Reklama:

Nutrend Strongman Uherské Hradiště 2019 - reportáž a fotogalerie

4.037 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongmen's Games Aš 2019 (amatéři)
- reportáž
a fotogalerie
Nutrend Strongmen Šternberk 2019
- reportáž
a fotogalerie
Kalendář soutěží strongman pro rok 2019

V pátek 5. července se uskutečnil 2. ročník závodu v Uherském Hradišti, který byl již čtvrtým kolem České strongman ligy. Závod proběhl stejně jako loni před sportovní halou v areálu skateparku a i letos byl součástí akce zvané Slovácké léto, která trvá dva týdny a vystřídá se na ní mraky lidí, kteří zavítají i na probíhající klání a udělají tak sportovcům parádní kulisu a atmosféru. Stejně tomu bylo i letos. Závod proběhl pod taktovkou České národní federace strongman a pořádal jej stejně jako většinu závodů na Moravě Strongman tým Morava, v jehož čele stojí bratři Motáňové. Stejně jako na předchozím závodě ve Šternberku čekalo i v Uherském Hradišti na závodníky občerstvení v podobě produktů značky Nutrend, se kterou letos Strongman tým Morava navázal spolupráci a která se stala jedním z partnerů jejich závodů. Počasí v Uherském Hradišti bylo pro závodění i diváky jako stvořené a celé klání proběhlo za krásného slunečného počasí s teplotami okolo příjemných 25 °C. Na dodržování pravidel a regulérnost závodu dohlížela dvojice Martin a Mirek Motáňovi. Diváky provázel celým závodem skvělý moderátor a bavič Milan Hebelka a vypalovačky na přání hrál skvělý DJ Male Frog, který už je také stálicí závodů pořádaných bratry Motáňovými, písničky závodníků dobře zná a většinou je má dokonce již předchystané ještě dříve, než si závodníci řeknou. Závodit za doprovodu této dvojice je opravdu radost.

Na startu čtvrtého kola poháru amatérů se sešlo 13 amatérských závodníků, mezi nimiž nechyběl vedoucí závodník průběžného pořadí ani další kluci bojující o vítězství v letošním ročníku. A nyní se pojďme podívat, jak to celé probíhalo.

Na závodníky čekalo těchto pět disciplín:

  • Log Lift - zdvih ocelové klády o hmotnosti 125 kg nad hlavu na maximální počet opakování za minutu
  • Car Deadlift - mrtvý tah s automobilem na maximální počet opakování za minutu
  • Tire Flip - převracení obří pneumatiky o hmotnosti 450 kg na maximální počet opakování za minutu
  • Frame Carry - přenášení železné ohrady o hmotnosti 280 kg na vzdálenost 2x 15 m na čas
  • Giant Dumbbell Lift - zdvih obří jednoručky s tlustým madlem o hmotnosti 80 kg jednou rukou nad hlavu na maximální počet opakování za minutu

Log Lift

V první disciplíně měli závodníci za úkol co nejvíckrát zvednout železnou kládu o hmotnosti 125 kg nad hlavu do propnutých rukou. Zde se pořadatelé závodu rozhodli lehce navýšit váhu oproti předchozím závodům, aby závodníkům disciplínu trochu ztížili. Nejlépe si s tímto úkolem poradila dvojice závodníků Zdeněk Vávra a Tomáš Sikora, kteří dali oba po 5 platných opakováních. O jedno opakování méně, tedy 4 platná opakování, se pak podařilo dvojici Lukáš Kadlec a Martin Sedláček, kteří si tak rozdělili body za 3. - 4. místo. Třetí nejvyšší počet bodů v disciplíně vybojoval se 3 platnými opakováními neustále se zlepšující Víťa Rozlivka.

Car Deadlift

Jako druhý na závodníky čekal letošní strašák v podobě Car Deadliftu neboli mrtvý tah s automobilem. Bohužel se letos jedná o disciplínu, která kvůli velké váze zatím, ať už více, či méně, ovlivnila snad všechny závody, kde se objevila. Jinak tomu nebylo ani v Uherském Hradišti. Poprvé tuto disciplínu dali Moraváci na závody ve Šternberku, kde na konstrukci od Phoenix Fitness naložili automobil Mazda 6, což se povedlo zvednout pouze 4 z celkových 15 závodníků, z čehož nejlepšímu z nich se podařilo 5 platných opakování. V Uherském Hradišti byla na konstrukci naložena dodávka zapůjčená od výrobce vybavení v domnění, že zadek dodávky by mohl být lehčí než zadek Mazdy 6, a tak by se mohlo podařit více opakování. Bohužel opak byl pravdou. Důvodem vysoké obtížnosti této disciplíny je samotná konstrukce, kdy část, na které leží vozidlo, je strašně dlouhá (u dodávky ležel konec až téměř u dveří řidiče) a tudíž se zvedá pořádný kus auta (zde téměř jeho 2/3). Naopak část ležící před autem je zase poměrně krátká, kdy nejvyšší závodníci mají zadek téměř na autě, a tudíž výsledná páka je poměrně malá a výsledná váha naopak adekvátně vysoká. Výsledná hmotnost se odhaduje velice těžko, ale zde si myslím, že to mohlo být klidně okolo 370 kg. Ať už to bylo, kolik to bylo, tento Car Deadlift rozhodně patřil do kategorie "těžké jako prase", jak to rozdělil Michal Širůčka ve své poslední reportáži. Na této disciplíně se automobil podařilo zvednout pouze 3 borcům, kdy každý z nich dal 1 opakování. Úspěšný byl David Žemlička, který standardně závodí v poháru Strongman Czech U105 neboli mezi strongmany do 105 kg a do Uherského Hradiště zavítal poměřit síly se závodníky z kategorie open. Dalšími dvěma úspěšnými závodníky byli Tomáš Sikora a Martin Sedláček.

Tire Flip

Další na řadě byla divácky velmi atraktivní klasika v podobě převracení obří pneumatiky, klasicky o hmotnosti 450 kg. Tentokráte však bratři Motáňové nedovezli svá dvě pověstná hovádka, ale přivezli nějakou jejich starší pneumatiku, která měla také 450 kg, ale na převracení byla o něco příjemnější. Nejlépe si s obří pneumatikou poradil Tomáš Kolář, který ji ve stanoveném čase jedné minuty převrátil 8x a získal tak plný počet bodů. Body za 2. - 4. místo si rozdělila se 7 platnými opakováními trojice Radek Rosa, Tomáš Sikora a Martin Sedláček. Třetí nejvyšší počet bodů si s 6 platnými opakováními rozdělila rovnou čtveřice ve složení Petr Tóth, Lukáš Kadlec, Zdeněk Mühlhauser a Zdeněk Vávra.

Frame Carry

Jestliže na kládě se oproti minulým závodům přidávalo, na ohradě se zase razantně ubíralo a závodníci tak měli před sebou úkol v podobě ohrady o hmotnosti 280 kg. A jestliže Car Deadlift patřil do kategorie "těžké jako prase", tak s ohradou závodníci doslova sprintovali. Nejrychleji doběhl do cíle Zdeněk Mühlhauser, který zdolal dráhu 30 metrů za 17,28 sekund. Jen o sekundu a kousek za ním doběhl nejtěžší ze závodníků Martin Sedláček, který také doslova prolétl cílem s časem 18,66 sekund. Jako třetí pak dopravil ohradu do cíle nováček ligy Petr Tóth, který během celého závodu podával velmi slušné výkony a zde protnul výslednou lajnu v čase 19,79 sekundy. Ohradu stejně jako konstrukci na Car Deadlift zapůjčila do závodu firma Phoenix Fitness, která se zabývá výrobou vybavení pro tento divácky velice atraktivní sport.

Giant Dumbbell Lift

V poslední disciplíně čekala na závodníky chuťovka v podobě 80 kg vážící železné krásky s tlustým madlem. Soutěžící měli za úkol jednou rukou zvednout obří jednoručku co nejvíckrát nad hlavu do propnuté paže v časovém limitu jedné minuty. U této disciplíny se ukázalo, že není jednoručka jako jednoručka a že ta moravská, která je delší, s menším průměrem kotoučů a tlustým madlem, dá pořádně zabrat. Nejvíce opakování se zde podařilo dvojici Tomáš Sikora a Martin Sedláček, kteří shodně dostali jednoručku nad hlavu 4x a rozdělili si tak body za 1. - 2. místo. Navíc se Tomáš po úspěšném zdolání čtvrtého opakování rozběhl směrem k divákům a exhibičně před jejich zraky roztrhal triko, aby svůj výkon ještě zpestřil. I další body se dělily a rozdělila si je dvojice Zdeněk Mühlhauser a Zdeněk Vávra, kteří dali shodně 3 platná opakování. 2 platná opakování se pak podařila trojici Lukáš Kadlec, Vít Rozlivka a Tomáš Kolář, kteří si zajistili třetí nejvyšší počet bodů.

Po dokončení poslední disciplíny následovalo sečtení bodů, vyhlášení výsledků a předání cen. Vítězem letošního ročníku se stal Martin Sedláček. Na druhém místě se umístil Tomáš Sikora a třetí místo si odvezl do Čáslavi Zdeněk Vávra. Nepopulární čtvrté místo si již podruhé v sezóně odvezl Tomáš Kolář, kterého od stupňů vítězů dělilo 3,5 bodu.

Na závěr patří velké poděkování celému Strongman týmu Morava, bez kterého by se stejně jako bez sponzorů žádné závody nakonaly. Další díky patří tedy všem sponzorům, a především pak hlavnímu partnerovi moravských závodů, společnosti Nutrend. No a v neposlední řadě pak patří obrovské díky také všem divákům a fanouškům, kteří se dorazili podívat a závodníky povzbudit k jejich výkonům a vytvořili jim tak parádní atmosféru. Tohle byl druhý ze série závodů pořádaný Strongman týmem Morava, takže jsme přesně v půlce. Ještě nás čekají na Moravě dva závody, a to v Olomouci a Opavě.


Nutrend Strongman Uherské Hradiště 2019 - výsledky

Konečné pořadí závodníků
pořadíjménobodové hodnocení
1.Martin Sedláček58,0
2.Tomáš Sikora54,0
3.Zdeněk Vávra40,5
4.Tomáš Kolář37,0
5.Zdeněk Mühlhauser31,0
6.Vít Rozlivka31,0
7.Lukáš Kadlec31,0
8.Petr Tóth25,0
9.Radek Rosa18,0
10.David Kovanda17,5
11.David Žemlička16,0
12.Jakub Gutej7,0
13.Petr Lněnička4,0


Nutrend Strongman Uherské Hradiště 2019 - fotogalerie

Fotografie k reportáži dodal Martin Motáň ze Strongman týmu Morava.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra