Protein Smart Whey v akci 1+1
Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

European Mixed Team Challenge 2019 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 21. září 2019 jsem se společně s Jiřím Tkadlčíkem zúčastnila párových závodů European Mixed Team Challenge (Internationaler Mixed Team Wettkampf) v německém Freilassingu. Závod to byl velmi vydařený, pořadatelsky zvládnutý na výbornou a nouze nebyla ani o diváky.

V celém závodě se představilo 6 párů, které vždy tvořila žena a muž. Celý závod byl v kategorii open a proti Jirkovi tak stáli soupeři, těžší mnohdy minimálně o 50 kilogramů. Na programu bylo celkem 6 disciplín a oddychové rozhodně nebyly.

Log Lift

Zahajovací disciplínou byla kláda na maximum. Každý ze závodníků měl 3 pokusy a umístění se následně vytvořilo součtem nejlepší mužské a ženské váhy na kládě. Určitě bych podotkla, že obě klády, jak ta pro kluky, tak ta pro holky, byly průměrově velmi tlusté a o to náročnější byla manipulace s nimi. To nás ovšem nerozhodilo a s výkony 65 kg pro mě a 165 kg pro Jirku jsme brali třetí místo.

Car Deadlift

Druhou disciplínou závodu byl Car Deadlift. Pro nás holky bylo auto na konstrukci postaveno tak, aby počáteční váha byla 120 kg. Po zvednutí základu jsme ihned dostaly naloženo dalších 10 kilogramů navrch a takto jsme zvedaly tak dlouho, dokud to šlo. Kluci to měli na stejném principu, pouze jim bylo přidáváno po 20 kilech a začínali na rovných 300 kilogramech. Jirka s přehledem a bez zaváhání nasázel postupně až 420 kg, čímž v této disciplín bral dělené první místo, a já se od 120 kg dostala až k rovným 200 kilogramům. V této disciplíně jsme se umístili na 2. místě.

Truck Pull

Tahání aut bylo pro pár jako stvořené. Na jedné straně dvacetimetrové výseče čekal Jirka, který měl za sebou na popruhu kamion a před sebou pomocné lano, a na druhé straně jsem čekala já a dodávka, kterou jsem měla táhnout. Cíl byl jasný, v co nejkratším čase se dostat k sobě na dotek rukou, čímž bude zastavena časomíra. Jirka měl v této disciplíně oproti svým soupeřům značnou hmotnostní nevýhodu, takže bylo nutné, abych já pořádně hrábla. A to se povedlo a skončili jsme na 3. místě.

Super Yoke + Sandbag Carry

Třetí disciplína byla opět spojená. Úkolem Jirky bylo, aby na vzdálenost 20 metrů odnesl 390kg yoke, a já, ihned co položí yoke za cílovou čáru, abych vzala 60kg pytel a běžela s ním k yoku, přes který jsem ho musela přehodit. Pytel jsem v ruce nikdy neměla, takže to podle toho i tak vypadalo. Jirka s yokem doběhl nádherně, troufám si říci, že i nejrychleji ze všech, ale moje premiéra s pytlem plným písku nás bohužel dostala až na 5. místo.

Arm Over Arm Tractor Pull

Dle mého názoru byla toto nejhorší disciplína z celé soutěže. Vsedě pomocí lana jsme měli za úkol v co nejkratším čase přitáhnout na vzdálenost 10 metrů traktor. Traktor, který stál lehce do kopce. Pouze jedinému týmu se povedlo zdolat hranici 10 metrů, my ostatní jsme se vždy zastavili přibližně v polovině a občas nám i traktůrek začal pomalu sjíždět zpět dozadu. Byla to prostě laskomina, která nám vynesla 4. místo.

Sandbag Carry + Farmer's Walk + Sled Pull Medley

Poslední disciplínou závodu bylo medley. Na písknutí píšťalky vzal Jirka 110kg pytel s pískem a já 70kg kufry a společně jsme co nejrychleji běželi trasu 20 metrů. Po doběhnutí Jirka okamžitě naložil pytel a mě na saně, které následně musel odtáhnout zpět na vzdálenost 20 metrů. Táhnout během pozadu přinejmenším 200 kilogramů po silnici a po 3 hodinách závodu na sluníčku dá sakra zabrat. Ovšem to by to nesměl být Jirka, aby to nekousl, a v této poslední disciplíně jsme získali 2. místo.

V konečném pořadí jsme s Jirkou získali 3. místo a ukončili tak naši letošní závodní sezónu se vší parádou. Ke konci bych ještě ráda dodala, že na prvním místě se umístil pár Reinhard Maier a Sandra Bredley, která je světová profi strongwoman a jejíž výsledky tomu odpovídaly a poněkud se lišily od nás ostatních. Byli to také domácí favorité celého závodu.

Za sebe bych velmi ráda poděkovala firmě Recycling - kovové odpady, a.s., díky jejíž finanční pomoci a spolupráci jsem mohla na závody až do Německa. A také Jirkovi Tkadlčíkovi, který mě oslovil, a já tak měla možnost zúčastnit se takto super závodů a načerpat další zkušenosti.

Jirkovým jménem bych ráda poděkovala všem, kteří ho podporují, firmám Czech Virus, Pivovar Litovel a Tiger.