Zásoby doplněny, akce pokračuje! Protein s postupným uvolňováním v exkluzivní akci! Více zde.

Jak se na soutěži dařilo závodníkům projektu Doplnejch challenge 2019

1.436 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: David Lupač] Doplnejch challenge je projekt úspěšného týmu silového trojboje Doplnejch powerlifting, který založil mistr světa v powerliftingu David Lupač. Doplnejch powerlifting Vám jistě nemusíme dlouze představovat, jistě je znáte ze série videologů, které na Ronnie.cz byly k vidění.

Doplnejch powerlifting vznikl za účelem podpořit mládež a pozvednout úroveň silového trojboje v České republice. Z tohoto důvodu vznikl projekt Doplnejch challenge, který si dal za cíl vybrat pár mladých závodníků, kteří ještě nemají závodní zkušenost v Českém svazu silového trojboje, chtějí dát do přípravy vše a pořádně makat. Po zvážení a výběru možných účastníků jsme vybrali čtyři kluky, kteří se nám zdáli nejvhodnější.

Dnes bych Vám je rád představil a popsal, jak proběhla jejich první soutěž. Prvním účastníkem je Jan Mayer. Honza už měl za sebou zkušenost na závodě Deadlift Challenge 2019, kde si nevedl špatně a s výkonem 200 kg obsadil v nabité kategorii juniorů devatenácté místo. Druhým účastníkem projektu je Roman Zelenka, který má také zkušenosti z Deadlift Challenge, kde startoval na druhém i třetím ročníku. Další dva závodníci jsou Jonáš Starý a Jakub Marek, ani jeden doposud neměl žádnou závodní zkušenost.

A nyní se již dostáváme k prvnímu závodu pod hlavičkou Českého svazu silového trojboje, kterou kluci z Doplnejch challenge 2019 absolvovali. Tímto závodem bylo Mistrovství Čech dorostenců a juniorů v klasickém silovém trojboji, které se konalo 7. září 2019 ve Staňkově. Závod probíhal v příjemné atmosféře a vše nasvědčovalo tomu, že se klukům první závodní zkušenost vydaří, udělají si pěkná závodní maxima a zabojují o umístění na medailových pozicích.

První do závodu nastoupil Jan Mayer, který závodil v kategorii dorostenců do 74 kg a s výkonem dřep 145 kg, bench-press 70 kg a mrtvý tah 185 kg obsadil druhou příčku. Druhým závodníkem byl dorostenec Jakub Marek, který závodil v kategorii do 93 kg a s výkonem dřep 175 kg, bench-press 92,5 kg a mrtvý tah 210 kg obsadil třetí příčku. Oba dva závodníci mají před sebou ještě jeden rok v dorostenecké kategorii, a tak mají ještě čas v této kategorii zabojovat. Třetí závodník byl Jonáš Starý, Jonáš nás překvapil velkou vůlí se zlepšovat a v závodě bojovat o co nejlepší umístění. Nakonec se nám povedlo urvat třetí místo v kategorii dorostenců do 105 kg za výkon dřep 197,5 kg, bench-press 110 kg a mrtvý tah 225 kg. Posledním závodníkem, který nastoupil, byl Roman Zelenka, Roman závodil v kategorii juniorů do 93 kg a výkonem dřep 175 kg, bench-press 137,5 kg a mrtvý tah 242,5 kg obsadil druhé místo.

První závod našeho projektu můžeme hodnotit pozitivně, v první řadě jde o sbírání zkušeností a radost z překonání vlastních limitů. Další závod, kterého se chceme zúčastnit, bude Grand Prix Slovakia, tato již tradiční soutěž se bude konat 28. září 2019 ve slovenském městě Častá.

Kluci by chtěli poděkovat našemu partnerovi Hi Tec Nutrition za pomoc v přípravě na závody a konkrétně za poskytnutí doplňků stravy a kloubní výživy. Kvalitní suplementace je základ skvělé přípravy.