Reklama:

Ultimate Strongman Team World Championship 2019 - výsledky

4.427 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V neděli 3. 11. 2019 se v anglickém Nottinghamu konal závod týmů Ultimate Strongman Team World Championship. Své síly zde prověřili nejsilnější profesionální strongmani ve složení dvoučlenných týmů. Bohužel se samotného závodu nezúčastnil v Dubaji zraněný Mateusz Kieliszkowski, nicméně přijel své kolegy a přátele podpořit. Nezúčastnili se ani další velikáni jako Brian Shaw nebo Hafþór Júlíus Björnsson, pro ně sezóna již skončila. Trochu jinak toto klání pojal aktuální nejsilnější muž planety Martins Licis, který se sice závodu také nezúčastnil, nicméně se formou exhibice pokusil překonat světový rekord ve front squatu neboli předním dřepu o hmotnosti 230 kg, který aktuálně drží Jean-Francois Caron se 14 opakováními. Bohužel se nepovedlo, snad příště.

Závod se skládal z 5 párových disciplín:

 • Loglift Medley
 • Team Deadlift
 • Farmer´s Walk
 • Tire Flip & Sandbag Medley
 • Team Atlas Stones

Závodu se účastnilo 8 trefně pojmenovaných týmů ve složení:

 • Pirates (JF. Caron, K. Radzikowski)
 • Rebels (R. Heinla, R. Kearney)
 • Barbarians (V. Lalas, M. Lalas)
 • Beasts (M. Shivlyakov, M. Belšak)
 • Yankees (Z. Hadge, N. Hadge)
 • Sakons (A. Flynn, Ch. Morgan)
 • Dragons (M. Jeanes, G. Bilton)
 • Celts (P. O´Dwyner, P. Benton)

Loglift Medley

Disciplína složená ze samých logů. Celkem 5 kusů, které prověří jednotlivce v týmu i tým samotný. První log byl na rozehřátí 120kilový, druhý měl 140 kg následovaný obřím logem pro oba soutěžící o hmotnosti 300 kg, tady se ukázala ta pravá spolupráce. Následovaly opět single klády o hmotnosti 180 kg a závěrečných 200 kg. A to už byl trochu oříšek, protože to už je opravdu hodně.

Team Deadlift

Dlouhá, předlouhá axle osa. Ano, ta se širokým úchopem, naloženo 700 kg, trhačky povoleny, úkolem týmu bylo synchronizovaně zvedat činku dokola a dokola v časovém limitu 90 vteřin.

Farmer´s Walk

Vezmete kufry, do každé ruky jeden a jdete v časovém limitu 90 vteřin na co nejdelší vzdálenost. Podobné eventy se občas objevují i na našich domácích závodech. Zde se závodníci v týmu mohli libovolně střídat. Nejhorší ovšem bylo, že po 20metrové trati se závodníci museli otáčet, což není vůbec jednoduchá záležitost.

Tire Flip & Sandbag Medley

První závodník měl za úkol otáčet obří pneumatiku, což pro tyhle borce není nijak přetěžká disciplína, musel ale otáčet tak dlouho, dokud neprošel celou 20 m dlouhou trať - jakmile pneumatika proťala cílovou čáru, druhý borec běžel zpět na start, chytil do ruky pytel s pískem a jeho úkolem bylo odnést ho a hodit do středového otvoru pneumatiky.

Team Atlas Stones

Tato disciplína je důkazem, že ve strongman sportu je stále možno vymýšlet variace různých, již známých disciplín. Zde závodníci měli za úkol 5x přehodit Atlasův kámen. Každé opakování bylo těžší, a to nejen proto, že závodníci byli unavenější předchozím pokusem, ale proto, že kámen přehazovali přes nakloněnou kládu a každý pokus byl tedy vyšší a vyšší. Závodníci se mohli libovolně střídat.

Závod to byl velice zajímavý. Primárně založený na týmové spolupráci a taktickém rozložení sil obou členů. V tomto vypjatém závodě nakonec třetí místo ukořistil tým Beasts složený z Mikhaila Shivlyakova a Matjaže Belšaka, stříbro bral tým Rebels s Raunem Heinlou a Robem Kearnym a vítězství vydřeli Jean-Francois Caron a Krzystof Radzikowski z týmu Pirates. Blahopřejeme.

Osobně si myslím, že zpestření závodní sezóny pro strongmany, a to právě závodem týmů, je divácky velmi atraktivní. Vzpomeňme na klání Strongmen´s Games Aš 2018, které týmovým soubojem otevřelo českou domácí sezónu a vdechlo příjemný vítr do plachet strongman sportu. Doufejme, že podobné závody budeme moci sledovat na domácí scéně i nadále.

Komentovaný přenos závodu očima Martinse Licise


Fotografie a videa:
Martins Licis, Ultimate Strongman


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra