Reklama:

Mistrovství Slovenska silných mužů do 90 a do 105 kg 2019 - reportáž

4.044 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Poslední dubnový pátek se před obchodním centrem Max v Trenčíně konalo mistrovství Slovenska do 90 a 105 kg. Na start se postavilo celkem 14 borců, kteří se utkali o tituly v pěti náročných disciplínách. Závod moderoval Róbert Kreana, o hladký průběh a regulérnost se postaral Pavol Guga.

V lehčí váze nastoupili jen čtyři strongmani. Ve zdvihu klády si body rozdělil za šest platných zdvihů Martin Lovíšek s Igorem Virágem, který poté ovládnul chůzi s kufry a připsal si tak plný počet bodů. Z vítězství se radoval i v kombinaci, kde siláci nosili nejdřív pytle s pískem a následně dvě těžké pneumatiky. Při přehazování 130kg koule si Virág opět rozdělil body s Lovíškem za čtyři přehození. Dvě první místa a dvě dělená první místa z pěti disciplín znamenala, že mistrem Slovenska se již podruhé stal Igor Virág. Ten tak po získání titulu ve zdvihu klády získal titul i v kompletní soutěži. Druhý skončil Martin Lovíšek, který vítěze značně potrápil. Pro rok 2019 je tak vicemistrem Slovenska zaslouženě.

Bronz si připsal Michal Druska, který se předvedl hlavně při mrtvém tahu s osobním automobilem, kde s přehledem zvítězil. Pomyslnou bramborovou medaili si z Trenčína odvezl Mário Onofrej, který zapracuje na technice a bude jistě skvělým závodníkem v nejlehčí váze!

Mistrovství Slovenska silných mužů 2019 - výsledky kategorie do 90 kg
pořadíjménobody
1.Igor Virág17,0
2.Martin Lovíšek14,0
3.Michal Druska10,0
4.Mário Onofrej 7,0


Ve střední váze o titul přišlo bojovat deset zdatných siláků. Chyběl loňský obhájce Martin Dulai, takže bylo jasné, že po pěti disciplinách diváci poznají nového mistra Slovenska v kategorii do 105 kg. Ve zdvihu klády exceloval vicemistr Slovenska v této disciplíně Patrik Zelezka. S absolutní lehkostí zdvihl 110kg náčiní šestkrát. Druhé místo si se čtyřmi pokusy dělili Kollár, Ferjanc a Kadáši. Chůze se 130kg kufry sedla Kadášimu, který vytyčenou vzdálenost doslova přeběhl za 8,24 sekund. Po úvodním nezdaru se drápal do čela Prieložný a zapsal si tak v této disciplíně druhé místo. Třetí skončil Tomáš Piros.

Mrtvé tahy s osobním automobilem od Prvního trenčínského autoservisu opanoval Rado Kollár. Loňský vicemistr Slovenska v kategorii do 90 kg zlehka předvedl jedenáct zdvihů. O druhé místo se dělil Zelezka s Prieložným. Třetí skončil Kadáši. Předposledním testem bylo přehazování 130kg koule. Opět se vytáhnul Kadáši, který si připsal již druhou vyhranou disciplínu tím, že kouli přehodil přes dřevěnou laťku sedmkrát. S šesti platnými pokusy bral druhé místo opět Prieložný. Třetí si rozdělili Kollár s Pirosem za pět platných pokusů.

Závěrečná běhací disciplína potvrdila dominanci Kadášiho, který vybojoval v jednotlivých disciplínách tři prvenství, jedno třetí a jedno čtvrté místo. Tato závodní bilance mu zabezpečila titul mistra Slovenska ve střední váze. Po bronzu na mistrovství Slovenska ve zdvihu klády tedy vybojoval i zlato a stal se nejsilnějším Slovákem do 105 kg.

Vicemistrem se překvapivě, avšak zaslouženě stal Rado Kollár. V loňském roce se umístil na stejném místě, avšak v nižší váhové kategorii, letos úspěch opakoval ve střední váze. Rado opět dokázal, že se na mistrovské závody dokáže skvěle připravit. Třetí místo si i přes úvodní nezdar připsal Mikuláš Prieložný. Ten dohnal bodový deficit i přesto, že si nepřipsal ani jeden platný zdvih klády. Nakonec si tedy z Trenčína odnášel medaili s bronzovým leskem.

Ve střední váze se objevily nové talenty. Siláci jako Zelezka, Fajták, Drozd či Gazdík příjemně překvapili, a pokud doladí technické detaily, budou příště ještě silnějšími soupeři. Pevně věříme, že většinu z nich uvidíme na některém z kol Slovenského poháru silných mužů, který startuje již 8. května v Prešově.

Mistrovství Slovenska silných mužů 2019 - výsledky kategorie do 105 kg
pořadíjménobody
1.Pyťu Kadáši45,0
2.Rado Kollár35,5
3.Mikuláš Prieložný33,5
4.Tomáš Piros31,5
5.Lukáš Ferjanc28,5
6.Martin Gazdík27,0
7.Patrik Zelezka26,5
8.Tomáš Fajták18,0
9.Martin Drozd13,5
10.Tomáš Jurkovič9,0

Slovenské siláky po skončení závodu "nakrmila" Kebabizňa, takže načerpali množství energie do dalších soutěží této sezóny. Děkujeme všem, kteří jakkoliv napomohli organizaci závodů. Díky patří OC Max za poskytnutí prostor, společnostem, které akci podpořily a připravili borcům skvělé zázemí. Samozřejmě díky všem závodníkům, kteří přišli a tvrdě bojovali do posledního hvizdu píšťalky. Jsme rádi, že se nikdo nezranil. Nyní se siláci střetnou 4. května v Šahách, kde poznáme nejsilnějšího Slováka!


Foto:
Eva Ščepková


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra