Reklama:

Mistrovství ČR v klasickém silovém trojboji dorostu a juniorů 2019 - reportáž a fotografie

4.703 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství České republiky v klasickém silovém trojboji dorostu a juniorů 2019 - výsledky

O víkendu 12. a 13. října 2019 se v Sedlčanech konal 7. ročník Mistrovství České republiky v klasickém silovém trojboji dorostu a juniorů. Soutěž byla z důvodu vysoké účasti rozdělena na dva dny, kdy v sobotu závodili dorostenci a v neděli junioři. Postranními rozhodčími pro sobotu byli Michal Sicha a Jan Šrámek, hlavním rozhodčím jsem byla já, Petra Švadlenková. Dohled nad celou soutěží měl jako delegát mezinárodní rozhodčí Ivan Veselý. Nedělními postranními rozhodčími byli Pavel Hase a Marián Přibyl. Hlavním rozhodčím byl Ivan Veselý a delegátem předseda svazu Miroslav Vacek. Výsledkový servis obstarával Tomáš Pilík.

Sobotní soutěž začala dorostenkami, těch do Sedlčan přijelo devět ve čtyřech kategoriích. Nejlehčí kategorie byla sloučená do 57 kg. Zde vyhrála Šárka Fibingrová, vážící 50,65 kg, dokázala vytvořit hned několik nových rekordů, a to ve dřepu 110 kg, v bench-pressu 58 kg a v celkovém součtu 278 kg. V kategorii do 63 kg zvítězila Dominika Jansová, které se letos velmi daří, dokázala také vytvořit několik nových rekordů. Rekord v bench-pressu zvedla na 80 kg a v mrtvém tahu na 165 kg. Celkový výkon 360 kg jí zajistil i zlato v absolutním pořadí. Lucie Charvátová byla nejsilnější v kategorii do 72 kg a nazvedala 282,5 kg. I ona se pokoušela o nový národní rekord ve dřepu, bohužel váha 130,5 kg prozatím odolala. Nejtěžší kategorie byla sloučená nad 72 kg. I zde byly kvalitní závodnice, které pokořovaly národní rekordy. Vítězka Michaela Kanátová vylepšila rekord ve dřepu na hodnotu 155 kg, v bench-pressu na 75 kg, v mrtvém tahu 170 kg a v součtu 400 kg. Andrea Víznerová byla druhá v kategorii a vytvořila nový rekord v dorostenkách nad 84 kg v mrtvém tahu 155 kg a v součtu 342,5 kg.

Dále v soutěži následovali dorostenci, těch bylo třicet čtyři v osmi kategoriích. Nejlehčí kategorie byla sloučená do 59 kg. Zde vyhrál Jan Široký, který nazvedal 345 kg a vytvořil dva nové rekordy, ve dřepu 150 kg a v bench-pressu 95 kg. V kategorii do 66 kg bral zlato Petr Thiel z Powerlifting Brno, nazvedal 407,5 kg. Kategorie do 83 kg byla obsazena osmi soutěžícími a bylo zde vytvořeno několik rekordů. Vítězem se stal Marek Vávra výkonem 572,5 kg. Jan Majerský, který byl druhý, vytvořil rekord v bench-pressu o hodnotě 130 kg, čtvrtý Patrik Lněnička vytvořil rekord na dřepu 215 kg. Karel Rada a Jakub Pelikán se celý závod napínavě přetahovali o první místo v kategorii do 83 kg. Souboj začal již ve dřepu, kdy oba závodníci měli ambice překonat rekord. Nakonec připadl Jakubovi a měl hodnotu 241 kg. Vytvořil i rekord v bench-pressu 147,5 kg. Poté vytvořil rekord zase Karel v mrtvém tahu, bojoval s 266,5 kg vážící činkou a pokořil ji za povzbuzování celé haly. Tím si i získal zlato v kategorii o pouhých 0,5 kg. Avšak Jakub byl lehčí a porazil Karla v absolutním pořadí, získal 435,88 Wilksových bodů. V kategorii do 93 kg bylo pět závodníků, kteří byli také velmi vyrovnaní, dovedl nad nimi zvítězit Karel Petráš z Fitness Staňkov, nazvedal 530 kg. Kategorie do 105 kg byla obsazena šesti závodníky a nejlepším z nich byl Lukáš Horáček z Doplnejch powerlifting, získal 600 kg. Kategorii do 120 kg vyhrál Vojtěch Šerber z TJ Sokol Bílina výkonem 545 kg. V nejtěžší kategorii nad 120 kg byl jediný závodník Dominik Danek a nazvedal 610 kg.

V neděli se představily juniorské kategorie. Soutěž byla o něco napínavější, závodníci byli vyhecovaní k výkonům na hranicích jejich možností, nikdo nechtěl boj o medaile jen tak vzdát. Trenéři byli jako na jehlách a pečlivě sledovali svoje svěřence a snažili se co nejlépe volit váhy na další pokusy.

Jako první nastoupily juniorky, kterých bylo šestnáct v šesti kategoriích. V kategorii do 52 kg byly dvě závodnice, zde byla zlatá Klára Poborská, která se zároveň snažila pokořit dva rekordy, bohužel tento šampionát odolaly. I tak nazvedala 285 kg. Velký souboj probíhal v kategorii do 57 kg už při vážení, kdy většina těchto závodnic měla přes váhu, kterou do konce limitu vážení musela ještě zvládnout snížit. Všem se to podařilo a nastal souboj na soutěžním pódiu. Michaela Filová nakonec měla platné všechny pokusy a předběhla tak všechny soupeřky a vyhrála, když nazvedala 302,5 kg. Ani v kategorii do 63 kg to nebylo jiné, z celkem šesti závodnic do poslední chvíle bojovaly o zlato Barbora Josková, Kateřina Prípadová a Aneta Jelenová. Zlato si nakonec odnesla Barbora a ostatní se musely spokojit s nižšími medailovými pozicemi. V kategorii do 72 kg si první místo nenechala ohrozit Klára Zmeškalová. Nazvedala 415 kg a dle jejích slov vše bylo podezřele lehké. Očividně jí závody v Sedlčanech takzvaně sedly. Druhé a třetí místo byl boj mezi Lucií Daňkovou a Annou Brennan. Druhou pozici získala Lucie, když ohromně zabojovala na mrtvém tahu. V kategorii do 84 kg byla jedna závodnice, Michaela Dubská, která dokázala vytvořit rekord v bench-pressu 85 kg.

Juniorů přijelo třicet pět v sedmi kategoriích. Nejlehčí kategorie byla sloučená do 66 kg. Vyhrál Tomáš Vorel výkonem 404,31 Wilksových bodů. Kategorie do 74 kg byla na dřepech dramatická, protože favorit na vítěze Josef Klíma se při dřepech zranil, ale i přesto závod dokončil a přes nepřízeň osudu dokázal vyhrát, nazvedal 542,5 kg. V kategorii do 83 kg byla konkurence sedmi závodníků, nejsilnějším z nich byl talentovaný Jan Šindelář z domácího oddílu SK Zlobr Sedlčany, nazvedal 660 kg a přidal k tomu i rekord v bench-pressu 175 kg. Osm závodníků obsadilo kategorii do 93 kg, nejlepším z nich byl Jakub Vágner, ve dřepu vytvořil rekord 277,5 kg, v mrtvém tahu se mu bohužel rekord pokořit nepodařilo. Ale smutnit nemusel, nádherným výkonem 450,31 Wilksových bodů si odnesl absolutní vítězství juniorů. V kategorii do 105 kg bodoval favorit Václav Vlk z Fitness Jiskra Bílina, pro vítězství si nazvedal 677,5 kg. Kategorii do 120 kg vyhrál závodník Iron Warriors Jakub Šigut výkonem 677,5 kg. V nejtěžší kategorii nad 120 kg byl jediný závodník, Zbyněk Zuna, nazvedal 635 kg.

Na soutěži se také po oba dva dny vyhlašovalo ocenění nejlepších oddílů. Nejlepším dorosteneckým oddílem se stal oddíl Fitness Staňkov, nejsilnější juniorský oddíl byl Iron Warriors. Speciální cenu z celého víkendu si pak odnesl taktéž oddíl Iron Warriors pod vedením Radomila Vašíka. Soutěž byla jak jinak než dobře organizovaná zkušeným pořadatelem Jiřím Práškem a oddílem SK Zlobr Sedlčany. Pomocí a sponzorskými dary přispěl PeVan Team, který zároveň připravil za pěkného počasí venkovní grilovačku.


Dominika Jansová

Předpokládám, že jsi ještě studentka, co studuješ?

Ano, jsem. Studuji čtvrtý ročník gymnázia.

Jsi spokojená s výkony, které jsi na soutěži předvedla?

Jak se to vezme. Se dřepem spokojená nejsem ani trochu, bench-press a tah jsem o něco zlepšila. Trochu mi trvalo, než jsem si po EQ závodech zvykla trénovat zase RAW, takže jsem se svého výkonu trochu obávala. Nakonec to ale dopadlo dobře a tím hlavním závodem pro mě bude ME v Litvě.

Jak vypadají tréninky a s kým trénuješ?

Moje tréninky vždy začínají jednou z disciplín trojboje. Potom následují doplňky a cviky na mobilitu a střed těla. V přípravě na MČR jsem měla bench-press čtyřikrát týdně, dřep a tah dvakrát. Bench-press jsem trénovala tedy pokaždé, v kombinaci buď se dřepem, nebo tahem. Tréninky jsem měla obden. Cvičím v bývalé kotelně s kluky z našeho oddílu a jednou týdně jezdím do Prahy.

Hlídáš si poměr makroživin ve stravě, nebo jíš, na co máš chuť?

Přesný poměr makroživin si nehlídám, ale snažím se mít pestrou a kvalitní stravu. Jídlo si nevážím a nemám problém sníst něco, co nemá na obalu napsanou kalorickou hodnotu. Hlídám se ale, abych měla všeho dostatek a zároveň to nepřehnala, protože chci taky vypadat co nejlépe.

Myslím, že na soutěži bylo řečeno, že v plánu je teď šampionát v Litvě. Na jaké další závody se také budeš připravovat?

Teď se zaměřuji právě na tu Litvu a do budoucna se uvidí. Příští rok už budu startovat v juniorkách, kde je velká konkurence. Taky si promyslím, jestli zkusím znovu závodit i v EQ, nebo zůstanu jen u RAW soutěží.


Josef Klíma

Jak jsi spokojený s umístěním na soutěži? Byly jiné ambice, například umístění v absolutním pořadí?

S umístěním jsem každopádně spokojený, ale vůbec jsem nečekal, že bych byl schopný závod dokončit. Jinak cílem na tomto závodu bylo jít totalem přes 550 kg. I po incidentu na dřepu byla pořad šance, že by se to mohlo podařit, ale u mrtvého tahu mi vypadl první pokus, takže druhým pokusem jsme opakovali a třetím šli na jistotu jen o 10 kg a pohlídali si první místo. To se povedlo s totalem nakonec 542,5 kg. V absolutním pořadí jsem ambice neměl, chtěl jsem dosáhnout hranice 400 Wilksových bodů, ale k tomu mi chyběly tři body.

Co přesně se stalo na dřepu a jak to nyní vypadá se zraněným ramenem?

Rameno teď bolí jen při rotacích za tělem. U druhého pokusu, když jsme vraceli činku do stojanu, ulomila se na jedné straně horní část stojanu, ve kterém činka drží. Nikdy předtím jsem tohle neviděl. Takže místo toho, aby se činka zastavila ve stojanu, tak padala na jedné straně dopředu. Jak nakladači chytli činku, tak mi sjela po zádech trochu dolů a vylomilo se mi levé rameno dozadu. Ale naštěstí to nakonec dopadlo dobře.

Jak se ti vlastně po incidentu nastupovalo na další pokusy? Nikdo nečekal, že nastoupíš.

Chtěl jsem si posunout osobák na dřepu, tak jsem nastoupil i na třetí pokus, ale už od začátku, když jsem vyndal činku ze stojanu, tak jsem cítil, že to nepůjde, protože jsem nemohl zafixovat a zpevnit záda. Takže jsem se v horní fázi dřepu zlomil dopředu.

Mám pocit, že i přes zranění sis dokonce dal osobák na bench-press, je to tak?

Ano, posunul jsem si osobák o 2,5 kilogramu od posledních závodů ve Vranovicích ze září. Ale myslel jsem, že budu muset snižovat základ, abych nevypadl ze soutěže. V rozcvičovně nic naštěstí nebolelo, tak jsme základ nechali, a šlo to dobře, dal jsem všechny tři pokusy platné.

Jaké jsou další závodní plány?

Další závodní plány jsou, že možná letos odjedu ještě mistrovství České republiky mužů, ale to by byl už poslední závod téhle pro mě náročné a dlouhé sezóny. Poté bych chtěl rozjet přípravu na jarní část sezóny, kterou bych chtěl zakončit na mistrovství Evropy EQ, které se bude konat v Dánsku.


Mistrovství České republiky v klasickém silovém trojboji
dorostu a juniorů 2019 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 65 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra