Prodlouženo do pátku!
Protein Smart Whey v akci 1+1
Na výběr ještě 6 příchutí, dvě z nich se dnes vyprodají. Více zde.

Vision Nutrition RAW 2019 - soutěž v silovém trojboji dorostu a juniorů - reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Vision Nutrition RAW 2019 - výsledky

O víkendu 29. a 30. června 2019 se ve Frýdlantu v Čechách konal 3. ročník pohárové soutěže Vision Nutrition v silovém trojboji dorostu a juniorů. Soutěž byla v sobotu zahájena slavnostním nástupem v deset hodin. Hlavním rozhodčím byl Ivan Veselý, postranními rozhodčími Josef Švejda a Josef Kocek. Na regulérnost soutěže jsem dohlížela jako delegát já, Petra Švadlenková. Výsledkový servis zajišťoval Zdeněk Tuháček.

Dorostenek soutěžilo sedm ve čtyřech váhových kategoriích. V kategorii do 57 kg zvítězila Eliška Košnarová z Iron Warriors výkonem 100 kg na dřep, v bench-pressu zvládla 57,5 kg a na mrtvý tah 110 kg. Tento výkon v přepočtu na Wilksovy body dělal 311,69 bodů, což znamenalo první místo absolutně v dorostenkách. V kategorii do 63 kg brala zlato Kristýna Pipková, která celkem nazvedala 262,5 kg. Veronika Šimánková porazila svoji soupeřku v kategorii do 72 kg, když v součtu získala 235 kg. V nejtěžší váhové kategorii nad 84 kg byla jedinou závodnicí Andrea Víznerová. Stala se držitelkou několika nových národních rekordů. Celkem nazvedala 325 kg.

Dorostenců mezi sebou soupeřilo sedmnáct v šesti váhových kategoriích. Nejlehčí kategorie do 66 kg byla obsazena jediným závodníkem Jiřím Patočkou, který nazvedal 420 kg. Jednalo se o jeho druhé závody. Pět závodníků soutěžilo o cenné kovy v kategorii do 74 kg. Vítězem se stal Marek Vávra, za zmínku stojí zejména jeho mrtvý tah 250 kg při tělesné hmotnosti 73,9 kg. Kategorii do 83 kg již tradičně vyhrál Karel Rada, nazvedal 630,5 kg a pokořil několik národních rekordů. Dokonce dokázal získat i zlato v absolutním pořadí dorostenců, celkem jeho výkon odpovídal 424,58 Wilksovým bodům. Jediný závodník byl v kategorii do 93 kg, jednalo se o Radka Šmejkala, zvládl 537,5 kg. Kategorie do 105 kg byla opět nabitější. Zde o cenné kovy zápasilo pět dorostenců. Zde dosáhl na zlato svěřenec oddílu Doplnejch powerlifting Lukáš Horáček za výkon 585 kg. Poslední dorosteneckou kategorií byla kategorie do 120 kg, kde byl vítězem Jan Blecha z TJ Sokol Nymburk, nazvedal 420 kg.

V neděli byla soutěž opět zahájena v deset hodin. Zde byla pouze menší změna v rozhodčích. Jako hlavní rozhodčí jsem byla já, Petra Švadlenková, postranními rozhodčími byli Josef Kocek a Marián Přibyl. Delegátem soutěže byl Ivan Veselý.

Juniorek startovalo celkem jedenáct ve čtyřech váhových kategoriích. Nejlehčí váhovou kategorii do 57 kg ovládla Klára Poborská, nazvedala 292,5 kg. Druhá závodnice závod nedokončila, protože nezvládla platný pokus ve dřepu. Výkon 310 kg zajistil vítězství Anetě Jelenové z SK Zlobr Sedlčany v kategorii do 63 kg, porazila ostatní tři soupeřky zcela s přehledem. Kategorie do 72 kg byla obsazena třemi velice kvalitními závodnicemi, nakonec vyhrála Lucie Daňková reprezentující TJ Olympii Zlín. Její celkový výkon byl 360 kg. Jen o 2,5 kg méně nazvedala druhá Tereza Herrmannová, ale vzhledem k nižší tělesné váze získala Tereza zlato v absolutním pořadí juniorek. V kategorii do 84 kg byly dvě závodnice a vyhrála Kateřina Skudříková, která zároveň ustanovila nový národní rekord v bench-pressu o hodnotě 80 kg.

Juniorů přijelo na soutěž třicet tři a byli rozděleni do sedmi váhových kategorií. V nejlehčí váhové kategorii do 66 kg se o zlato přetahovali dva závodníci, nakonec se vítězem stal Tomáš Vorel z Powerliftingu Brno, když nazvedal 505 kg. Sedmi závodníky obsazená kategorie do 74 kg nabídla napínavou podívanou. Zde se o první místo bojovalo velmi intenzivně, protože se o něj přetahovali oddíloví kolegové ze Zlobr Sedlčany. Vítězem se nakonec stal Patrik Havlice a druhý byl Štěpán Jindra. Osm závodníků bylo v kategorii do 83 kg, zde bylo jasné, kdo vybojoval zlato. Naprosto s přehledem a náskokem na druhé místo o 72,5 kg získal opět závodník Zlobr Sedlčany Jan Šindelář, jeho výkon 650 kg mu zajistil i absolutní výhru mezi juniory. Pavel Eminger dokázal v konkurenci šesti závodníků v kategorii do 93 kg získat první pozici. Závodník reprezentuje oddíl SK Totzi Klášterec nad Ohří. Svitavský závodník Jan Matulík nazvedal 582,5 kg a vyhrál tak kategorii do 105 kg. I do oddílu Iron Warriors padlo zlato, které získal Jakub Šigut v kategorii do 120 kg, když zvládl 242,5 kg na dřep, 140 kg na bench-press a potáhl velmi pěkných 280 kg, což byl i největší mrtvý tah soutěže. V nejtěžší váhové kategorii byl jediným závodníkem Zbyněk Zuna z Fitness Jiskra Bílina, který nazvedal 605 kg.

Pro rozhovor jsem si vybrala Terezu Herrmannovou z oddílu TJ Viktorie Bohumín, vítězku kategorie do 72 kg a absolutní vítězku juniorek.

Tereza Herrmannová

Pověz nám něco o sobě. Jak dlouho už vlastně cvičíš a co tě přivedlo k trojboji?

Cvičit v posilovně jsem začala před pěti lety. Asi po roce cvičení jsem se začala zajímat více o silový trojboj. K tomu napomohlo, že náš známý Tomáš Šeděnka se tomu věnoval a pomohl mi se základy.

Jak ses připravovala na tuto soutěž?

Tuto soutěž jsem vůbec neplánovala. Rozhodla jsem se teprve v pondělí s trenérem. Jela jsem si to užít a spravit chuť po mém osobním fiasku na ME v Plzni.

Absolutně jsi zvítězila v juniorkách, podařily se ti všechny disciplíny dle plánu?

Jelikož jsem na závody jela s pocitem, že jsem nepodstoupila žádnou přípravu a pořádně trénovala tři týdny, jsem naprosto spokojena. Ve všech disciplínách jsem si udělala osobní rekordy a to je pro mě nejvíc.

Jak obvykle vypadají tvoje tréninky a s kým trénuješ?

Moje tréninky dostaly nový nádech, jelikož jsem teď pod vedením Davida Lupače. Trénuji momentálně šestkrát týdně cca jeden a půl hodiny. Tenhle styl mi zatím dost vyhovuje. Mým sparingem ve fitku bývá moje kamarádka Pája a její přítel Zdeněk, občas se stavím za Martinem do Bohumína, jinak víceméně trénuji sama a to mi i vyhovuje.

Jaké máš další sportovní cíle?

Ráda bych se vrátila zpět do kategorie do 63 kg, ale nechávám tomu volný průběh. Teď je v plánu příprava na podzimní ME v bench-pressu s vybavením ve Finsku, dále se uvidí podle situace.