Reklama:
VEGAN protein 2+1 ZDARMA!
Vyberte si 3 balení, každé v jiné příchuti! Více zde.

Jiří "Denisa" Procházka má za sebou svůj titulový zápas v Rizinu!

15.465 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Tisková zpráva] Česká republika jásá, současná jednička smíšených bojových sportů Jiří "Denisa" Procházka dnes v odpoledních hodinách dokázal v japonské Jokohamě zdolat soupeře "King Mo" Lawala nádherným KO a vybojovat pás v prestižní organizaci Rizin FF do 93 kg.

Kde domov můj. Tato píseň, která doprovází české reprezentanty nejen v kategorii sportů, zazněla v Jokohamě v neděli ve 14:30 našeho času před 17 tisíci diváky v hale. Procházka knokautoval amerického zápasníka Lawala svou boxerskou technikou a ukázal, že mu box jde stále lépe a že se v technice zdokonaluje.

Jiřího naskočená kolena trápila Lawala během zápasu mnohokrát. Diváci doslova šíleli, nikdy v historii se MMA u nás neprožívalo jako v neděli v odpoledních hodinách, kdy Jiří "Denisa" Procházka zvedl nad hlavu pás Rizinu. Slzy tekly po celé republice a doprovázely je úsměv a radost - Jiří Procházka rozzářil český národ ze země vycházejícího slunce z města Jokohama.

"Úžasný pocit, úžasný pocit! Jsem rád, že mi byl soupeřem tento učitel Lawal, poslední tři roky jsem měl pořád v hlavě tu prohru. Můžu říct, že za celou dobu, co jsem v Japonsku, jsem se v Rizinu posunul a dneska jsem to mohl dokázat. Chci obhajovat pás, učit se techniku a taky konečně procestovat Japonsko. Úžasný, úžasný pocit!!" řekl Jiří bezprostředně po výhře.

Lawal před třemi lety v silvestrovské pyramidě porazil Procházku, který nastupoval ke svému třetímu zápasu během 48 hodin dost vyčerpaný a po dvou vítězstvích, která nebyla jednoduchá. Dlouho očekávaná odveta byla mediálně velice populární. Lawal se cítil být oslaben už před zápasem, kdy prohlašoval, že japonská organizace Rizin FF Jirkovi nadržuje a více ho promuje. Dokonce na svých sociálních sítích prohlásil, že chtějí z českého zápasníka udělat ikonu, která bude tváří pro japonskou přední světovou soutěž.

"King Mo" Lawal má za sebou mnoho zápasů, které v jeho kariéře znamenají opravdu mnoho. Zápasí za organizaci Bellator. "Je výborný boxer a wrestler," prohlásil o něm Procházka. Z pohledu diváků to ale na českého zápasníka nefungovalo a nestačilo. Ovšem s Jirkou měli hezký a vyrovnaný boj.

"King Mo byl velice dobře připravený, byla to taková psychologicko-taktická bitva a Jiří měl více ze hry a skončilo to před limitem KO. Historický první light heavyweight titul Rizinu putuje do České republiky a za nás zcela zaslouženě. Děkujeme všem za podporu, děkujeme všem, co jedou s námi, a přijďte se s námi přivítat na tiskovou konferenci do kulturního centra Vnitroblock v úterý 23. dubna v 9:30, malý sál, Tusarova 31, Praha 7," vzkazují trenéři Martin Karaivanov a Jaroslav Hovězák.

Procházka si tímto zápasem zvedl vítěznou bilanci a už osm zápasů v řadě za sebou neprohrál. Co teď bude žhavé v příštích dnech, bude, zda po dovršení smlouvy v Japonsku, kde ho obdivují, zůstane, nebo kývne na případnou nabídku do UFC (nejsledovanější MMA soutěž světa). "Vše bude záležet na českém zápasníkovi, je těžké hovořit za něj. Když se Jirky zeptáte na tuto otázku, tak vždy důrazně odpoví: ‘Hele, co bude, nevím, chci být nejlepší zápasník ve své váze a zlepšovat se fyzicky i duševně, pokud mě cesta zavede, kam má, tak tam skončím, pokud ne budu, zase jinde.‘ Jiří své zápasy bere výše než jen pro slávu jako mnozí novodobí zápasníci. Ctí morální kodex bushido, který uznávali a následovali samurajové. Zrovna mi volal Matěj Kretík, který má na starosti sponzoring, že hned po zápase mu volali lidé, že by rádi byli v příštích zápasech na tričku jako partneři, a to je pár minut po zápase. Teď se stala obrovská událost pro naši zemi a nemohu odpovědět, kam Jiří bude směřovat, a navíc si myslím, že bude chtít určitě titul obhájit a ukázat další kvalitní zápasy v Rizinu," prohlásil těsně po zápase Jiří Stabla, marketingový poradce Procházky.

Procházkovy první kroky v Česku budou směřovat na tiskovou konferenci za jeho fanoušky a za jeho kamarády, aby si mohli sáhnout na pás, a následně do jeho rodného města Hostěradice, které slaví a těší se na šampióna. Slaví se všude v zemi a ještě dlouho bude, česká jednička dneska dokázala zapsat Českou republiku mezi novodobé gladiátory, kteří vítězí a budou vítězit.

Následně by se chtěl věnovat škole a partnerce Kamile. Termín dalšího zápasu ani soupeř není zatím znám, ale dozvíte se ho brzy. Teď je třeba na pár dní po té náročné cestě vydechnout a pustit se zase do výzev, které na nejlepšího českého zápasníka čekají. A kdy Jiřího uvidíme zápasit v ČR? "Máme rádi české MMA a Jiří ho podporuje svými návštěvami. Jiří na české půdě nikdy neprohrál, své kvality ukázal a dostatečně potvrdil, že je česká jednička ve své váze, a ač bych i já si přál vidět jeho zápas s některými zápasníky od nás, tak je to vyloučené, není to přínos pro Jirku a on se musí připravovat a soustředit na jiné zápasníky a musí být vidět v jiných soutěžích, kde může růst," dodává Stabla.

České MMA se stává stále více oblíbené. Vyprodává se O2 aréna i Palác kultury a sportu v Ostravě. Točí se kolem něj stále více otázek a stává se oblíbeným sportem diváků. Na poslední chvíli se nepodařilo zajistit přímý přenos z Japonska kvůli technickým potížím, ale i tak máme tu možnost Jiřího zápas vidět na YouTube už v těchto minutách a užít si ho.

BJP!!! Jít, věřit, dokázat, tohle má Jiří ve svých prioritách i propagačních materiálech a jde vidět, že se emočním mottem řídí.


Rizin 15: Jiří Denisa Procházka vs. Muhammed "King Mo" LawalLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 58 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra