Reklama:

Mistrovství Evropy smíšených dvojic 2019 očima českého týmu

5.691 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Mistrovství Evropy smíšených dvojic 2019 - reportáž
Kalendář soutěží strongman pro rok 2019

21. července 2019 se na Štrbském plese na Slovensku konalo mistrovství Evropy smíšených párů (strongman a strongwoman), reportáž jsme Vám přinesli zde. Vše proběhlo pod taktovkou Slovenské asociace silných mužů, kde hlavním pořadatelem byl Pavol Guga a jeho tým spolupracovníků. Na tento závod se vydal i český tým ve složení Tomáš Sikora a Pavla Marková. Jejich pocity ze soutěže a jejich osobní hodnocení přinášíme v tomto článku.

Pavlo, Tomáši, jak to vše začalo?

Pavla: Já o závodu věděla delší dobu a měla jsem také vybraného parťáka - našeho profesionálního strongmana Jirku Dejmala. Jenže pár dnů před závodem se zranil a nemohl tedy nastoupit. Pomalu už jsem se smířila s tím, že závod nebude. Zhruba týden před závody jsem vše oznámila Pavlovi Chámovi z České národní federace strongman, pod jejíž záštitou jsme měli jet. Ale Pavel se jen tak nevzdává, rozhodil sítě a sehnal mi do páru Tomáše.

Tomáš: To je pravda, o závodu jsem se dozvěděl ve čtvrtek kolem 22. hodiny. Začal jsem o něm přemýšlet, ale všechno bylo hodně narychlo. Musel jsem se domluvit se svojí snoubenkou, se kterou jsem měl už domluvené jiné plány. A protože nebylo vůbec nic jisté, ještě kolem půlnoci jsem odjel trénink, nemám totiž ve zvyku tréninky vynechávat, když přijedu domů později. Spát jsem šel kolem 4. hodiny ranní a už v pátek v 6 ráno jsme se dohodli, že pojedu závodit. Tímto přítelkyni samozřejmě chci poděkovat, že mě podpořila v mém snu a vzdala se vidiny společného víkendu v můj prospěch. Během pátku jsme se dohodli s Pavlou na cestě a podrobnostech.

Pavla: Tak tak, pro mě cesta začala v sobotu ve 3 hodiny ráno. Dopravila jsem se vlakem do Brna, kde jsme se sešli s Tomášem, a jeli dál autem. Standardně jsme si vychytali snad všechny kolony a dopravní komplikace na cestě, takže na závod jsme dorazili asi 30 minut před závodem. Rychlá rozcvička, zatejpovat, rozhýbat a hurá na to. K tomu ještě Tomáš vylosoval všemi nenáviděnou jedničku, takže jsme šli první v pořadí.

Docela hektické. A jak tedy šla první disciplína, Truck Pull?

Tomáš: No, ta moje jednička… Vlastně jsme byli pokusní králíci. (smích) Auto stálo v dolíku na kanálu a nešlo s ním hnout. Takže pak pořadatelé přeparkovali a hned to bylo o něčem jiném. My nakonec dostali druhou možnost na konci. Disciplína byla o tom, že chlapi kamion táhli na laně a holky tlačily zezadu. Výsledek nebyl žádná sláva, už z prvního pokusu jsem měl nohy totálně odvařené a při druhém pokusu mi podklouzla noha přesně v místě toho dolíku, takže víc už ani o píď. Čekal jsem to lepší.

Druhá disciplína byl 135kg log pro chlapy a 70kg axle pro holky…

Pavla: Ano, sice jsme šli zase hned na řadu, ale tady to šlo. Podle Tomáše byl log opravdu velký a se širokým úchopem. Tomáš má log rád, a tak dal hezká 4 opakování a umístil se na třetím místě hned za Františkem Pirosem (mistr Slovenska v Log Liftu a slovenský rekordman, pozn. red.) a Konstantinem Ilyinem. Já pak dala 5 opakování. Jenže to jsem netušila, čeho jsou ostatní holky schopné, zejména Adriana Gemaneu z Rumunska, neskutečných 10 opakování…

Pak na vás čekal Car Deadlift pro chlapy a přetěžký 170kg Axle Deadlift.

Tomáš: Tady mě Pavla poprosila, abych ze sebe vydal všechno, protože má poraněnou kyčel a měla pocit, že to moc nepůjde. Takže jsem ze sebe vydal vše, po šesti opakováních jsem už fakt viděl hvězdičky a nechtěl riskovat své zranění. Pája nakonec i přes tu kyčel dala 2 opakování…

Zraněná kyčel?

Pavla: Ano, byla jsem s kamarádkou hrát tenis a nějak se blbě hnula. To je tak, když člověk téměř nepočítá s účastí na závodu, a tak jde sportovat i jinak než s činkami.

Pak jste měli Atlasy. Jak dopadly ty?

Tomáš: Nemám rád Atlasy. (smích) Ale vážně, nemám a ví se to o mně a ani se s tím netajím. My měli 150 kg a holky 80 kg. Já přehodil jednou a podruhé už mi to nešlo. Po sezóně, hlavně až skončí liga, se na to zaměřím a zkusím ty Atlasy nějak zlomit, abych byl lepší. Je taky fakt, že všichni chlapi, snad kromě Ivana Hryhorovského, měli s kameny problémy. Pavla pak přehodila tu 80kg potvoru, jako by nic nevážila, a hned 10krát. Mezi holkami skončila třetí.

Poslední disciplína byla jednoručka a přenášení pytlů. Jak to šlo tam?

Pavla: Před touhle disciplínou jsme se domnívali, že jsme tak na čtvrtém nebo pátém místě a že musíme máknout, co to jde. Jenže po dešti, který v průběhu závodu byl, ty pytle zmokly a ztěžkly, takže si nemyslím, že měly avizovaných 60 kg, pocitově jsem táhla metrák, navíc už mi došel i dech. A to jsme měly v dámské části běhat. Prostě jsem to nedala a vždy před cílem mi pytel upadl. Naopak pro Tomáše byla 65kg jednoručka nad hlavu opravdu lehká, tam by klidně mohlo být víc.

Nakonec jste skončili na šestém místě, jaké pocity z toho máte? Jak dopadl závod vašima očima?

Tomáš: Pořadatelé udělali skvělý závod v krásném prostředí Tater, výsledek není moc lichotivý, na druhou stranu letos závodím svou první sezónu mezi amatéry, takže pro mě jsou důležité nabrané zkušenosti. Ty, doufám, zúročím v dalších závodech. Velký dík patří taky Pavle, bojovala s vervou.

Pavla: Jojo, jak říkal Tomáš, závod byl perfektní, velký dík pořadatelům a Tomášovi. Bohužel příprava a cesta byly dost hektické. Sice jsem výsledek obrečela, ale dneska už to zase vidím jinak. Poznala jsem evropskou špičku a všechny ty holky mě doslova dostaly. Holt občas musí člověk prohrát, aby mohl následně vyhrávat. Ale i cesta domů byla opět velmi zajímavá. Byla jsem tak unavená, že jsem v Brně nastoupila na vlak směrem na Vídeň místo na Prahu a měla jsem co dělat, abych vyskočila z téměř rozjíždějícího se vlaku. (smích)


Tomáš Sikora - Log Lift


Pavla Marková - Axle Deadlift


Tomáš Sikora - Car Deadlift


Pavla Marková - Atlas Stones


Foto, video:
Tomáš Sikora, Pavla Marková


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 113 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra