Reklama:
Protein Break + Mléčná rýže ZDARMA
Akční cena a 1000gramový lahodný dárek navíc! Více zde.

Jiří Dejmal:
"Letos mi to prostě sedlo."

8.715 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Jiří Dejmal: "Prostě jsem jen makal
a makal a makal."
Kalendář soutěží strongman pro rok 2019

Strongman sezóna 2019 skončila. O víkendu 19. října proběhlo její slavnostní zakončení s tím, že byly vyhlášeny výsledky jak amatérské, tak profesionální České strongman ligy. S vítězem profesionální ligy Vám nyní přinášíme rozhovor. Jiří Dejmal z Kutné Hory letos pohár vyhrál poprvé. Co stálo za jeho úspěchem a jaké má plány do budoucna, se dočtete na řádcích níže.

Jirko, prvně gratuluji k zisku titulu vítěze ČPSL. Čím jsi toho dosáhl?

Díky, Aleši. Čím jsem dosáhl zisku titulu? Tréninkem. Hlavně tréninkem. Ale abych to líp popsal, letos mi to prostě sedlo. Drželo zdraví, byla motivace i síla. Šlo o to, že většinou jsem s jarní přípravou na sezónu začínal později, vždycky jsem zmizel někam na dovolenou nebo řešil resty z předchozích let, ať už různá zranění, nebo prostě odpočinek, aby tělo dostatečně zregenerovalo. Letos jsem v plném tréninku hned od začátku roku a všechno se posouvalo tím správným směrem.

Co říkáš pojmenování titulu nejsilnější Čech?

Nejsilnější Čech... je fajn vyhrát ligu. Do amatérské ligy se může přihlásit každý, mezi profesionály se dostanou jen ti, co prokážou, že na to mají, ať už ziskem titulu v amatérské lize, nebo svými výjimečnými výkony. No a vyhrát profesionální ligu? To je paráda, sice to pojmenování je zavádějící, protože se necítím nejsilnějším Čechem - postavte mě na mrtvý tah vedle Čestmíra Šímy a bude to všem jasné. Spíš bych to pojmenoval jako nejkomplexnější aktivní závodník dané sezóny. Každopádně už před lety bylo mým snem, abych měl svoji jmenovku na poháru. A to se teď podařilo a mám z toho velkou radost.

Kromě posledního závodu MČR v Oseku jsi prošel všechny závody. Jak moc to bylo náročné?

Jak jsem již říkal, start letošní sezóny vyšel na výbornou, byl jsem rozjetý, možná doslova nakopnutý a namotivovaný. Všechny závody jsem se cítil dobře, zvedalo mi to téměř samo, nemusel jsem se k ničemu nutit nebo přemlouvat. První zaškobrtnutí přišlo před závodem ve Žďáru nad Sázavou, tam jsem dostal zánět bicepsové šlachy. A tam to přežít bylo peklo, bolelo to jak čert, výsledky v závodu vůbec nedopadly a nejradši bych je vytěsnil. Naštěstí ale už Golčově Jeníkově jsem byl téměř vyléčený a rval se vlastně bez žádného omezení. Jako obvykle v Golčáku šlo o perfektně připravený závod, který mi neskutečně sednul, hlavně na Log Liftu.

Kolik aktuálně vážíš a kolik měříš?

Nejsem ten typ, že bych měl být někde největší, vždycky jsem patřil k těm menším závodníkům a taky toho hodně využíval v běhacích disciplínách. Poslední dobou se už moc nedržím tak jako dřív, takže na svou výšku 189 cm mám asi 128 kg.

Jakou stravu jíš? Strongmani obecně dbají hlavně na velké příjmy…

Hele, už to není to, co dřív, teď jím, na co mám chuť… Dám si i hranolky, to dřív vlastně nebylo. Po sezóně vlastně doplňuji energii a dopřávám tělu to, co si dát chce. Sezóna byla dlouhá, tak to můžu brát jako formu nějaké odměny. (smích)

Jaké máš silové výkony?

Nikdy jsem to moc neřešil. Každopádně letos mě strašně potěšil log v Golčově Jeníkově, a to výkonem 170 kg, vůbec jsem nečekal, že by to tam šlo. Vinou toho zánětu jsem log téměř netrénoval, a když, tak jsem několikrát nedal 150 kg. Takže to bylo to další nakopnutí pro zbytek sezóny. Jinak teď velmi moderní "PR" vlastně nejedu, cvičím si to svoje. Například doteď, i když sezóna skončila a už letos nic neplánuji, jsem stále v plném tréninku a mezi mé výkony patří ve třech sériích 5x 240kg dřepy, ale myslím, že maximálku pro letošek jsem dal 280 kg. Tak, aby byla uznatelná, samozřejmě.

Jaká je tvoje nejoblíbenější disciplína?

To je složitější na vysvětlení. Mám rád více disciplín, mezi kterými nerozlišuji. I když letos asi právě ta kláda díky Golčáku, z ní mám prostě moc velkou radost. Ale mám rád také Super Yoke a jemu podobné běhavé disciplíny, ale baví mě i držení a je jedno, jestli držím auto, předměty v rukách, prostě tam se ukáže ten úchop a statická síla. Výborné jsou také Atlasovy kameny, ty mám rád, že jsou většinou na konci, když už je celé, nebo skoro celé startovní pole kompletně rozbité ze závodu. Ale ta divácká kulisa je taková, že mě to strašně nabíjí energií a vyždímu ze sebe i to, co by mi moje hlava sama o sobě nedala…

Naopak ta nejméně oblíbená, nebo disciplína, kde by ses chtěl zlepšit?

Tady je to jednoduché, nemám rád mrtvé tahy, nějak mi nejdou a nemůžu se přemluvit, aby se to zlepšilo, i když i na tom pracuji. Další, co mě vysloveně nebaví, je Tire Flip. Nejenže je to vcelku nebezpečná disciplína, kde to můžou odnést ruce, viz například zranění Zdeňka Teplárka v Brně, ale prostě to je věc, na kterou se na závodech netěším.

Věnuješ se kromě vedení svých fitnesscenter i klientům v individuálních trénincích?

Co se týče strongman tréninků a jejich vedení, tak spolupracuji jen s Lukášem Kruntorádem, který soutěží v amatérské lize. Kluků bylo sice více, ale postupně z různých důvodů museli skončit. Ohledně klasických kondičních tréninků pro veřejnost, ano, tréninky vedu, ale opravdu hlavně takové, že jsou zaměřené na shození nadváhy, zlepšení kondice, nabrání svalové hmoty. Žádná tvrdá příprava na kulturistické nebo fitness závody. Ale mám to rád, lidi si mě vybírají i podle mé postavy, takže jim vlastně pomáhám splnit jejich sny.

A jak se vlastně daří tvým posilovnám?

Obě fitnesscentra fungují, v Čáslavi je to super, máme tu skvělé prostory, a tak stále rozšiřujeme pole působnosti, zde si opravdu každý najde to své. Tak doufám, že to půjde i nadále. V Kutné Hoře plánujeme nějakou rekonstrukci a drobné změny, tak uvidíme, co bude. Obecně si ale nemůžu stěžovat.

Jaké máš plány na příští nebo další sezóny?

Na konkrétní plány je ještě brzy, chtěl bych se zaměřit na nějaké zajímavé zahraniční závody. Český pohár je krásný, na druhou stranu za hranicemi to vůbec nic neznamená. Takže bych se chtěl podívat ven, poměřit síly, rozšířit možnosti a obzory a spolu s tím nabrat další zkušenosti.

A co osobní život? Zbývá ti alespoň nějaký čas?

Ono to z našeho rozhovoru nemusí tak vyznít, ale ano, zbývá. Jsem spokojený s tím, jak to mám teď, práce je důležitá, ale rodina je na prvním místě, takže osobní život mám a aktuálně si ho i užívám. Rozhodně bych neměnil.

Bude Strongman Kutná Hora 2020?

To ti teď vůbec nedokážu říci. Nějaké plány a přípravy jsou, ale nechci předbíhat. Všechno se teprve připravuje a nerad bych cokoliv zakřikl. Ale jakmile budu něco konkrétního mít, určitě se to dozvíš i ty i čtenáři.

A Kolín?

Tam je to stejné, nějaká jednání probíhají, ale nechci předbíhat.

Každopádně děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů do budoucna.

Já bych rád poděkoval přítelkyni a celé rodině za podporu, bez nich by to opravdu nešlo, i když se to omílá stále dokola. Děkuji mým sponzorům My Loved Food za velkou a již několikaletou podporu, dále za skvělou spolupráci s Fitco-Nutrition a také Matějovi Farníkovi. Děkuji tobě, Aleši, za rozhovor a Ronnie.cz, že zviditelňují dění okolo strongman sportu. Děkuji Fitnesscentru Čáslav a Fitnesscentru Kutná Hora, včetně všech jejich zaměstnanců a pravidelných návštěvníků, hlavně za to, že můžu dělat to, co mě baví a co mám rád.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Zodiak411 (17:37) • Reálně měl dvě velké hvězdy. Adélu a Michala. Adéla je už také zpět v IFBB PRO a celé E...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Humanic145 (11:48) • Skvěle jsi ten problém popsal. Tím že budu pod hlavičkou ifbb pořádat soutěž nezměním n...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
LOPO (10:41) • Pavlovi gratulujem 👍👏. Je to veľký talent . Niekedy sa mi nepáči ako pózuje ,ale to je...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
DrobecekVlada (10:35) • @Humanic145 Prezident to neovlivní, protože toho v jeho soukromé společnosti IFBB zajím...
magazínInter Island Elite Pro Championship 2...
Humanic145 (10:18) • Ono možná než kdokoliv z nás by s tím měl něco dělat president federace... Co kdyby...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie