Reklama:

Mistrovství Evropy juniorů do 105 kg - reportáž

4.664 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Ve sportovním komplexu X-Bionic Sphere v Šamoríně se v neděli 21. července po roce opět konalo mistrovství Evropy ve střední váze do 105 kg. Závodníci měli kromě váhového limitu i věkové omezení, kterým byla hranice 23 let. Na start se tedy postavilo deset juniorů.

Slovensko reprezentovali Soós Miklos, Igor Virág a Mikuláš Prieložný, české barvy hájili Jan Gruszka a Marek Tkadlčík, z Litvy přijeli Mantas Grusas a Gilbertas Tamulevičius, z Běloruska Oleksander Shtadler, z Ukrajiny Andryi Osokin a z Polska Adam Ostrowski. Tentokrát na závod dohlíželi dva rozhodčí a Pavola Gugu doplnil Konstantin Ilyin z Ukrajiny, který je momentálně třetím nejsilnějším mužem světa kategorie masters. Akci moderoval skvěle připravený Slávo Jurko.

Pro siláky připravil organizátor Tomáš Kollár pět testů, které prověřily jejich sílu, vytrvalost i techniku. Na úvod měli strongmani za úkol předvést co nejvíce opakování se 150kg Viking Pressem. Navzdory technickým nedostatkům, kdy závodníci občas nečekali na povely rozhodčích či "podskakovali" konstrukci, diváci viděli opravdu impozantní výkony. Nejvíce zdvihů (19) předvedl Gruszka a získal tak plný počet bodů.

Dále museli borci zvedat 220kg závaží na tzv. schodech síly. Nejlepším v této náročné zkoušce byl Tamulevičius před Prieložným, který tak dohnal v úvodu ztracené body. Třetí příčku obsadil na schodech síly Ostrowski.

Během třetí disciplíny museli strongmani co nejdéle držet v natažených pažích 20kg kladivo. S tím si nejlépe poradil Soós Miklos a získal tak plný počet bodů. Za ním skončili opět Prieložný a Ostrowski.

Conanovo kolo, tedy držení a chůze s jařmem v kruhu, bylo pro strongmany připraveno jako předposlední zkouška. V této disciplíně byl nejlepší Prieložný, druhou příčku bral Ostrowski a třetí Tamulevičius. Právě třetí Litevec měl našlápnuto na vítězství Conanova kola, avšak silné křeče ho donutily skončit těst po páté otočce.

Po krátké přestávce byla na řadě poslední disciplína a borci se mohli vrhnout na přenášení 150kg meče. Tady byl nejúspěšnějším Gilbertas Tamulevičius z Litvy, kterému závěrečná výhra pomohla k dosažení titulu mistra Evropy juniorů do 105 kg. Tamulevičius svou kulturistickou muskulaturou připomínal legendárního Mariusze Pudzianowského a díky svým výkonům si ze Šamorína odnesl zlatou medaili.

Druhým nejlepším juniorem Evropy se stal po roce opět Adam Ostrowski z Polska. O pouhý jeden bod zůstal za vítězem, a tak mu náležel stříbrný kov. Bronz vybojoval domácí závodník Mikuláš Prieložný, jehož trenérem a mentorem je slovenská legenda strongmanů Tomáš Kollár. Tomáš se společně s partnery akce X-Bionic Sphere, Todos Bratislava a Slovenskou asociací silných mužů postaral o organizaci závodu, na kterém diváci v Šamoríně měli možnost vidět skvělé výkony mladých strongmanů. Všem zúčastněným děkujeme!

Mistrovství Evropy juniorů do 105 kg 2019 - výsledky
pořadíjménozemě bodové hodnocení
1.Gilbertas Tamulevičius Litva 42,5
2.Adam Ostrowski Polsko 41,5
3.Mikuláš Prieložný Slovensko 35,0
4.Jan Gruszka Česká republika 31,0
5.Soós Miklos Slovensko 27,5
6.Marek Tkadlčík Česká republika 21,5
7.Igor Virág Slovensko 20,5
8.Andryi Osokin Ukrajina 20,0
9.Oleksander Shtadler Bělorusko 19,0
10.Mantas Grusas Litva 14,5Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra