Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Mistrovství Slovenska ve zdvihu klády již tuto sobotu!

2.807 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Jubilejní 20. sezóna Slovenské asociace silných mužů odstartuje již tuto sobotu v Bratislavě. Ve spolupráci s obchodním centrem Eurovea a městskou částí Bratislava - Ružinov se zde totiž uskuteční Mistrovství Slovenska ve zdvihu klády. V sobotu 30. března tedy budeme znát mistry Slovenska v této disciplíně!

Stejně jako v uplynulých letech, i letos budou otevřeny kategorie do 90 kg, do 105 kg a open - bez omezení osobní váhy (tedy nad 105 kg). Pro závodníky kategorie do 90 kg je základní váha, kterou budou muset borci zvednout nad hlavu, stanovena na 90 kg (tedy prázdná kláda). V kategorii do 105 kg mohou strongmani začínat na váze 110 kg a v open kategorii se budou potýkat minimálně se 130kg náčiním. Vážení závodníků bude probíhat v den závodu od 10:30, začátek akce je plánovaný na 13:00.

Pro letošní ročník však byly upraveny podmínky provedení platných pokusů. Každý strongman bude mít tři pokusy. Ten základní bude nahlášen při vážení před začátkem závodu. Na každý pokus bude vyčleněna 1 minuta, během které bude moct silák náčiní položit na odrazové pytle a následně svůj pokus zopakovat. Nebude tedy platit ukončení pokusu po odložení nebo pádu klády jako v minulých letech. Změnou tohoto pravidla očekáváme ještě lepší výkony a pevně věříme, že zde budou překonány národní rekordy. A ty jsou jaké?

V kategorii do 90 kg vyhrál v loňském roce Igor Virág s výkonem 120 kg, čímž stanovil slovenský rekord. Loňský mistr Slovenska je přihlášený i letos a porazit ho se budou snažit Mário Onofrej a Martin Lovíšek.

Soós Miklos loni dominoval v kategorii do 105 kg a zvítězil s výkonem 145 kg a taktéž stanovil nový rekord. V této kategorii jsou zatím přihlášení Martin Dulai, Patrik Zelezka, Jaroslav Klesa a Rado Kollár.

Open kategorie doposud měla pouze jednoho vítěze. František Piros na domácím šampionátu zdvihl 185 kg. Na mistrovství světa obsadil čtvrté místo, ale rekord posunul na 192,5 kg! Zda tuto metu překoná, uvidíme již 30. března v Bratislavě. V open kategorii budou kromě Františka závodit také Szabolcs Boros, Marius Babkovič, Peter Rekenei, Arnold Ferencz a Maroš Kostelanský.

Atmosféru loňského klání a výkon Františka Pirose na mistrovství světa si můžete připomenout na videích níže. Stále je možné se na mistrovství přihlásit zasláním e-mailu na sekretar@slovakstrongman.sk s předmětem zprávy LOG19, nebo přímo na místě závodu - Eurovea Bratislava (u sochy M. R. Štefánika). Těšíme se na každého z Vás! Již v sobotu 30. března obchodní centrum Eurovea opět přivítá ty nejsilnější muže Slovenska!


Mistrovství Slovenska ve zdvihu klády 2018


František Piros - Log Lift 192,5 kg na mistrovství světaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra