pohárovky a propagační soutěže, tak i různá mistrovství. Moji svěřenci byli na mistrovství Evropy v bench-pressu i v trojboji. Také proběhlo mistrovství světa v bench-pressu v Japonsku a Mistrovství světa v silovém trojboji dorostenců a juniorů v Kanadě. Teď máme za sebou jak juniorské, tak dospělé mistrovství České republiky a před sebou další pohárovky a mistrovství Evropy RAW. Stal jsem se i národním trenérem mládeže, takže za mnou jezdí do Eagle Fitness naše trojbojařské naděje.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 76 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYbazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...
seznamka Svalnatý kamarád??
Ahoj , hledam zvedaveho svalnateho chlapa. Pokec ? Traveni volneho casu, cviceni, zkouseni noveho...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra