Reklama:

Meč Matúša Čáka 2019 - reportáž

4.591 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Na trenčínském výstavišti Expo Center se v průběhu pivního festivalu Beerfest Trenčín konal tradiční souboj strongmanů. Závod s názvem Meč Matúša Čáka vzniknul v roce 2000 a od té doby se jej zúčastnilo množství skvělých světových siláků. Jinak tomu nebylo ani tentokrát.

Na start se postavili tři někdejší držitelé trofeje, kterou je replika středověkého meče, Vidas Blekaitis (vítěz ročníku 2005), Konstantin Ilyin (vítěz ročníku 2018) a Rafal Kobylarz (vítěz ročníku 2016). Tuto trojici doplnil francouzský silák Pierre Motal, trio domácích závodníků Maroš Štefaňák, Marek Tóth a nejsilnější Slovák František Piros. České barvy v Trenčíně hájil Jiří Dejmal. Na siláky dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga a celou akcí provázel diváky Milan Gabrhel.

Soutěžilo se ve zdvihu pivních sudů na čas, přenášení Super Yoku, zdvihu osobního auta, převracení 600kg pneumatiky či v tlacích na konstrukci Viking Press s váhou 220 kg. Ve dvou disciplínách zvítězil Polák Kobylarz, ve dvou Litevec Blekaitis a jednu vítěznou disciplínu si připsal Štefaňák, když právě on nejrychleji zvládnul čtyři přetočení 600kg pneumatiky.

Napínavý souboj o každý bod nakonec vyhrál Rafal Kobylarz z Polska. Již podruhé si tedy z Trenčína odvážel rytířský meč a po prvenství na Poháru Slovanů se radoval ze zlata i v Trenčíně. Druhý skončil vítěz z roku 2005 Vidas Blekaitis z Litvy, kterému chybělo jen málo, aby vítěznou trofej pozvedl právě on. Třetí místo a bronzovou medaili vybojoval František Piros. Byla na něm znát únava z náročné sezóny, během které vybojoval třetí místo na světovém šampionátu ve zdvihu klády a pokořil slovenský rekord v této disciplíně, když zdvihnul nad hlavu 200 kg. Pevně věříme, že se v budoucnu všichni siláci do Trenčína vrátí, a to v lepší a silnější formě.

Děkujeme předsedovi TSK Jaroslavu Baškovi, který drží nad tímto tradičním trenčínským závodem patronát a každoročně napomáhá zachování této tradice. Díky patří i všem partnerům a skvělé atmosféře Beerfestu. Věříme, že silácké zápolení bude i nadále patřit k tomuto skvělému pivnímu festivalu.

Meč Matúša Čáka 2019 - výsledky
pořadíjménozemě bodové hodnocení
1.Rafal Kobylarz Polsko 34,0
2.Vidas Blekaiti Litva 28,0
3.František Piros Slovensko 27,0
4.Konstantin Iljin Ukrajina 24,5
5.Maroš Štefaňák Slovensko 19,5
6.Marek Tóth Slovensko 17,0
7.Pierre Motal Francie 13,5
8.Jiří Dejmal Česká republika 12,5


František Piros - 200 kg Log Lift na SBD World Log Lift Championship 2019Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 36 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra