Reklama:

Mistrovství světa v silovém trojboji GPC 2019 očima Lucie Mádlové

3.607 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Lucie Mádlová
a Pavla Marková
- strongman trénink

Po nějaké době jsem se sešel se strongwoman a powerlifterkou Lucií Mádlovou, věčně usměvavou a sympatickou dívkou, ženou, která vyniká svou dobrou náladou a výbornými sportovními výkony a také přirozenou skromností. V rámci federace GPC absolvovala světový šampionát, o kterém jsme si popovídali.

Lucko, 20. a 21. října ses zúčastnila závodů mistrovství světa. Co bys nám o tom pověděla?

Mockrát děkuji za pozvání na rozhovor o závodech, které jsem absolvovala, Aleši. Jednalo se o závody GPC World Championship 2019, které se konaly na Slovensku ve městě Nové Zámky. Silový trojboj a dřep (v mém případě). Tyto závody pro mě byly pro letošní rok stěžejní, a tak jsem po mistrovství Evropy veškerou energii soustředila přímo na tento závod. Chtěla jsem podat co nejlepší výkon, přece jenom to byly mé poslední závody pro rok 2019. (smích) A hlavně to bylo mistrovství světa, že jo. (hodně smíchu)

Jak akce jako taková probíhala?

Na závody jsme s přítelem odjížděli už v pátek, abych stihla stáhnout poslední gramy do váhové kategorie do 67,5 kg, a to pro MS v dřepu. Což se samozřejmě nakonec podařilo. V neděli mi dle harmonogramu začínala samostatná disciplína dřep. Začínalo se v 9:30, což mě docela znervóznilo, jelikož já nejsem schopná ráno fungovat, natož dřepovat. (smích) Naštěstí adrenalin udělal svoje a já nastupovala v plné síle. Základní pokus jsem šla 170 kg, což byl nejvyšší základ v kategorii. Druhým pokusem jsem šla stále na jistotu, a to poměrně lehkých 180 kg. Třetí pokus byl už nad mé síly, 185 kg bohužel "no lift", skončila jsem tedy na hmotnosti 180 kg. I toto stačilo na první místo v kategorii i na první místo absolutně!

Krásný výkon. Dorovnání světového rekordu, že?

Vlastně ano, světový rekord se mi podařilo stanovit na jarním mistrovství Evropy GPC a teď jsem ho zopakovala. Ale hlavně, tento den jsme zároveň vyhráli pohár národů, což mě osobně potěšilo snad nejvíce, ten den totiž závodili nejen dřepaři, ale taky závodníci v EQ (závodníci s podpůrným dresem jako samostatná kategorie, pozn. red.). Svými společnými výkony jsme dosáhli až na první příčku. (smích)

Nejlepší výkon na světě a ty mluvíš o poháru národů… Co následovalo?

Hned jsem ještě musela znovu na vážení, protože den nato jsem již startovala v trojboji. Váhu jsem už nestahovala, chtěla jsem do vyšší kategorie. Do kategorie, kde jsou slečny mnohem silnější a kategorie nabitá. Šla jsem tedy do kategorie do 75 kg s aktuální váhou 69 kg. Den jsme zakončili několika večeřemi a dlouhým spánkem, aby na druhý den byla síla.

Trojboj probíhal jak?

V pondělí jsem naštěstí začínala až po 17. hodině. V tento den závodily jenom ženy a povím vám, že jsem nikdy neviděla tolik závodníků a závodnic jako právě tady. Pro představu, v celkovém počtu bylo přes 900 startů (kolem 1080 přihlášených sportovců), z toho 150 závodníků za Českou republiku. Jen za powerlifting RAW bylo 90 žen z 38 zemí na soupisce. Neskutečné!

Tak a teď bez okolků přejdeme rovnou k samotnému závodu. Dřep jsem šla stejně jako den předtím 170 kg základ, druhým pokusem 180 kg, oba dva platné. Tím jsem docela nastavila laťku a v tu chvíli jsme předpokládali krásné čtvrté místo. Benč, který jsem u sebe považovala za průměr, se ve finále ukázal jako docela silná stránka. Základním pokusem jsem zapsala 85 kg, pak 90 kg a třetím pokusem 95 kg, což je zároveň mé PR (osobní maximum), a co nejvíc potěší, byla tam citelná rezerva. Tady už mi přítel hlásil, že bojuju dokonce o třetí místo. Byly to nervy, to ti povím.

Na řadu přišla poslední disciplína, mrtvý tah neboli pozved. 150 kg bylo lehkých, a tak jsme přešli rovnou na 160 kg, což je mé závodní i tréninkové maximum. Pokus byl platný a čekal mě poslední tah. Věděli jsme, že musím dát 170 kg, které jsem mimochodem nikdy nezvedla, ale byla to šance zabojovat o druhé místo, o které jsem se přetahovala s Američankou Melanií Jones. Síly jsme měly dost vyrovnané. Těsně předtím, něž jsem šla k naložené ose, jsme si popřály štěstí, ale věděla jsem, že jí to nenechám. A povedlo se! Bylo to jen tak tak, ale tímto výkonem jsem se umístila na druhém místě s celkovým totalem 445 kg. Povím ti, Aleši, že se mi o tomto ani nezdálo! (smích)

Co dalšího si ještě odnášíš z MS?

Nejvíc ze všeho mě potěšila ta atmosféra. Všichni zúčastnění, ať závodníci, sledující, nebo rozhodčí, vypozorovali náš "boj" právě se zmiňovanou Melanií, a tak nás podporovali, hecovali, fandili! Vytvořila se tam neskutečná atmosféra. A je to pro mě obrovská zkušenost. Po celou dobu nám byl velkou podporou pan Hurdálek (prezident FČST a licencovaný rozhodčí). Za to mu patří veliké díky a hluboká poklona. Dokonce u mého třetího pokusu u mrtvého tahu dostal mikrofon, aby mě takto veřejně podpořil!

Nejvíc bych ale chtěla poděkovat svému příteli Petrovi za veškerý support, za nervy, které měl snad i místo mě. Staral se tam o mě vážně skvěle a bez něj by takový výsledek 100% nebyl. (smích) Dále Mildovi (Milan Mašek, pozn. red.) a ostatním kamarádům, kolegům, co tam s námi byli a podporovali mě. Rodině, která fandila na dálku a informovala mě o výsledcích! Ano, i moje maminka se už vyzná v tabulkách. A to je co říct. (hodně smíchu) Samozřejmě velké díky patří sponzorům Toro Nutrition a Carne Labs, kteří mě zásobují doplňky, které využívám nejen v přípravě. A také za ošacení, alespoň jsem na těch závodech za kočku. (smích)

Lucko, děkuji ti za rozhovor a přeji hodně štěstí v další sezóně a doufám, že tě potkám já i naši čtenáři i na strongwoman závodech.

Děkuji za možnost rozhovoru a krásné popovídání. Děkuji i Vám, čtenářům, kteří dočetli až sem. (smích) Kdybyste se chtěli na cokoli zeptat, nebojte se mne oslovit na sociálních sítích, kde jsem pod svým jménem. (opět mnoho smíchu)


Fotografie:
archiv Lucie Mádlové


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra