Reklama:
Whey Protein 1+1 za 888 Kč!
Nové příchutě. Vybírejte dvě z 12 možných! Více zde.

Nutrend Strongman Šternberk 2019 - reportáž a fotogalerie

8.023 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongmen's Games Aš 2018 (amatéři)
- reportáž
a fotogalerie
Kalendář soutěží strongman pro rok 2019

V sobotu 8. června se uskutečnil již 8. ročník závodu ve Šternberku, který byl zároveň druhým kolem České strongman ligy. Závod proběhl již tradičně před sportovní halou Ecce Homo a nepořádal jej nikdo jiný než všem dobře známý Strongman tým Morava, v jehož čele stojí bratři Motáňové, ve spolupráci s Českou národní federací strongman. Strongman tým Morava letos navázal spolupráci s českým výrobcem doplňků výživy, firmou Nutrend, která se stala jedním z partnerů závodu a pro závodníky dodala spousty tyčinek a dalšího občerstvení, což závodníci jistě ocenili. Počasí ve Šternberku na rozdíl od prvního kola organizátorům i závodníkům přálo, a tak klání i přes zataženou oblohu, která organizátory místy strašila deštěm, kvůli kterému musel být minulý ročník předčasně ukončen, proběhlo nakonec všechno bez problémů a za příjemného počasí na závodění. Na dodržování pravidel a regulérnost závodu dohlížela dvojice Martin a Mirek Motáňovi. Diváky provázel celým závodem skvělý moderátor a bavič Milan Hebelka.

Na startu druhého kola poháru amatérů se sešlo 15 amatérských závodníků, mezi nimiž nechyběl obhájce prvenství z prvního kola v Aši Tomáš Kolář ani další kluci bojující o vítězství v letošním ročníku. Pojďme se tedy podívat, jak celá bitva probíhala.

Na závodníky čekalo těchto pět disciplín:

  • Super Yoke - přenášení železné konstrukce (břemena) o hmotnosti 335 kg na zádech na vzdálenost 2x 15 m na čas
  • Axle Lift - zdvih nápravy (tlusté osy se soukolím) o hmotnosti 125 kg nad hlavu na maximální počet opakování za minutu
  • Car Deadlift - mrtvý tah s automobilem na počet opakování za minutu
  • Tire Flip - převracení obřích pneumatik o hmotnosti 450 kg na počet opakování za minutu
  • Farmer's Walk - přenášení železných kufrů o hmotnosti 2x 135 kg na vzdálenost 2x 15 m na čas

Super Yoke

V letošním roce se zapojil do pořádání závodů český výrobce strongman vybavení, společnost Phoenix Fitness, jejíž zástupci objíždí české závody a zapůjčují na ně svoje vybavení. Společnost Phoenix Fitness se objevila se svým vybavením i na soutěži ve Šternberku, kam zapůjčila hned několik kousků. Prvním z nich byl jejich mohutný a velice stabilní Super Yoke, na který pořadatelé naložili 335 kg, a závodníci měli za úkol v co nejkratším čase odnést tuto váhu na zádech na vzdálenost 2x 15 m. Nejrychlejším soutěžícím v této disciplíně byl Zdeněk Vávra s časem 24,69 sekund. O necelou sekund pomalejším byl Martin Sedláček, který doběhl do cíle s časem 25,22 sekundy. Body za třetí místo pak vybojoval Lukáš Kadlec, který donesl yoke v čase 28,66 sekund.

Axle Lift

Ve druhé disciplíně na soutěžící čekalo přemístění a zdvih nápravy se soukolím o hmotnosti 125 kg nad hlavu. Zde vybojoval body za první místo Tomáš Kolář, který dostal těžkou nápravu nad hlavu hned 6krát. Body za dělené druhé místo si rozdělila hned trojice závodníků, mezi nimiž byli Zdeněk Vávra, Tomáš Sikora a Vít Rozlivka, kteří udělali shodně po 4 opakováních. Třetí místo bylo opět dělené a tyto body za 3 platná opakování si rozdělila dvojice Martin Sedláček a Jaroslav Duroň.

Car Deadlift

Ve třetí disciplíně se již podruhé v tomto závodě objevilo vybavení od firmy Phoenix Fitness, které bylo zároveň úplnou novinkou na závodech pořádaných Strongman týmem Morava. Zmiňovaným vybavením byla konstrukce na mrtvý tah s autem. Tuto konstrukci již někteří ze závodníků znali ze závodů v Kolíně, kde téměř nebylo závodníka, který by z ní kvůli příliš ostrému rádlování neměl do krve utrhané mozoly. Organizátoři naložili na konstrukci automobil Mazda 6, takže na závodníky čekal nelehký úkol. A jak se nakonec ukázalo, byla to právě tato disciplína, která zamíchala konečným pořadím, jelikož hned 11 závodníkům se nepodařilo automobil vůbec nadzvednout a získali tak v disciplíně 0 bodů. Jako první odlepil automobil od země nejdéle závodící ze závodníků Radek Rosa, který udělal jedno opakování a získal tak body za čtvrté místo. Dvě opakování pak vybojoval Tomáš Sikora, který tak získal cenné body za třetí místo. Další velice cenné body za druhé místo vybojoval Martin Sedláček, který zvedl automobil 4krát. Vítězem disciplíny se pak s 5 opakováními stal Petr Havlík a připsal si tak plný počet bodů.

Tire Flip

Další na řadě bylo divácky velmi atraktivní převracení obřích pneumatik a ve Šternberku na závodníky čekala dvě hovádka o hmotnosti 450 kg. Tato disciplína byla pro ještě větší atraktivitu stejně jako Axle Lift zdvojená a diváci tak mohli sledovat i dílčí souboje jednotlivých dvojic. I zde docházelo k dělení bodů a za první místo to bylo hned mezi trojici Martin Sedláček, Zdeněk Vávra a Tomáš Kolář, kteří ve stanoveném čase jedné minuty udělali shodně 4 otočky. Body za druhé místo si rozdělila dvojice Vít Rozlivka a Lukáš Kadlec, kteří oba otočili obří pneumatiku třikrát.

Farmer's Walk

Závěrečnou disciplínou byla další strongman klasika v podobě přenášení železných kufrů neboli farmářská chůze a na závodníky opět čekalo vybavení značky Phoenix Fitness. V této disciplíně to bylo trochu peklo v podobě trasy s otočkou namísto položení s dlouhými kufry bez nožiček o hmotnosti 135 kg. Nejrychleji si s tímto úkolem poradil Tomáš Kolář, který donesl kufry do cíle v čase 28,5 sekundy a získal tak nejvyšší počet bodů v disciplíně. Druhým nejrychlejším byl s časem 34,12 Radek Rosa, který tak bral body za druhé místo. Jako třetí do cíle dorazil a ukořistil tak body za třetí místo Zdeněk Vávra, který si, jak už je u něj zvykem, nejprve pořádně vyhecoval publikum, které ho pak hnalo do cíle.

Po dokončení poslední disciplíny následovalo sečtení bodů, vyhlášení výsledků a předání cen. Vítězem letošního ročníku se stal Martin Sedláček. Na druhém místě se umístil Zdeněk Vávra a jen o půl bodu za ním Tomáš Sikora. Čtvrté místo si ze Šternberka pak odvezl Tomáš Kolář, kterého od stupňů vítězů dělil také pouhý půlbod.

Na závěr patří velké poděkování celému Strongman týmu Morava, který měl závody opět výborně zorganizované a celkově už to má za ta léta pořádání parádně zmáknuté. Další díky patří všem sponzorům a partnerům závodu, bez kterých by to nešlo a závody by zdaleka nebyly na takové úrovni. V neposlední řadě pak patří obrovské díky všem divákům a fanouškům, kteří se dorazili podívat a závodníky povzbudit k pořádným výkonům. Jelikož tohle byl první ze čtyř závodů pořádaných bratry Motáňovými, tak už teď se těšíme na další...


Nutrend Strongman Šternberk 2019 - výsledky

Konečné pořadí závodníků
pořadíjménobodové hodnocení
1.Martin Sedláček64,5
2.Zdeněk Vávra55,0
3.Tomáš Sikora54,5
4.Tomáš Kolář 54,0
5.Vít Rozlivka44,5
6.Petr Havlík42,5
7.Radek Rosa38,0
8.Lukáš Kadlec33,5
9.Jaroslav Duroň31,0
10.Pavel Šulák28,5
11.Jakub Gutej23,5
12.David Kovanda21,5
13.Václav Miláček16,5
14.Petr Lněnička9,0
15.Jakub Šprýnar2,0


Nutrend Strongman Šternberk 2019 - fotogalerie

Fotografie k reportáži dodal Martin Motáň ze Strongman týmu Morava.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 115 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
PavelV (09:13) • DrobecekVlada: Tak vyhoď nějakej návrh. Co by měli dělat? Jiank k závodníkům... Přesn...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Hami88 (09:01) • Tak dokud bude milion kategorii,tak nikdy nebudou naplnene zavodniky. Narodni svazy by...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Zodiak411 (22:10) • Smartlabs byl početně nejobsazenější soutěží a byl naprosto perfektní. Jinak se zbytkem...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
DrobecekVlada (21:13) • Ti co řídí svaz kulturistiky by se měli po podzimní sezóně dost vážně zamyslet, protože...
magazínBFC Cup Fitness Show 2022 - výsledky...
Qubevm (18:33) • Dost tragická účast ….Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie