Reklama:

Mistrovství západních Čech v klasickém silovém trojboji mužů a žen 2019 - reportáž

5.820 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství západních Čech v klasickém silovém trojboji mužů a žen 2019 - výsledky

V sobotu 21. září 2019 se ve Višňové u Frýdlantu konal 6. ročník Mistrovství západních Čech v klasickém silovém trojboji mužů a žen. Netradiční místo bylo hodnoceno vesměs pozitivně, místní kulturní dům byl velice prostorný. Soutěž pořádal oddíl PWL Vision Nutrition pod vedením Jana Fila. Postranními rozhodčími pro tuto soutěž byli Josef Semrád a Milan Špingl, hlavním rozhodčím byl mezinárodní rozhodčí Josef Švejda. Dohled nad celou soutěží měl jako delegát místní rozhodčí Josef Semrád. Výsledkový servis obstarával Zdeněk Tuháček.

Žen přijelo soutěžit dvanáct ve čtyřech váhových kategoriích, dvě z toho byly kategorie sloučené. V rozcvičovně panovala velice přátelská atmosféra, ženy si vzájemně nakládaly kotouče a pomáhaly si. V nejlehčí kategorii nastoupily závodnice dvě, vyhrála Jitka Válková ze Sporting Apis Praha výkonem 237,5 kg. V kategorii do 63 kg byly tři závodnice, kde výhru získala zkušená Lenka Strolená z TJ Spartak Chodov, nazvedala 315 kg. To jí zajistilo i výhru v absolutním pořadí. Kategorie do 72 kg byla obsazena pěti závodnicemi, z nichž byla nejlepší Michaela Mašková z domácího oddílu PWL Vision Nutrition, nazvedala 330 kg. Nejtěžší sloučenou kategorii nad 72 kg vyhrála tradičně vyhrála Hana Takáčová krásným výkonem 385 kg.

Muže zahájila nejlehčí sloučená kategorie do 66 kg, kde exceloval několika dorosteneckými rekordy Viliam Kováč. První vytvořil na dřepu výkonem 162,5 kg při tělesné váze 58,6 kg! Váhou 200 kg vytvořil nový rekord v mrtvém tahu. S těmito výkony se mu nemohl nikdo v kategorii rovnat a bral zlato. Kategorii do 74 kg vyhrál zkušený závodník Jan More, nazvedal 562,5 kg. Jedna z nejvíce obsazených kategorií byla do 83 kg, zde v konkurenci třinácti závodníků vyhrál závodník Doplnejch powerlifting Vítězslav Rosík výkonem 617,5 kg. V kategorii do 93 kg tradičně vyhrál Jakub Sedláček výkonem 775 kg, což mu zajistilo i první místo v absolutním pořadí mužů. Ondřej Přibyl, druhý v této kategorii, vytvořil nový rekord ve dřepu 230 kg a v mrtvém tahu masters, a to 287,5 kg.

Kategorie do 105 kg byla opět obsazena třinácti závodníky, zde porazil konkurenci Pavel Krejča z TJ Spartak Chodov, ve dřepu zvládl 265 kg, v bench-pressu 175 kg a v mrtvém tahu 242,5 kg. Za zmínku dále stojí čtvrtý závodník této kategorie, a to Tomáš Sedláček, otec Jakuba Sedláčka, když vytvořil nový rekord v mrtvém tahu masters o hodnotě 262,5 kg. V kategorii do 120 kg závodilo osm silných mužů, nejsilnějším se stal Radek Pospíšil z oddílu Sporting Apis Praha, nazvedal 775 kg. Nejtěžších mužů bylo šest a zlato bral Milan Špingl, který dokázal i soutěžit, nejen rozhodovat. Pokořil na dřepu 315 kg, na bench-pressu 200 kg a na mrtvém tahu 300 kg.

Zkušený pořadatel soutěž zvládl na výbornou i přesto, že se konala v dosud neozkoušených prostorech, které byly pro svoji prostornost pro soutěž nakonec výborné. Bohužel se objevily technické problémy programu na výsledkový servis, ale i to se vyřešilo. I přes poměrně vysoké číslo startujících závodníků probíhal soutěžní den svižně, a hlavně se velice intenzivně fandilo a panovala přátelská atmosféra.

Pro rozhovor jsem si vybrala Michaelu Maškovou z domácího oddílu PWL Vision Nutrition, která získala třetí místo v absolutním pořadí.


Michaela Mašková

Kdy jsi vlastně začala s trojbojem?

S trojbojem jsem začala někdy začátkem roku 2017.

Jak vypadá tvůj obvyklý tréninkový plán?

Obvykle chodím na vedené hodiny CrossFitu a vzpírání do GoodFellas v Liberci, a když se zrovna v týdnu nedřepuje, jdu normálně do posilovny. Konkrétní tréninkový plán už neřeším.

Jaké je tvoje zaměstnání a jak se ti daří skloubit s tréninky?

Nově pracuji jako sestra na operačním sále a zatím mám jen ranní směny. Takže mám po práci dostatek času na trénink. Nejraději trénuji navečer.

Co strava, jíš vše, nebo ji nějakým způsobem hlídáš a upravuješ?

Snažím se jíst normálně a zdravě, ale samozřejmě taky občas s přítelem hřešíme. Někdy se to trochu zvrtne a pak před soutěží shazuji třeba 2 kg.

Jaké máš další sportovní plány?

Co se týče trojboje, určitě plánuji republiku. A budu jedině ráda, když se alespoň trochu vyrovnám holkám a ženám, co budou letos soutěžit.


Mistrovství západních Čech v klasickém silovém trojboji
mužů a žen 2019 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra