Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Druhou červnovou sobotu na Slovensku proběhnou dva závody strongmanů!

1.716 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prešov) 2019
- reportáž
Slovenský pohár silných mužů #2 (Púchov) 2019
- reportáž
[Text: Pavol Guga] Druhou červnovou sobotu má Slovenská asociace silných mužů poměrně nabitý program. Nejdříve se předvedou strongmani v Trenčianských Teplicích, kde budou soupeřit ve třetím kole Slovenského poháru silných mužů už od 9:30 ráno, v odpoledních hodinách potom ve spolupráci se SASIMem organizuje Mário Fuska již pátý ročník závodu Euro Cup, který proběhne od 15:30 v Radošině. Pojďme si povědět, co borce čeká.

Jak je zmíněno výše, v dopoledních hodinách bude v Trenčianských Teplicích probíhat třetí kolo Slovenského poháru silných mužů. Za pomoci a podpory paní primátorky Zuzany Frajkové Ďurmekové se po několika letech vrací strongmani do tohoto krásného lázeňského města. Závod se koná v rámci "Dne zdraví" a bude probíhat na Kúpeľném náměstí. Jelikož soutěž začíná v 9:30 a v 11:45 musí končit, prosíme všechny závodníky o včasný příchod, aby se stihli před výkonem dostatečně rozcvičit. Průběh závodu se bude řídit startovními čísly, vylosovanými před první disciplínou. Na jaké testy se můžou diváci těšit?

Úvod bude patřit zdvihu 125kg nápravy, následně budou siláci s nápravou provádět mrtvé tahy o váze 245 kg. Uprostřed závodu proběhne chůze se 120kg kufry, předposlední zkouškou bude vytrvalostní držení 25kg nápravy v předpažení. Na závěr budou strongmani přehazovat 150kg kouli. Na borce čekají různorodé disciplíny a věříme, že se i zde střetnou v hojném počtu a závod bude probíhat v přátelské a uvolněné atmosféře, jako je tomu od začátku této jubilejní 20. sezóny.

Přijďte na Kúpeľné náměstí do Trenčianských Teplic v sobotu 8. června. Od 9:30 se představí strongmani v pěti disciplínách a utkají se o důležité body do konečného hodnocení Slovenského poháru silných mužů. Závod podpořilo město Trenčianské Teplice v čele s paní primátorkou Zuzanou Frajkovou Ďurmekovou, oblastní organizace cestovního ruchu, Koupele Trenčianské Teplice, fitness Amadeus, Xfit, Xevent, Muscle & Fitness, JVplusAV, Bytas Trenčín, SBS Pegas, Top Servis IT a odtahovka Tiso Trenčín.

Později téhož dne se strongmani předvedou v rámci Euro Cupu, a to vůbec poprvé obci Radošina! Díky úsilí Mária Fusky budou moct diváci sledovat výkony opravdu skvělých strongmanů nejen ze Slovenska! Tuto událost v největší míře podporuje paní starostka JUDr. Marta Kolková.

Na startovní listině figuruje Marek Tóth, který absolvuje soutěžní premiéru v této sezóně, karpatský medvěd Ivan Hryhorovskyy, nejsilnější Slovák František Piros, z České republiky zavítá Jirka Žaloudek, z Ukrajiny Konstantin Ilyin, z Rakouska Christoph Wilfing, z Německa Peter Reinthaler. Osmičku uzavírá domácí Mário Fuska, který taktéž zažije soutěžní premiéru. Závod se bude konat v přírodním amfiteátru v obci Radošina (u Piešťan) a jeho součástí bude i pokus o zápis rekordu v tahání 20tunové traktorové soupravy.

Evropské borce prověří zdvih 120kg nápravy a 135kg klády, přehazování 150kg betonové koule, tahání kamionu, převracení 400kg pneumatiky a zvedání kamene na rameno. Uvidíme, kdo si připíše vítězství v Euro Cupu Radošina, kde začne závod v 15:30. Těšíme se na všechny, kdo přijdou chlapce podpořit a vyhecovat k maximálním výkonům. Závod by samozřejmě nebylo možné připravit bez společností, které organizaci napomohli. Mezi ně patří Agropat, s.r.o., Vinařství Radošina, Lanfert, s.r.o., Farbena, s.r.o., RAM - rent a machine, Orim, Kovovýroba Krošlák a Dřevorez P&Š. Děkujeme!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra