Reklama:

Mistrovství Slovenska silných mužů 2019 - pozvánka

2.139 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Začátek května bude již tradičně patřit největší soutěži strongmanů na Slovensku, kdy Slovenská asociace silných mužů za pomoci Kulturistického klubu Šahy tento víkend pořádá Mistrovství Slovenska silných mužů 2019. Dne 4. května tak v Šahách diváci poznají nejsilnějšího Slováka pro letošní rok. V minulých letech tento titul patřil Igorovi Petríkovi, který suverénně zvítězil pět let po sobě a nepřetržitě táhnul vítěznou šňůru od roku 2014. Kdo získá titul letos?

Mezi největší favority bude patřit v první řadě trojnásobný mistr Slovenska ve zdvihu klády František Piros. Tomu titul uniká už několik let, kdy končil na druhém místě. Všichni doufáme, že právě letos bude jeho a získá vytoužený titul nejsilnějšího muže Slovenska. Nesmíme zapomenout ani na domácího Zsolta Zlatnera, kterému hrají do karet disciplíny, které SASIM a KK Šahy společně stanovily. Zlatner bude chtít zúročit tvrdou a náročnou přípravu na svoji první profesionální sezónu (v loňském roce získal profesionální kartu) a do popředí ho bude hnát jistě i domácí publikum.

Loni bronzový Milan Šuľan si taktéž věří na zlato a udělá vše pro to, aby to byl právě on, kdo získá titul. Kromě něj nesmíme zapomenout ani na Maroše Štefaňáka, který v roce 2018 získal skvělé místo na mezinárodní soutěži Meč Matúša Čáka. Jeho sparing Ľubo Grilák bude chtít taktéž zúročit přípravu, otestovat sílu zad a získat co nejlepší umístění.

Souboj o nejsilnějšího Slováka staví vedle sebe jako jediný závod v sezóně profesionály a amatéry. Právě Arnold Ferencz zaznamenal v posledních letech značný silový progres a může skončit poměrně vysoko. Uvidíme, kdo všechno přijde zabojovat do Šah a pobije se o co nejlepší umístění.

Jako v minulých letech platí, že pokud se amatér umístí do pátého místa, má možnost po dohodě s výkonným výborem SASIMu soutěžit v průběhu sezóny na některém z mezinárodních profesionálních závodů. Letošní novinkou bude pravidlo, že pokud amatér prokáže výjimečné silové schopnosti v jednotlivých disciplínách a potvrdí je suverénním vítězstvím na některém z kol Slovenského poháru, může být automaticky přesunut do profesionálního týmu. To je skutečnou motivací nejen pro profesionály ale i pro amatéry.

A v jakých disciplínách budou siláci soutěžit? Zdvih 130kg ocelové klády, mrtvé tahy s axle osou o váze 280 kg, kombinace přenášení kovadliny (105 kg), pytle (125 kg) a sudu (145 kg) bez použití vosku, přehazování 170kg koule a tahání kamiónu. Výborný výběr skutečně těžkých testů prověří každého a titul získá opravdu všestranný a silný atlet. Přeci jen strongman sport není jen o hrubé síle, ale i o dynamice a kondici.

Jak probíhal souboj o nejsilnějšího Slováka v minulém roce, se můžete podívat ve videu níže. Těšíme se na Vás již tuto sobotu v Šahách. Od 14 hodin zde začíná souboj o nejsilnějšího Slováka a Vy můžete přijít podpořit a povzbudit svého favorita.


Mistrovství Slovenska silných mužů 2018 - videoLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra