Reklama:

Pohár Slovanů 2019 - reportáž

2.569 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu 14. září se v Košicích, metropoli východního Slovenska, odehrál souboj o nejsilnějšího muže slovanských zemí. Pohár Slovanů se zde konal vůbec poprvé a na start se postavilo osm strongmanů, které pozvala Slovenská asociace silných mužů. Celý závod společně se SASIMem organizovala Janka Kordiaková.

Kromě zahraničních borců jako Rafal Kobylarz (Polsko), Vahid Hadzialic (Bosna a Hercegovina), Ivan Hryhorovskyy (Ukrajina) či Volodymyr Cyfra (Bělorusko) se na start postavil i jeden český závodník Pavel Zadražil. Domácí barvy hájila trojice Maroš Štefaňák, Zsolt Zlatner a Ľubo Griglák. Pro všechny tvořilo cestu za vítězným pohárem šest náročných překážek.

První byl zdvih 140kg nápravy, který prověřil sílu hrudníku a tricepsů. Nejvíc platných pokusů, na které dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, se podařilo provést Rafalovi Kobylarzovi (4 opakování), za ním skončil Cyfra (3 opakování), dva zdvihy dokázal předvést Zadražil.

V přenášení 150kg kufrů na vzdálenost dvakrát 10 metrů byl nejrychlejší opět Kobylarz, za ním skončil Cyfra a třetí přenesl kufry Hryhorovskyy. Fenomenální Polák zvítězil i ve zbývajících disciplínách a celý závod by se tak dal označit jako "one man show". Nejlepší byl v mrtvých tazích s osobním automobilem, přitahování auta i při přenášení Super Yoku. Jeho značný bodový náskok mu dovolil nenastoupit na závěrečné přenášení barelů vody ve fontáně. Stal se tak čtvrtým Polákem, který vybojoval vzácný a jedinečný Pohár Slovanů.

Stříbro patřilo po vyrovnaném výkonu Volodymyru Cyfrovi z Běloruska. Nebýt selhání na mrtvých tazích (s touto disciplínou má značné problémy), mohl pomýšlet i na celkové vítězství. I tak je stříbro skvělým úspěchem.

Bronz si z Košic odnášel Maroš Štefaňák, který zúročil svědomitou přípravu na tento závod. Skvěle mu vyšlo přitahování auta, Super Yoke či nošení barelů ve fontáně. Medailové umístění si zabezpečil hlavně skvělým finišem. Nepopulární čtvrté místo obsadil český borec Pavel Zadražil, kterému medaile utekla pouze o půl bodu.

Dalším domácím, který příjemně překvapil, byl Ľubo Griglák. V konkurenci skutečně silných borců získal páté místo. Nebýt jeho nachlazení, mohl pomýšlet i na vyšší příčky, ale věříme, že se v příští sezóně představí zase v lepší formě. Šesté místo obsadil Zsolt Zlatner. Třetí z domácího šampionátu silných mužů tak nezklamal a zbývající strongmany pěkně potrápil. I u něj očekáváme v budoucnu výkonnostní progres.

Děkujeme všem závodníkům, partnerům, technickému týmu a každému, kdo jakkoliv přispěl ke zdárnému průběhu závodu. Janka Kordiaková se svým týmem a SASIMem opět připravila pro Košičany nezapomenutelný zážitek. Nyní si dají siláci sraz již 20. září v Trenčíně na Beerfestu. Těšíme se na Vás.

Pohár Slovanů 2019 - výsledky
pořadíjménozemě bodové hodnocení
1.Rafal Kobylarz Polsko 40,0
2.Volodymyr Cyfra Bělorusko 35,0
3.Maroš Štefaňák Slovensko 28,0
4.Pavel Zadražil Česká republika 27,5
5.Ľubomír Griglák Slovensko 24,0
6.Zsolt Zlatner Slovensko 22,0
7.Ivan Hryhorovskyy Ukrajina 20,5
8.Vahid Hadzialic* Bosna a Hercegovina 14,0

* Vahid Hadzialic se zranil během druhé disciplíny a závod nedokončil.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra