Reklama:

Lucie Mádlová: "Tento sport nedělám proto, abych se chlapům vyrovnala."

12.537 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Ještě před samotným začátkem strongman sezóny jsem si byl popovídat s milou, křehkou a hezkou dívkou Luckou Mádlovou, ale nenechte se mýlit, svými výkony dokáže zahanbit polovinu startovního pole mezi chlapy. Něco o ní, jejím tréninku a výkonech se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Lucie, pověz nám něco o sobě, kdo jsi, co děláš?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz a tobě děkuji za tuto krásnou příležitost, moc si jí vážím.

Jmenuji se Lucie Mádlová, je mi 26 let, pocházím ze severu Čech a věnuji se silovým sportům - powerliftingu a strongwoman. A co bych o sobě řekla? Jsem normální usměvavá holka, kterou baví zvedat velké váhy, neustále posouvat své hranice, a přitom vypadat jako princezna. To byl vtip samozřejmě. (smích)

Jak ses dostala ke strongwoman?

Úplně náhodou. Kamarád mě před dvěma lety pozval na své závody. Pořádně jsem ani nevěděla, co to je, ale šla jsem do toho. Jelikož jsem se přihlásila jako jediná žena, nabídl mi, že mě dá do kategorie příchozí (mezi začátečníky, muže). Jak sám řekl, nenechám ti ujít příležitost, abys nakopala pár borcům zadek. A stalo se. Ve výsledku jsem skončila sedmá z šestnácti borců a od té doby jsem věděla, že tohle je něco, co prostě chci dělat. Po této zkušenosti jsem začala objíždět závody u nás v ČR, kde jsem sbírala krásná umístění, která mě dokonce dostala na mezinárodní mistrovství na Slovensku.

Děláš ještě také silový trojboj, co bys k tomu řekla?

Trojboj jsem si poprvé střihla minulý rok, kde jsem to brala spíše jen jako závody v období pauzy, ale teď se karta trošku obrací. Závody strongwoman miluji, je to úžasný a krásný sport, sport, kde si sáhneš na dno a zároveň ze sebe dostaneš doopravdy nejvíce. Trojboj má ale také své kouzlo a momentálně se v trojboji vidím více. Jako asi největší plus vidím váhové kategorie, které ve strongwoman nejsou, a to mě trošku demotivuje. V trojboji máš větší motivaci, více závodů u nás i v zahraničí.

Jak dlouho cvičíš?

Jak já říkám, cvičím celý život. Odmala jsem byla vedena k pohybu. Odmala jsem lítala venku, jezdila na kole, lezla po stromech, prostě holka z vesnice. Věnovala jsem se bojovým sportům, později atletice, především běhu. A právě ten běh mě dostal do posilovny, kde jsem se do toho železa zamilovala. Bavilo mě zvedat váhy a být každým tréninkem lepší a lepší. Tam jsem zjistila, že nějaký silový potenciál asi mám. Ale abych odpověděla na otázku, cvičím téměř 3 roky silově.

Jaké jsou tvoje největší výkony?

Má největší dominanta je dřep. A teď se Vám musím pochlubit, na MČR v silovém trojboji jsem dřepla 170 kg, což bych chtěla o 10 kg posunout na závodech v Maďarsku. Bench-press mám 85 kg a mrtvý tah 160 kg. (úsměv) To vše při váze 66 - 67 kg.

Ze siláckých disciplín 90kg Atlas a 350kg pneumatika, nebo třeba 80kg Axel Press. Ale přiznám se, že letos jsem strongman disciplíny ještě nejela. Více se soustředím na trojboj a závody GPC.

A tvůj největší úspěch?

Každý závod byl pro mě zatím velice úspěšný. Na každém závodě jsem podala ty nejlepší výkony a to mi ke štěstí stačí. Ale na co jsem pyšná, bylo 5. místo na mezinárodním mistrovství v Bardějově, kde jsem závodila například proti slovenské silačce Janě Vaškové nebo naší české hvězdě v silovém odvětví Martince Dostálové.

Jaké jsou tvoje další plány?

180kg dřep. Ten prostě letos musí být. (smích) Co se závodu týče, koncem května mám mistrovství Evropy v trojboji v Maďarsku, tak držte palečky. Pak v říjnu mistrovství světa na Slovensku a samozřejmě mezitím nějaké strongman závody, hlavně v Jaroměři, kde jsou závody pro mě srdcová záležitost. Jistě si dám i nějaké menší závody, jako je Deadlift Challenge atd. Ale prioritní jsou pro mě Evropa a svět, na to se teď soustředím nejvíce.

Uvidíme tě i v Golčově Jeníkově?

Já si myslím, že ano. Sice nebudu na strongwoman v té nejlepší formě, ale závodů bych se chtěla i tak účastnit. Golčův Jeníkov je svými závody vyhlášený a nechci o tu atmosféru přijít.

Kde a případně s kým trénuješ?

Trénuji v Novém Boru ve fitness centru Zeus, kde mám krásné zázemí pro trojboj. Jsou tam stejní blázni a nadšenci pro tento sport, což prostě musí být. Často bývám v Pardubicích a také jezdím do ToroGymu ve Vysokém Mýtě, kde má zázemí zároveň náš tým. Takže tam jsem jako doma a taky se tam o mě krásně starají. (smích)

Trénuji převážně sama, protože málokdo mi v tréninku stačí, nebo se trénovat se mnou bojí. (smích) Ale největší pomoc před závody, a tím mu chci i zároveň hrozně poděkovat, mi poskytuje můj přítel Petr Svoboda, který jde se mnou na trénink třeba jen proto, aby mi před dřepem vázal bandáže nebo nahazoval bench-press. Co si budeme povídat, ten support okolo toho je prostě potřeba. Takže tímto děkuji. (smích)

Co chlapi z okolí říkají, že ženská zvedá víc než oni?

Tohle je krásná otázka. (smích) Jak kde, tam, kde cvičím, mě už znají, takže převážně si dělají srandu, že jim zase seberu kotouče nebo že jdou domů, že se nebudou ztrapňovat. Pořád se jim snažím vysvětlit, že by mě měli brát jako motivaci, ale jestli mě tak berou, fakt nevím.

Tam, kde mě neznají, se s přibývajícími kotouči chodí koukat víc a víc chlapů s nevěřícími výrazy, ale musím říci, že jsem se zatím setkala jen s kladnými reakcemi. Problém ale nastává, když je v absolutce porážím. Jako třeba teď jsem vyhrála 1. místo vítěz vítězů, kde jsem porazila i chlapy, tam věřím, že mě v tu chvíli asi nesnášeli a stát na bedně pode mnou asi nebylo nic moc pro jejich ego.

Ale tento sport nedělám proto, abych se chlapům vyrovnala, nebo abych byla dokonce lepší než oni. To vůbec! Dělám to proto, že to miluji a už to do mého života zkrátka patří.

Lucko, děkuji ti za rozhovor a přeji ti, ať se podaří ten světový a evropský rekord v GPC.

Mockrát ti děkuji za tuto příležitost, moc hezky se mi s tebou povídalo. Ještě bych s dovolením ráda poděkovala mému sponzorovi za veškerý komfort, který díky němu mám, a tím je toronutrition.cz

Poděkování patří i všem, co mi fandí, ať už na závodech, nebo prostřednictvím sociálních sítích, protože dělat tento sport s takovou podporou je hned mnohem krásnější.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra