Reklama:

Martina Dostálová:
"Do Austrálie se neletí."

9.561 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Kalendář soutěží strongman
pro rok 2019

V návaznosti na nedávný článek, který popisoval cestu čtyř českých závodníků Martiny Dostálové, Davida Březiny, Pavla Hachleho a Davida "Drakobijce" na amatérský strongman závod v rámci Arnold Classic Australia, který se koná v Melbourne 15. - 17. března 2019, přinášíme informace o zásadním zvratu. Nakonec na klání, kde se proslavil Jirka Tkadlčík, nikdo z Čechů závodit nebude.

O důvodech jsme připravili krátký rozhovor s Martinou Dostálovou.

Martino, je pravda, že na závody do Austrálie neletíte?

Ano, bohužel je to tak a do Austrálie nakonec neletíme, pořadatel náš start zamítl.

Co se stalo? Jak to pořadatel zdůvodnil?

Hele, nevím. Postupovali jsme přesně podle instrukcí na oficiálním webu Arnold Classic. Tam byl další odkaz pro závodníky strongman amateur, který směřoval na stránky australské asociace.

Předpokládám, že tam byly podmínky popsány.

Ano, byly, ale v době naší registrace tam byly informace ze závodu z roku 2017, takže ne úplně aktuální (k dnešnímu dni jsou již informace na oficiálních stránkách aktualizovány, pozn. red.).

A registrace tedy probíhala normálně?

Ano, probíhala stejně jako vloni (Martina Dostálová soutěžila v roce 2018 ve stejné kategorii, ve které plánovala závodit i letos, pozn. red.). Nic nenaznačovalo nějaké problémy. V podmínkách bylo mimo jiné zaplatit roční členství do australské asociace a následně se pak zaregistrovat minimálně 6 týdnů předem. My registrovali a platili za jednu osobu už na začátku ledna, ostatní pak 7 týdnů před závodem, takže s dostatečným odstupem. Navíc z osobní zkušenosti z loňska vím, že na e-mail pořadatelé moc nereagují, nebo když už, tak se zpožděním. Proto jsem kromě e-mailu raději poslala i zprávu přes Messenger. Tam jsem viděla, že zprávu přečetli, ale nepřišla mi žádná odpověď. Po pár dnech jsem se snažila s pořadateli komunikovat znovu a opět bez odpovědi. Brala jsem to tedy tak, že nemají námitky ani žádné připomínky.

Takže problémy s komunikací, to by se stávat nemělo.

Přesně tak, jde o velký závod a mohou se tu potkat závodníci z celého světa. Tak prestižní závody jako Arnold Classic by jistou úroveň měly mít.

Co bylo potom?

Brala jsem to jako hotovou a vyřízenou věc, takže jsme se s kluky dohodli a koupili letenky a začali hledat vhodné ubytování. Jenže den nato mi přišla strohá zpráva, že náš start není možný a že mezinárodní závodníci musí být registrovaní nejméně 6 týdnů před závodem. Na to jsem obratem reagovala a poslala jim všechny naše registrační údaje znovu, a to včetně historie, aby bylo vidět, kdy jsme se registrovali. V tu dobu jsem zatnula zuby a snažila se být (ještě) slušná. Vysvětlila jsem jim, ať si registrace zkontrolují, že máme jednu z ledna a zbylé tři z času minimálně 7 týdnů před závodem.

Tam předpokládám, že vaše argumentace byla jasná.

Bohužel odpověď zněla, že nemůžou vzít mezinárodní sportovce, jelikož tento závod je vyvrcholením jejich národní ligy, k tomu spousta dalších, dle mého, výmluv. Byly tam ještě nějaké věci ohledně kvalifikace a podobně, ale v tu dobu jsem už měla rudo před očima a neměla jsem chuť to v ten daný moment dál řešit.

Takže všechno zrušit, letenky, plány…

Jo, registraci nám vrátili, ale letenky a všechno ostatní jde za námi. Bohužel, je to taky zkušenost. Navíc po pár dnech jsem se dozvěděla o jednom závodníkovi, který není z Austrálie a který natáčel promo video o kvalifikaci na Arnold Classic. Na rovinu jsem ho kontaktovala a ptala se ho na podrobnosti, zajímalo mě, jestli byl pozvaný, protože s pozvánkou by to bylo asi jinak… Ale také, kdy a jak se registroval. Ten závodník mi odpověděl vcelku hned a k mému překvapení mi popisoval, že pozvaný nebyl a že se normálně registroval před pár dny, tedy až po tom, co jsme byli registrováni my. Jméno a podrobnosti o něm raději zveřejňovat nechci, protože bych mu nerada ublížila při startu.

To jsou překvapivá zjištění. A co bude dál?

My si to zkazit nenecháme, rovnou jsme si pro mě, Pavla Hachleho a Davida "Drakobijce" vyhlédli Arnold Classic Brasil, které se koná 12. - 14. dubna 2019. S účastí nám moc pomohla Valerie Mirić s tím, že v Brazílii se na nás moc těší a žádnou národní ligu tam nemají. (smích)

Dále pak s Davidem Březinou pojedu ještě na Arnold Classic Africa, které se koná zhruba měsíc po Brazílii.

Takže další plány jsou, to je dobře.

Jasně, stalo se, ale věšet hlavu nemá cenu.

Doufejme tedy, že tato hořká zkušenost bude pouze ojedinělá, ze závodů v Brazílii a Africe Vám přineseme ohlédnutí našich borců, a že se všem povede příprava i výsledek. Držíme palce!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (08:56) • Jo, na chvíli se k tomu propracoval. Mluvil o tom několikrát v rozhovorech, možná to bu...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Arnold Strong (15:58) • A on Vaillant zil.nejaky cas i na ulici?vim ze se několikrát lecil v lecebne
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (12:20) • `Od drog ke steroidum` je nesmysl vzhledem k tomu, ze je jako zavodnik na AS mnoho let...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Neutralni typ (11:44) • Jestli to neni pomalu jako to rceni... z blata do louze? ... Od drog ke steroidum ...
magazínMartin Fitzwater: první série fotogra...
Neutralni typ (11:41) • Da se nekde vsadit na to jestli dopadne dany kulturista jako McCarver nebo v lepsim pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra