Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

Nutrend Strongman Olomouc 2019 - reportáž a fotogalerie

8.217 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongmen's Games Aš 2019 (amatéři)
- reportáž
a fotogalerie
Nutrend Strongmen Šternberk 2019
- reportáž
a fotogalerie
Kalendář soutěží strongman pro rok 2019

Za teplého letního počasí se v Olomouci v sobotu 24. srpna uskutečnilo další, v pořadí již šesté kolo České strongman ligy pod názvem Nutrend Strongman Olomouc 2019. Jak již lokalita a název napovídají, jednalo se o závod na Moravě, pořádaný nikým jiným než Strongman týmem Morava za podpory společnosti Nutrend, která je v letošním roce hlavním partnerem závodů pořádaných pod taktovkou Strongman týmu Morava. Závod se konal v amfiteátru Korunní pevnůstka, která má své kouzlo, a závody zde připomínají tak trochu gladiátorská klání v arénách z dřívějších dob. Závod v Olomouci byl již třetím závodem pořádaným Strongman týmem Morava pod vedením bratrů Martina a Miroslava Motáňových. Hlavním rozhodčím závodu byl sám organizátor Martin Motáň a pomocným rozhodčím byl jeho bratr Miroslav. Celou akcí diváky provázel již tradičně skvělým komentátorským výkonem Milan Hebelka a parádní muzikou s písničkami na přání pak Tomáš Staněk, zvaný DJ Male Frog.

Sezóna strongmanů se již pomalu chýlí ke konci, závodníci za sebou mají spoustu závodů a začíná se na nich projevovat únava, tudíž jejich počet na závodech mírně klesá. V Olomouci se jich na startu objevilo hned 9 a mezi nimi nechyběla trojice bojující o stupně vítězů celého poháru, kdy si to kluci přijeli rozdat o důležité body do celkového hodnocení. Touha závodníků ukořistit cenné trofeje a body do celkového pořadí, k tomu třicetistupňové horko a 5 náročných disciplín slibovaly, že se diváci dočkají zajímavého a vyčerpávajícího souboje.

Jak tedy celé klání probíhalo? Na závodníky čekalo pět níže uvedených disciplín:

  • Axle Lift - zdvih železné nápravy se soukolím o hmotnosti 125 kg na maximální počet opakování za minutu
  • Farmer's Walk - přenášení železných kufrů o hmotnosti 2x 135 kg na čas
  • Super Yoke - přenášení železné konstrukce (jařma) o hmotnosti 335 kg na čas
  • Car Deadlift - mrtvý tah s automobilem na maximální počet opakování za minutu
  • Carry Medley - kombinace přenesení sudu o hmotnosti 120 kg a vyložení na podstavec do výšky 140 cm a vyložení 2x Atlasova kamene o hmotnosti 130 kg na druhý podstavec do výšky 140 cm na čas

Axle Lift

V úvodní disciplíně na závodníky čekalo zvedání železné nápravy se soukolím o hmotnosti 125 kg ze země nad hlavu, tzv. ground to overhead, a to na maximální počet opakování za minutu. Každý ze soutěžících měl tedy za úkol nejprve bez položení na pásek 125 kg vážící nápravu přemístit ze země na hrudník a následně ji vyrazit do propnutých rukou a počkat na písknutí. Nejlépe se s touto disciplínou poprala momentálně nejlepší trojice v poháru, což jsou kluci Zdeněk Vávra, Martin Sedláček a Tomáš Kolář. Kluci dali shodně 4 platná opakování a rozdělili si tak body za první až třetí místo. Zdendovi se dokonce podařilo opakování 5, ale kvůli nesrovnaným nohám mu jedno nebylo uznané. Tomáš pro změnu zase páté opakování nedokázal o pár centimetrů dotlačit a propnout ruce tak, aby mohlo být páté opakování uznáno.

Farmer's Walk

Jako druhou disciplínu si pořadatelé na soutěžící připravili tzv. farmářskou chůzi neboli přenášení kufrů. Závodníci měli za úkol zvednout ze země železné kufry naložené na 135 kg, které na závod jako již na spoustu předchozích zapůjčila firma Phoenix Fitness, "uběhnout" s nimi 12,5 m, otočit se, zvednout a opět utíkat nazpět a to vše v co nejkratším možném čase. Nejrychlejším na této disciplíně byl Zdeněk Vávra, kterému se podařilo dopravit kufry do cíle v čase 19,06 sekundy. Body za druhé místo vybojoval Denis Šindel, který letos v Olomouci absolvoval svůj první závod letošní sezóny, takže byl na rozdíl od ostatních odpočatý a plný sil a elánu. Denis protnul cílovou čáru v čase 21,37 sekundy. Jako třetí pak s kufry docupital vedoucí závodník poháru, drobeček Martin Sedláček, který dopravil kufry za čáru za necelou půlminutu, přesně s časem 28,05 sekundy.

Super Yoke

Poté, co závodníci odnosili kufry, na ně čekalo další přenášení, tentokráte v podobě železné konstrukce, tzv. Super Yoku (jařma) o hmotnosti 335 kg. Závodníci měli za úkol opět zdolat 2x 12,5 m v co nejkratším možném čase. Zde byl nejrychlejší opět Zdeněk Vávra, který tak ukázal, že výhra na předchozí "běhačce" nebyla náhoda a že běhat se zátěží opravdu umí. Zdeněk doběhl s yokem do cíle v čase jen o 0,1 sekundy pomalejším než v předchozí disciplíně s kufry. Vítězný čas tedy byl 19,16 sekundy. Druhým na yoku byl Martin Sedláček, který i přesto, že je suverénně nejtěžším závodníkem poháru, umí svá kila rozpohybovat, když je potřeba, a yoke tak donesl do cíle jen o necelou sekundu pomaleji než Zdenda. Jeho čas činil 19,91 sekundy. Třetí na této disciplíně byl další běžec Denis Šindel, který si zde prohodil s Martinem pořadí oproti disciplíně předchozí. Denis donesl do cíle železnou konstrukci v čase 21,46 sekundy.

Car Deadlift

Jako čtvrté v Olomouci na soutěžící čekalo opět vybavení zapůjčené společností Phoenix Fitness, tentokráte v podobě speciální konstrukce na mrtvý tah s automobilem. Tato disciplína se letos jako novinka objevila zatím na všech moravských závodech pořádaných Strongman týmem Morava a bratři Motáňové ladili co nejvhodnější vůz, který na konstrukci naložit, což se v Olomouci poměrně zadařilo. Tentokráte byl na konstrukci přistaven krátký vůz značky Ford Focus, se kterým se mohli díky výsledné zvedané váze všichni závodníci dostatečně vyřádit, a na vítězství v disciplíně už tak nestačilo pouhé jedno opakování. Vítěz disciplíny Denis Šindel nasekal hned neuvěřitelných 18 opakování, což je při jeho výšce, která je na této disciplíně jednoznačně nevýhodou, parádní výkon. Body za druhé místo zde bral se 16 platnými opakováními velice slušný deadlifter a závodník závodící již dlouhá léta Radek Rosa. I Radkových 16 opakování byl velice dobrý výkon, kterým určitě zaskočil nejednoho soupeře. Třetí v této disciplíně skončil se 12 platnými opakováními Tomáš Kolář, pro kterého je Car Deadlift jednou z oblíbených disciplín, nicméně kvůli vyšším vahám na předchozích soutěžích neměl tolik šancí ukázat na něm svoje kvality.

Carry Medley

Na závěr celého klání čekala na soutěžící ve třicetistupňovém horku chuťovka v podobě přenášení sudu o hmotnosti 120 kg a následné vyložení na podstavec do výšky 140 cm a dvakrát vyložení Atlasova kamene o hmotnosti 130 kg na podstavec do výšky rovněž 140 cm v co nejrychlejším čase. Závodníci měli povolený vosk, nicméně si jej z pochopitelných důvodů mohli namazat na ruce a tělo dle libosti až před prvním vykládání Atlasova kamene, ne dříve. Nejlépe si se závěrečnou disciplínou poradil Tomáš Kolář, který vyložil poslední kámen v čase 31,37 sekundy. Atlasovy kameny jsou Tomovou dominantou, a tak se z taktických důvodů rozhodl neztrácet čas patláním vosku na sebe, což se mu zde jednoznačně vyplatilo a podepsalo se na jeho výsledném čase. Druhý, s časem o více než deset sekund pomalejším, byl Denis Šindel, který se rozhodl vsadit na jistotu a vosk na vykládání Atlasů použít. Denisův čas činil 42,94 sekundy. Třetím nejrychlejším byl s časem rovných 50 sekund Radek Rosa, který kromě axlu v Olomouci předváděl velice vyrovnané výkony, které mu také ve finále zajistily pěkné umístění.

Po posledním odpískání píšťalky hlavního rozhodčího následovalo sečtení bodů a vyhlášení vítězů. První místo v Olomouci ukořistil čerstvý Denis Šindel, který tak o pouhého půl bodu porazil druhého Zdeňka Vávru. Bronz si z Olomouce odvezl Martin Sedláček a další bramboru do sbírky Tomáš Kolář, kterého od stupňů vítězů dělil pouhý jeden bod.

Na úplný závěr je nutno poděkovat bratrům Motáňům a celému Strongman týmu Morava za neustálou snahu a úsilí, které tomuto sportu věnují. Již dlouhou dobu pořádají pro závodníky hned několik závodů za sezónu, které mají navíc letos i díky jejich hlavnímu partnerovi, společnosti Nutrend, opravdu velice dobrou úroveň. Závodníci mají v průběhu celých závodů k dispozici občerstvení a doplňky stejnojmenné značky, což jistě všichni náležitě oceňují. Další velké poděkování patří všem fanouškům, kteří na závody jezdí, závodníky povzbuzují a vytváří jim tak parádní atmosféru. V neposlední řadě patří veliké poděkování i dalším sponzorům, bez kterých by nebylo možné takovéto závody uspořádat. Jejich jména jsou uvedena na grafice níže.

Závodníci teď mají pouhý týden na odpočinek a hned další víkend je v sobotu 31. srpna 2019 čeká předposlední kolo ligy, konkrétně závod v Praze pořádaný českým profi strongmanem Marim Zvrtkem. Pořadatelé v Olomouci kromě spousty fotografií, které najdete pod výsledky, zajistili i video z celého závodu, které Vám nabízíme ke zhlédnutí.


Nutrend Strongman Olomouc 2019 - výsledky

Konečné pořadí závodníků
pořadíjménobodové hodnocení
1.Denis Šindel37,5
2.Zdeněk Vávra37,0
3.Martin Sedláček34,0
4.Tomáš Kolář33,0
5.Radek Rosa26,0
6.Lukáš Kadlec23,5
7.Jakub Gutej11,5
8.Pavel Šulák9,5
9.Petr Lněnička8,0


Nutrend Strongman Olomouc 2019 - fotogalerie

Fotografie k reportáži dodal Martin Motáň ze Strongman týmu Morava.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie