Reklama:
Kupte 3x Protein Break a máte mléčnou rýži ZDARMA!
Akční cena na oblíbený Protein Break a skvělý dárek k tomu! Více zde.

Giants Live (Manchester) 2019 - výsledky

5.017 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V sobotu 7. září se v Manchesteru v místní aréně konal další závod profesionálních strongmanů Giants Live 2019 a tahákem celé akce byla zvučná jména obrů ze všech koutů světa. Na startovní listině byli uvedeni závodníci jako Iron Biby, Mateusz Kieliszkowski, Oleksii Novikov, bratři Stoltmanové a další. Mezi jmény bych ještě vyzdvihl Terryho Hollandse, britského obra, původně hráče rugby, ale také bronzového medailistu
z World's Strongest Man z roku 2011, který ještě před 5 týdny závodil na kulturistické soutěži a bral stříbrnou medaili na British Grand Prix.

Na závodníky čekalo celkem 5 disciplín:

  • Axle Deadlift - 350 kg na počet opakování
  • Giant Dumbbell - 100 kg na počet opakování
  • Car Walk - 20 m na čas
  • Hercules Hold - na maximální čas
  • Atlas Stones - 5 kamenů na čas, nejtěžší 200 kg

Axle Deadlift

Mrtvý tah s tlustou osou a ohromnou náloží o váze 350 kg. Závaží byla obrovská ocelová kola, a proto závodníci stáli na podstavci, aby zátěž zvedali přibližně v poloze jako se standardními kotouči. Takto vypadající závaží je velmi divácky atraktivní, nicméně i v českých podmínkách můžeme vidět podobné výkony, jako například na mistrovství České republiky, které pořádal Michal Tichý, tam byl mrtvý tah o váze 330 kg na počet opakování. V Manchesteru shodně po 7 opakováních předvedli vynikající deadlifteři Felix, Bishop a Novikov.

Giant Dumbbell

Obrovská jednoručka vyrobená ve stylu Šíleného Maxe, pro její výrobu byly použity kameny a spousta kovu. Činku o hmotnosti 100 kg zvedali závodníci na nejvyšší počet opakování. I zde bych ale uvedl, že například Jirka Tkadlčík nebo Lukáš Patera s touto hmotností nemají sebemenší problém a sypou jedno opakování za druhým. Na závodě nevyšší příčku v disciplíně obsadil tlakař Kieliszkowski s 9 opakováními, následovaný talentovaným Novikovem s 8 opakováními, na třetím místě se umístili shodně se 7 opakováními Singleton a Biby.

Car Walk

Divácky velmi atraktivní disciplína - vemte obyčejné auto, v tomto případě Volkswagen New Beetle, a vyndejte z něj veškerý interiér a vyřízněte podlahu. Do toho, co zbude, navařte konstrukci Super Yoke a máte to, co se nazývá Car Walk. Zase jen dodám, že v českých podmínkách je tato disciplína vzácností, ale i tak se objevila, a to na závodech v Kutné Hoře v roce 2016, kterou tenkrát společně pořádali Jirka Dejmal a Pavel Zadražil. Snad zbývá jen připomenout, že tato disciplína by byla moc fajn, kdyby se objevila třeba v příští sezóně. Zpět ale do Manchesteru. Nejrychleji, a to ve světovém rekordu, alespoň tak je to veřejně prezentováno, s autem proběhl Mateusz Kieliszkowski v čase rovných 10 vteřin, o vteřinu pomaleji Iron Biby a na třetím místě skončil o jednu desetinku Evan Singleton. Na této disciplíně bohužel došlo ke zranění ruského borce Mikhaila Shivlyakova, který si natrhnul hamstring hned v úvodu disciplíny, ale i tak nadále pokračoval v závodu.

Hercules Hold

Epické držení pilířů na maximální čas. Na začátku léta předvedl Mark Felix, že rozhodně nepatří do starého železa, i když věkem v 53 letech patří spíš mezi masters, a stanovil světový rekord v držení pilířů, a to 83,62 vteřin. Do disciplíny nastupoval jako favorit. V českých podmínkách můžeme tuto disciplínu potkat například v Čáslavi, kterou pořádá Jirka Žaloudek, a to v lehce obměněné formě, kdy jsou místo pilířů použity dva automobily, z nichž je jeden na nakloněné plošině. Cílem je udržet je co nejdéle. Na Giants Live Mark Felix opravdu dostál roli favorita, kdy svůj rekord ještě o 4 vteřiny vylepšil, s hodnotou 87,52 vteřiny vyhrál celou disciplínu a ponechal si držení světového rekordu. Na druhém místě se umístil Američan Robert Oberst se 79 vteřinami, kterému se do té doby v závodu příliš nevedlo. Na třetím místě v disciplíně skončil Ben Brunning který pilíře udržel 75 vteřin.

Atlas Stones

Závěrečná klasika většiny takových závodů. Zvedání betonových koulí na různě vysoké podstavce, kdy nejlehčí kameny se zvedají nejvýš. Závodníci měli na čas zdvihnout 5 kamenů, přičemž ten poslední a nejtěžší vážil 200 kg. V české kotlině opět nic výjimečného, v Aši si pořadatel Čestmír Šíma připravil 190kg kámen na přehazování na maximální počet opakování. V Británii zvítězil komplexně připravený Kieliszkowski, následovaný Felixem a Brunningem. K disciplíně již nenastoupil zraněný Shivlyakov.

Ve Velké Británii se show Giants Live těší obrovské sledovanosti a popularitě, odpovídala tomu doslova natřískaná hala Manchester Arena, která praskala ve švech a plná byla až po strop. Diváci řvali, fandili a skandovali pro podporu svých favoritů. Závod byl plný zvratů a úžasných výkonů, a proto si myslím, že v tomto ohledu není poražených, jen vítězů.

Výsledky a bodový součet

V závodě zvítězil velmi kvalitně připravený Mateusz Kieliszkowski, několikanásobný medailista z World's Strongest Man a všech ostatních velkých závodů. Druhým místem překvapil Ben Brunning, který sice nevyhrál žádnou disciplínu, ale měl stabilní a dobré výsledky ve všech. Se stejným počtem bodů, ale horší v umístění, bral třetí místo Oleksii Novikov, asi největší talent posledních let, který se stále více prosazuje v nabité konkurenci.

Giants Live (Manchester) 2019 - výsledky
pořadí jméno body
1. Mateusz Kieliszkowski 47,5
2. Ben Brunning 45,0
3. Oleksii Novikov 45,0
4. Mark Felix 43,0
5. Evan Singleton 40,0
6. Iron Biby 40,0
7. Adam Bishop 39,0
8. Tom Stoltman 32,0
9. Robert Oberst 31,0
10. Luke Stoltman 27,5
11. Kevin Faires 26,0
12. Mikhail Shivlyakov 20,0
13. Terry Hollands 17,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínDavid Bednář - trénink nohou před Arn...
torturer (22:52) • Uživatel squatinho98…u posledního videologu Milana Šádka jsi psal, že na multipressu dř...
magazínIFBB European Cup 2021 - kompletní vý...
petrpolak (14:43) • Boris Pavlovič zbytečně nevyužívá svůj potenciál, když kategorii vozíčkářů nechal netkn...
magazínJaroslav Jeníček - trénink zad a bice...
torturer (09:37) • Taháme
magazínMartina Sletsjoee - trénink zad a noh...
fobo (00:11) • tvl kategorie physique masters. Moc trapnějších věcí ve fitness už nemáme, než starší p...
magazínJaroslav Jeníček - trénink zad a bice...
Valasekjakub123 (22:37) • To nafoukly břicho to je fakt hnus! Kazí to celej dojem jestli si toho rozhodčí vsimnou...
NOVÉ INZERÁTYpráce Trenér / clever fit Fitness Coac...
Clever fit s více jak 400 pobočkami v Evropě přichází do Ostravy a hledáme právě vás: Osobní tren...
práce Trenér na HPP
Do našeho týmu hledáme nového kolegu na pozici trenér-obsluha baru a balneo provozu. Licence: Ins...
bazar Časopisy Muscle & Fitness (1992-2004)
Daruji hromadu časopisů Muscle & Fitness z let 1992-2004. Nejvíce čísel za sebou je z let 1993 a 2003. Osobní předání v Praze u Náměstí Míru. Pokud byste chtěli nějaké konkrétní číslo, tak napište.
seznamka Osud a život
Hledám holku se sport postavou, s humorem, s citem a rozumem, milující život. Holku která si nest...
seznamka Najdu tě?
Hledám ženu,nejlépe České Budějovice a okolí,se zájmy v posilování,relaxování,dobrém jídle a obča...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie