Reklama:

Strongman Klatovy - MČR amatérů 2019 - reportáž

4.681 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongmen's Games Aš 2019 (amatéři)
- reportáž
a fotogalerie
Nutrend Strongmen Šternberk 2019
- reportáž
a fotogalerie
Aquasys Strongman Cup (amatéři)
- reportáž
a fotogalerie
Nutrend Strongman Uherské Hradiště
- reportáž
a fotogalerie
Kalendář soutěží strongman pro rok 2019

Páté kolo České strongman ligy (ČSL) se uskutečnilo v sobotu 13. července v areálu klatovské firmy Auto Nejdl, kam se místní a lidé z okolí vypravili na 13. Motoristickou pouť a food festival, které zdejší prodejce zastřešil. Nemohli samozřejmě chybět ani čeští strongmani, kteří se už od ranních hodin připravovali na další náročný závod sezóny. Velmi náročný byl pro některé určitě i psychicky, jednalo se totiž o mistrovství České republiky s dobrým finančním ohodnocením a parádním zázemím. Závody uspořádal dlouholetý amatérský závodník Lukáš Kadlec se svým týmem, který si v loňském roce v Klatovech odbyl premiéru. Letos se v ČSL sešla opravdu silná konkurence. V současnosti ji vede s 58 body mladý dříč Martin Sedláček, který se připravuje pod vedením bývalého závodníka Michala Širůčky. Na paty mu šlape Tomáš Kolář, kterého pak těsně stíhá Zdeněk Vávra. Podrobné výsledky České strongman ligy si můžete prohlédnout zde.

Hlas moderátora Františka Brejchy a pískot píšťalky rozhodčího Jiřího Vytisky doprovázel už od začátku lehký déšť, ten byl jedinou vadou na celém dni. Vzhledem k tomu, že se zúčastnilo pouze 8 závodníků, závody ubíhaly hodně svižně a 5 disciplín tak bylo ještě náročnějších, než kdyby závodníků bylo více a měli delší pauzy.

Log Lift - 130 kg

Úvodní disciplína proběhla před hlavním pódiem, odkud se pak závodníci přesouvali o kousek dále. Hodně amatérským závodníkům se nedaří zdolat 120kg kládu, která bývá na většině českých závodů. Lukáš Kadlec mezi ně ovšem nepatří, a tak se rozhodl pro 130 kg. S tou zvládl 3 opakování stejně jako Zdeněk Vávra a rozdělili si body za druhé a třetí místo na disciplíně. Dvě platná opakování zvládl Tomáš Kolář a vítězství v první disciplíně si před pódiem vychutnal Martin Sedláček, který kládu zvednul celkem čtyřikrát. Za vítězství v disciplínách se také uděloval extra pohár.

Truck Pull - 10 t

Po skončení první disciplíny, která se konala před hlavním pódiem sobotní akce, se soutěžící a diváci přesunuli o kousek vedle na připravený plácek, olemovaný kovovými zábranami. Jirka Vytiska bleskově spočítal první disciplínu, aby se vědělo, kdo jak bude nastupovat na tahání kamionu. Otazník visel pouze nad tím, jak se bude tahat naložený tahač na mokrém asfaltu, který průběžně kropil šumavský deštík. Protože vím, jak tahle disciplína umí nepříjemně překvapit, zeptal jsem se Lukáše, zda to tahání zkoušeli. Odpověď byla kladná, ale zkoušeli to na suchu.

Na disciplínu nastoupili první 3 závodníci s různou hmotností, nikdo s tahačem ale nepohnul, proto se rozhodlo o jiné startovní pozici tahače a tito závodníci měli možnost disciplínu na konci zopakovat. Přesunutí tahače byla dobrá volba, protože pak už s tím nikdo větší problém neměl. Dvěma závodníkům bohužel najel v půlce trasy do menšího dolíčku a už jej nedokázali roztáhnout. Nejrychleji si s kamionem poradil 140kilový Tomáš Kolář (27,56 vteřin), jen o 3 vteřiny později tahač dotáhl vítěz předchozí disciplíny Martin Sedláček (30,35 vteřin) a zkušený amatérský závodník Radek Rosa (37,31 vteřin) byl třetí.

Tire Flip Medley - 400 kg + 450 kg

Přetáčení pneumatiky je další disciplína, u které záleží, na jakém povrchu ji přetáčíte a zda je mokrá, nebo ne. Pořadatelé však pneumatiky od deště v rámci možností uchránili, nicméně asfalt ne. Většina závodníků si nakonec s pneumatikou i přes nepřízeň počasí dokázala poradit, nebo alespoň s částí kombinace, která zahrnovala 3 přetočení 400kg pneu a 3 přetočení 450kg pneu.

Že je výborně připravený a koncentrovaný, opět dokázal Martin Sedláček, dokázal dokončit celou disciplínu v limitu 75 vteřin a ještě mu 7 vteřin zbylo k dobru. O fous pomaleji (o 1,1 vteřiny) to zvládl Tomáš Kolář a obsadil druhé místo. Poslední závodník, který se dostal ještě alespoň k jednomu přetočení těžké pneumatiky, byl pořadatel a domácí závodník Lukáš Kadlec.

Super Yoke - 350 kg

U posledních dvou disciplín už naštěstí na počasí tolik nezáleželo, paradoxně se zrovna v tu chvíli umoudřilo. Závodníky čekala jedna ze dvou běhavých disciplín, 350 kilo vážící Super Yoke. Prvních pár závodníků už mělo disciplínu za sebou, zdálo se, že Tomáš Kolář a Radek Rosa nastavili laťku celkem vysoko, když dvacetimetrovou trasu zaběhli za 20 vteřin. Opak byl ale pravdou. Martin Sedláček (15,50 vteřin) se pořádně vyhecoval a zaběhl trasu ještě o 5 vteřin rychleji! V zázemí pro závodníky si ho přátelsky dobíral Zdeněk Vávra, že to prostě musí zaběhnout ještě rychleji, což se mu o chlup povedlo (15,34 vteřin). Kluci už se pomalu radovali z prvních míst, ale pak přišel na řadu Lukáš Kadlec a oba si je namazal na chleba. 12,91 vteřin! Takhle rychle snad neběhají ani naši spoluobčané do sběrny.

Farmer's Walk - 140 kg

To, co provedl Lukáš klukům v předchozí disciplíně, ho samotného potkalo u přenášení 140kg kufrů. Nejrychlejším časem (10,85 vteřin) pomýšlel patrně na vyhranou disciplínu, jenže Zdeněk Vávra se opět rozhodl, že to tedy zaběhne ještě o trochu rychleji, a podařilo se. 20 metrů zvládl za 10,31 vteřin. Martin Sedláček bral sice třetí místo na kufrech, ale pětibodový náskok za předchozí úspěchy mu zaručil v Klatovech výhru.

S náskokem 5 bodů se stal mistrem ČR amatérských strongmanů v roce 2019. I na předchozích kolech ČSL Martin dokázal, že patří k české amatérské špičce, a myslím si, že nebudu moc daleko od pravdy, když napíšu, že ho příští rok uvidíme závodit v České profesionální strongman lize. Aktuálně totiž po 5 kolech vede žebříček ČSL s celkovým počtem 58 bodů. Na paty mu šlape pohodář Tomáš Kolář s 52 body, který by se mezi profíky svým vzrůstem a sílou také neztratil. Třetí místo v tabulce patří Zdeňkovi Vávrovi, který postupně získává zkušenosti, a i jeho určitě v budoucnosti uvidíme mezi profíky.

Českým amatérským závodníkům zbývají v letošním roce poslední tři soutěže - v Praze, Olomouci a Opavě. Ze všech Vám samozřejmě přineseme kompletní reportáže, abyste věděli, kdo příští rok doplní řady českých profesionálních strongmanů.

Celé mistrovství ČR by se neobešlo bez pomoci sponzorů, přátel a známých, kteří přispěli k tomuto velkému závodu. Poděkování patří následujícím: Auto Nejdl, Kopečný auto, Sato autodíly - autolaky, město Klatovy, Maxtel internet, Coalex, Masowest, Autoservis - čalounictví Kizbern, Sportovní výživa Pavel Trampota, Servisprofirmy.cz.


Strongman Klatovy - MČR amatérů 2019 - výsledky

Konečné pořadí závodníků
pořadíjménobodové hodnocení
1.Martin Sedláček35,0
2.Lukáš Kadlec30,5
3.Tomáš Kolář30,0
4.Zdeněk Vávra 29,5
5.Radek Rosa18,0
6.David Kovanda11,5
7.Lukáš Kruntorád10,5
8.Milan Sládek10,0


Strongman Klatovy - MČR amatérů 2019 - fotogalerie

Fotografie k reportáži pořídil Daniel Ulrich.


Foto:
Daniel Ulrich


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 18 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra