Reklama:

Závodníci Doplnejch challenge na MČR v RAW silovém trojboji dorostu a juniorů 2019

4.273 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: David Lupač] O víkendu 12. a 13. října proběhla nejvyšší národní soutěž mládeže, a to Mistrovství ČR dorostu a juniorů v klasickém (RAW) silovém trojboji 2019. Tato soutěž znamenala vyvrcholení podzimní přípravy pro mnohé závodníky a taktéž zakončení projektu týmu Doplnejch powerlifting. Projektu se zúčastnili čtyři kluci, a to dorostenci Jan Mayer, Jakub Marek, Jonáš Starý a věkem již junior Roman Zelenka. Tito závodníci absolvovali po dobu projektu tři závody v RAW silovém trojboji, a to mistrovství Čech, Grand Prix Slovakia a nyní mistrovství České republiky. Na každém závodě bylo vidět zlepšení, a to jak po stránce silové, technické, tak i mentální. Trénovali pod křídly Davida Lupače a Evžena Sičevského. Jejich příprava trvala 9 týdnů. Za tak krátkou dobu kluci zlepšili svá maxima a předvedli disciplínu a odhodlání makat. Jejich tréninky byly zaměřené hlavně na techniku cviků, ale nezapomínali jsme ani na sílu a objem svalů. Když má trénink hlavu a patu, tak jde všechno. A teď se koukneme, jak si kluci vedli na soutěži.

V sobotu 12. října se na závodní platformu postavili Jan Mayer a Jakub Marek. Honza nastoupil v kategorii dorostenců do 74 kg a s výkony ve dřepu 155 kg, v bench-pressu 82,5 kg a v mrtvém tahu 205 kg obsadil konečné sedmé místo. Kuba závodil v kategorii do 93 kg a s jeho výkony ve dřepu 185 kg, bench-pressu 95 kg a v mrtvém tahu 230 kg do poslední chvíle bojoval o konečné druhé místo, které mu nakonec bohužel uniklo posledním nepodařeným tahem na váze 247,5 kg, a tak skončil na čtvrté příčce. Posledním z dorostenců, kteří se mohli závodu zúčastnit, byl Jonáš Starý, kterého bohužel postihla chřipka a nemohl závodit.

V neděli do závodu nastoupil poslední člen projektu, a to Roman Zelenka. Tento závodník nastoupil v kategorii do 93 kg a s výkonem ve dřepu 182,5 kg, bench-pressem 135 kg a mrtvým tahem 235 kg obsadil konečné čtvrté místo.

S průběhem projektu jsme spokojeni, ukázali jsme klukům směr, kudy se v závodění vydat, naučili jsme je techniku a přijali je do týmu Doplnejch powerlifting. A to je to, proč jsme si tento projekt vymysleli. V příštím roce tento typ výzvy pro mladé závodníky určitě zopakujeme a ještě vylepšíme. Nyní náš tým čeká práce na Doplnejch Prague Power Weekendu. Součástí víkendu je Deadlift Challenge vol. 4, Benchpress Challenge vol. 1 a Mistrovství České republiky družstev v klasickém silovém trojboji.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra