Reklama:

Extrifit Benchpress & Deadlift International Cup 2019 - reportáž

4.952 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 31. srpna se ve Vrchlabí uskutečnil již šestý ročník tradiční letní pohárové soutěže v bench-pressu a mrtvém tahu, jejímž generálním partnerem se v letošním roce stala společnost Extrifit. Na soutěži se představilo více než 140 startujících, kteří mezi sebou změřili síly jak v jednotlivých věkových kategoriích obou silových disciplín, tak v soutěži tříčlenných družstev v mrtvém tahu.

Závod nabídl nejen nabitou konkurenci ve všech kategoriích, ale i vynikající výkony dosahující světové úrovně. Nejlepší závodníci se mohli těšit na velké množství věcných cen, a dokonce i hodnotné prize money, které si pořadatelský oddíl Powerlifting Vrchlabí připravil pro absolutní vítěze v bench-pressu a mrtvém tahu i pro vítězné družstvo v soutěži družstev.

Mezinárodní charakter soutěže se projevil zejména v souboji o absolutní vítězství v bench-pressu, které nakonec s velkým náskokem vybojovala polská závodnice Malgorzata Halas-Koralewska s úctyhodným výkonem 137,5 kg při 61 kg tělesné váhy. Souboj o druhé místo v absolutním pořadí v bench-pressu pak svedli domácí Michal Kadlec a trojbojař, kulturista i strongman v jedné osobě Svatopluk Vobejda. Šťastnějším byl nakonec Vobejda, který sice zatlačil 220 kg oproti Kadlecovým 235 kg, avšak díky nižší tělesné váze se v přepočtu na body stal nejlepším mužským benčařem celé soutěže právě on.

Stejně zajímavý a napínavý byl také boj o absolutní vítězství v mrtvém tahu. To nakonec bral juniorský závodník Martin Dvořáček, který ve svých 22 letech a při 96 kg tělesné váhy dokázal zatáhnout neskutečných 355 kg, což byl zároveň nejvyšší dosažený výkon celé soutěže! Stříbrnou pozici vybojoval domácí Martin Havlíček za zatažených 332,5 kg před bronzovým Jiřím Balabánem, který zapsal při 75 kg tělesné váhy více než slušných 272,5 kg. O vysoké úrovni soutěže svědčí také fakt, že hranice 300 kg v mrtvém tahu byla ve Vrchlabí překonána mnoha závodníky hned několikrát.

Dvořáčkovo absolutní vítězství v mrtvém tahu do určité míry napovědělo, jaký bude vývoj v týmové soutěži družstev. Jeho tým Powercrew, ve kterém nastoupil společně s Matějem Syrovátkou a Klárou Haičmanovou, svedl napínavý souboj s vrchlabským "A" týmem ve složení Martin Havlíček, Richard Novotný a Juraj Kačmárik. Z vítězství v soutěži družstev se nakonec radovala právě Powercrew, která si z Vrchlabí odvezla luxusní putovní pohár a prize money pro vítězné družstvo. Druhé místo bralo vrchlabské áčko a bronzovou pozici obsadilo vrchlabské béčko ve složení Andrej Ondruš, Michal Kadlec a Lukáš Tesař.

Kompletní výsledky dle jednotlivých kategorií v bench-pressu i mrtvém tahu (ženy, dorostenci, junioři, open do 90 kg, open nad 90 kg a masters) je možné nalézt v tabulkách zde.

Závod mimo jiné poctil svou návštěvou také předseda Senátu České republiky, pan Jaroslav Kubera, a jeho senátní kolega a starosta města Vrchlabí, pan Jan Sobotka. Oba senátoři popřáli soutěžícím mnoho zdaru při jejich snažení a vyjádřili jejich obdiv pro vynikající soutěžní výkony.

Všichni závodníci se postarali o vskutku atraktivní podívanou a společně s diváky a organizátory se jim podařilo vytvořit opravdu neskutečnou závodní atmosféru, která vygradovala zejména při nejtěžších pokusech v mrtvém tahu. Před samotným slavnostním ceremoniálem se také divákům s kulturistickou exhibicí předvedl Aleš Bursa, profesionální kulturista federace IFBB, jehož vystoupení rozhodně významně zpestřilo celodenní trojbojařskou rutinu. Nakonec soutěž sledovalo na místě v průběhu celého dne více než 500 diváků a v on-line přenosu dokonce více než 700 sledujících.

Oficiální fotogalerii ze soutěže naleznete na FB stránce Powerlifting Vrchlabí a v blízké době se rovněž můžete těšit na oficiální videoreport, o kterém Vás budeme také informovat na našich stránkách.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra