Reklama:

Euroliga strongman 2019 - reportáž

3.495 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Již pět let se silní muži potkávají v Ploštíně, rodném městě prezidenta Slovenské asociace silných mužů Vladimíra Bátika. V této městské části Liptovského Mikuláše se letos odehrál souboj euroligy mezi devíti strongmany. Tři Slováci (Denis Hanák, Arnold Ferencz a Tomáš Mašlonka) si zasoutěžili proti třem Čechům (Václav Riegger, Václav Miláček a Jakub Šprynar) a třem Ukrajincům (Ivan Derkač, Olex Shtadler a Artur Marčuk).

Na strongmany čekalo pět disciplín, na které se vrhli hned po zahájení závodu primátorem města Jánem Blcháčem. Úvod patřil tahání kamionu. Nejvyšší bodový zisk si připsal Ferencz, který porazil Derkače a Hanáka. Po kamionu testovali borci sílu svých úchopů. Držení aut v rozpažení neboli Hercules Hold bylo v pořadí druhou disciplínou. I tady se z vítězství radoval Ferencz před Šprynarem. Třetí byl opět Hanák.

Ramena a tricepsy prověřila 130 kg vážící náprava. Pětice siláků nedokázala úspěšně zvládnout ani jeden platný pokus, na což dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Tři platné pokusy shodně předvedli Ferencz a Derkač, kteří se dělili o první místo. Dvě opakování zvládl Mašlonka a jedno Hanák. Právě Mašlonka zde po nezdařeném úvodu doháněl ztracené body.

Nejvíce si jich následně připsal za první místo v předposlední disciplíně, kterou bylo nošení 150kg dřevěného kyje. Za Mašlonkou skončil Hanák, třetí byl Ivan Derkač. Před posledním testem tak o vítězi stále nebylo rozhodnuto.

Přehazování 150kg koule v závěru závodu všechny siláky řádně potrápilo. Dva z nich nezvládli ani jedno přehození, jeden přehodil kouli jednou, čtyři dvakrát. Denis Hanák zvládl dokonce tři přehození a Tomáš Mašlonka si se čtyřmi platnými pokusy připsal druhou vyhranou disciplínu.

Po sečtení bodů se v Ploštíně ze zlata radoval Arnold Ferencz. Momentálně druhý muž bodování Slovenského poháru silných mužů předvedl vyrovnaný výkon a radoval se z prvenství v eurolize siláků. Druhé místo získal Denis Hanák, který se nevyhnul drobným zaváháním, jež ho stála vítězství. I tak je stříbro velice cenným výsledkem. Bronz si na Ukrajinu odvezl Ivan Derkač, který v loňském roce vybojoval zlato. Nepopulární čtvrté místo získal neuvěřitelným finišem Tomáš Mašlonka. I díky tomuto umístění se tak nejlepším týmem v Ploštíně stal ten domácí, slovenský.

Děkujeme všem, kteří se jakkoliv přičinili o opět skvělý závod strongmanů v Ploštíně. Díky patří i primátorovi Liptovského Mikuláše Jánovi Blcháčovi a prezidentovi SASIMu Vladimíru Bátikovi. Ten si Vás společně s viceprezidentem SASIMu Milanem Gabrhelem dovoluje pozvat na oslavu 20. výročí založení asociace. Ta se uskuteční 1. září v Trenčíně v Odborovém domě armády (ODA). Pevně věříme, že se střetneme v hojném počtu. Přijít může fanoušek, strongman, bývalý strongman, budoucí strongman a kdokoliv, kdo si bude chtít užít kulturní program a poslechnout něco o minulosti Slovenské asociace silných mužů. Těšíme se na Vás!

Euroliga strongman 2019 - výsledky
pořadíjménozemě bodové hodnocení pro jednotlivce (pro tým)
1.Arnold Ferencz Slovensko 37,0 (12)
2.Denis Hanák Slovensko 36,0 (11)
3.Ivan Derkač Ukrajina 35,0 (10)
4.Tomáš Mašlonka Slovensko 27,0 (9)
5.Olex Shtadler Ukrajina 17,5 (8)
6.Václav Miláček Česká republika 15,5 (7)
7.Artur Marčuk Ukrajina 15,0 (6)
8.Jakub Šprynar Česká republika 15,0 (5)
9.Václav Riegger Česká republika 9,0 (4)

Hodnocení týmů: 1. Slovensko (32), 2. Ukrajina (24), 3. Česká republika (16)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra