Reklama:

Mistrovství České republiky ve zdvihu klády 2019 - reportáž a fotografie

8.923 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Kalendář soutěží strongman pro rok 2019

V neděli 4. srpna 2019 se konala jedna z nejlepších a největších strongman akcí v České republice - Europe Strongman Cup Golčův Jeníkov. Tento svátek silových sportovců se skládal celkem ze tří částí, a to z Mistrovství České republiky strongwoman, tedy silných žen a dívek, Mistrovství České republiky ve zdvihu Jeníkovského dubu (Log Lift) a Středoevropského poháru strongmanů a České profesionální strongman ligy.

V tomto článku se budeme věnovat Mistrovství České republiky ve zdvihu klády. Této královské strongman disciplíny se zúčastnili všichni závodníci z hlavního závodu mužů, ale národní MČR ve zdvihu klády se započítávalo také samostatně domácím borcům.

Celkový favorit a dosavadní držitel národního rekordu o hodnotě 180 kg Jiří Vytiska to neměl v této sezóně jednoduché. Sociální sítě se od letošního jara plnily příspěvky ostatních strongmanů, kteří doslova žádali jeho skalp a předváděli ohromující výkony. Během sezóny, kdy několik našich nadějných závodníků postupně odpadlo ze zdravotních důvodů, pole konkurentů prořídlo.

Na dřevěný log, pojmenovaný Jeníkovský dub, o čisté váze 135 kg postupně byla přidána základní váha a závodníci začínali s pokusy na 150 kg. Každý závodník měl jednu minut na zdvih, přičemž požadovaný postoj byl nohy vedle sebe, propnuté ruce a kláda nad hlavou. Po písknutí platného pokusu rozhodčím Pavlem Chámou mohli závodníci kládu položit. Měřil se i čas zdvihu, aby v případě stejné zapsané hmotnosti bylo jasné, kdo byl rychlejší, a tudíž lepší. Každý borec měl jeden pokus, a pokud kládu nezdvihl a položil, jeho pokus skončil. Pro některé závodníky byla již tato startovací hmotnost přespříliš, a tudíž vypadli z dalších pokusů.

Základní hmotnost pokořilo 6 závodníků. Zde skončili Filip Urban a Martin Sedláček po neúspěšném zdolání 160 kg. Na zmíněných 160 kg skončil Tomáš Sikora, náš nadějný amatérský závodník, který závodí svou první sezónu. Zbývající 3 borci zdolali 170 kg. Zde skončili Zdeněk Teplárek a Jiří Dejmal, kteří nezvládli další pokus na 175 kg vážící kládě. Jediný domácí závodník a favorit, který pokořil 175 kg vážící log, nebyl nikdo jiný než držitel národního rekordu Jiří Vytiska. Jeho pokus se 175 kg byl kontrolovaný a v jeho podání opravdu lehký.

Další pokus byl naplánovaný na 180 kg, tedy pokus o zopakování současného rekordu. Jirka však poprosil pořadatele o navýšení alespoň o 1 kg. V možnostech pořadatelů bylo naložení 2 kg, takže Jirka následně nastupoval na pokus, který by po jeho zdolání upravil národní rekord na 182 kg. Soustředění bylo znát, diváci doslova řvali nadšením. Pokus to byl úchvatný, ale k jeho platnosti chybělo možná 7 cm. Národní rekord tedy pokořen nebyl. Ale nevadí, budeme se těšit na další sezónu, kdy ze sebe jak Jirka Vytiska, vítěz tohoto klání, tak i jeho konkurenti zcela jistě vydají všechny síly, aby rekord překonali.


Mistrovství České republiky v Log Liftu 2019 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
MartinG (21:08) • Absolútny súhlas s Mikuc, lepšie by som to nenapísal. Regana vidím v budúcnosti dosť vy...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (20:37) • Nevim pripomina mi Kucla, je to tim jaky hype kolem nich komunita vytvorila a ja jej ne...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Mikuc (19:08) • Koukni na něj pořádně, má všechno, dokonce i lýtka!, žádný defekt, ani na něm žádná sva...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (18:29) • Paradoxne nejvi prekvapili 212 borci, ne jen Clarida ale i Burton, ktery mohl byt klidn...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (17:05) • Jinak kazdy v tom Grimesovi vidi nejaky megatalent, ale me neprijde, nevidim na nem nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie