Reklama:

Mistrovství Čech v silovém trojboji mužů a žen 2019 - reportáž

6.399 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství Čech
v silovém trojboji
mužů a žen 2019
- výsledky

V sobotu 19. ledna 2019 se ve Vendolí u Svitav konal 24. ročník Mistrovství Čech v silovém trojboji mužů a žen. Postranními rozhodčími pro tuto soutěž byli Tomáš Šárik a Zdeněk Zvonič, hlavním rozhodčím byl Jiří Prášek, který skládal zkoušku na I. národní třídu. Dohled nad celou soutěží měl jako delegát Jaroslav Doleček. Zároveň zde byli školeni dva noví rozhodčí. Výsledkový servis obstarával Zdeněk Tuháček.

Soutěž byla zahájena v deset hodin slavnostním nástupem. Závodníků se na soutěži sešlo dvacet osm, z čehož byly čtyři ženy. Všechny se sešly v kategorii do 63 kg. Vítězkou se stala Lenka Strolená, která zároveň vyhrála i absolutní pořadí. Nazvedala 430 kg a získala tím mistrovskou výkonnostní třídu.

Mužů závodilo celkem dvacet čtyři. V nejlehčí váhové kategorii do 74 kg byli tři silní závodníci. Nejlepším se stal Milan Daňo. Nazvedal 625 kg, čímž získal náskok dvacet pět kilogramů na svého soupeře Josefa Klímu, který skončil druhý. Kategorie do 83 kg byla již nabitější. Pět závodníků bojovalo o medailové příčky. Zlato bral Vítězslav Rosík, který dokázal nazvedat 590 kg. Zde byla druhá pozice vcelku vyrovnaná, neboť soupeř Michal Sicha nazvedal pouze o 2,5 kg méně. Ten už však měl náskok před bronzem o 87,5 kg.

Radek Polnický vyhrál v kategorii do 93 kg náskokem 90 kg. Nazvedal celkem 635 kg. V kategorii do 105 kg předčil soupeře Pavel Hulák z oddílu Powerlifting School výkonem 725 kg. Tento závodník má kromě trojboje další zajímavou zálibu. Věnuje se extrémnímu otužování. Doslova zuby láme kusy ledu a nemá problém si zaplavat v mrazivé zimní řece. Milan Selinger předvedl fantastický výkon v kategorii do 120 kg. Zvládl 295 kg ve dřepu, 280 kg v bench-pressu a 275 kg na mrtvý tah, tento výkon se součtem 850 kg mu zajistil nejen zlato v kategorii, ale i zlato v absolutním pořadí. Nejtěžší váhová kategorie byla obsazena čtyřmi obry. První dvě medailové pozice získali závodníci TJ Sokol Bílina, parťáci na tréninku. Vyhrál Jiří Kadlec a druhé místo získal Pavel Syrový. Jiří nazvedal 840 kg a Pavel 765 kg.

Soutěž proběhla bez komplikací pod zkušeným vedením oddílu TJ Svitavy. Pro rozhovor jsem si vybrala Jiřího Kadlece z oddílu TJ Sokol Bílina, který získal stříbrnou příčku v absolutním pořadí.


Jiří Kadlec

Jak jsi spokojený se svým sobotním výkonem, bylo něco, co se nepovedlo dle představ?

Se sobotním výkonem jsem určitě spokojený. A zlepšovat je určitě stále co, dřep jedu zatím bez dresu, v tom mi to ještě vůbec nejde. Myslím si, že pak by ty váhy byly o trošku lepší. V bench-pressu jsem se o dost zlepšil, tam ten dres funguje zatím moc dobře. Uvidíme, kam až budu schopen jít. A s pozvedem to víš sama, že mám problém s úchopem, na tom se také snažím pracovat. Takže když se to sečte, na zlepšování toho je dost.

Jak vypadala příprava na tyto závody?

Trénuji pětkrát až šestkrát týdně. Pět dní před závody nesáhnu na činku, maximálně jednou jdu na kardio. Mým parťákem v posilovně je Pavel Syrový. Pravidelně se spolu připravujeme na závody a pomáháme si. Je neocenitelné mít někoho, na koho se můžu při tréninku spolehnout. Pro nás oba je důležitý i náš předseda oddílu Zdeněk Ponocný, který nás všechny dobře vede.

Užíváš nějaké doplňky stravy?

Z doplňků užívám BCAA, kreatin, vitamíny B, C, D. To jsou tak ty základní suplementy pro mě. Ale to bere asi každý.

Máš nějaké jiné záliby kromě silového trojboje?

Hraji ještě tenis, fotbal a mým velkým koníčkem jsou motorky, ale tomu všemu se teď věnuji opravdu málo, to abych se zbytečně nezranil. Pak by mě mrzelo nejít na závody.

Trápilo tě v uplynulé sezóně nějaké zranění?

Zranění jsem teď poslední dobou neměl, což jsem rád. Odjel jsem vlastně všechny závody, co byly u nás, které bylo možné absolvovat, a že toho nebylo málo.

Jaké máš plány na nadcházející sezónu?

Plánem je odjet závody hned následující sobotu, ale hlavně se dobře připravit na mistrovství Evropy v Maďarsku, to je v březnu, kam jsem se přihlásil. To je pro mě prioritou číslo jedna. A tam zabojovat o zlato. Ale nebudu jediný, takže to bude těžké, ostatně jako vždy.


Mistrovství Čech v silovém trojboji
mužů a žen 2019 - fotogalerie


Foto:
Karolína Adamová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 66 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
Paulie02 (13:40) • Z pohledu kulturistiky to byl závodník, bez kousku sebereflexe. A řekl bych velmi dobrý...
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
moab (09:01) • Když někdo zneužívá nebezpečné látky, aby se zlepšil, a neuvědomuje si, že problémy ho...
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
Zodiak411 (07:04) • moab: Na Olympii ho nazvali nejmenším závodníkem, ale s největším břichem.
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
moab (22:08) • https://youtu.be/T-SzHFW7nr0
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
Lee_Priest (14:41) • Škoda zmařeného života... Nicméně tohle čeká velké procento sypačů sype se stále víc a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra