Reklama:

Vision Nutrition RAW 2018 - soutěž v silovém trojboji dorostu a juniorů - reportáž

5.514 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Vision Nutrition RAW 2018 - výsledky

Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem v půl desáté. Hlavním rozhodčím byl Josef Švejda, postranními rozhodčími Josef Kocek a Lukáš Doubek. Náhradní rozhodčí jsem byla já, Petra Švadlenková. Na regulérnost soutěže dohlížel jako delegát Ivan Veselý. Výsledkový servis zajišťoval Zdeněk Tuháček.

Dorostenek k soutěži nastoupilo osm. V nejlehčí kategorii do 52 kg zvítězila Šárka Fibingerová reprezentující oddíl Iron Warriors. Za 100 kg na dřepu získala národní rekord. Celkem nazvedala 255 kg. Váhová kategorie do 57 kg jako obvykle patřila Karolíně Adamové, která s přehledem vyhrála. Ze soutěže si odnesla i tři nové národní rekordy. I když je výborná benčařka, v ostatních disciplínách rozhodně nezaostává, což potvrdila národním rekordem ve dřepu, který tedy má nyní hodnotu 105 kg, v mrtvém tahu 137,5 kg. Poslední rekord získala za součet, nazvedala 320 kg. Za tyto výkony si zasloužila i vítězství v absolutním pořadí dorostenek. Dominika Jansová získala zlato v kategorii do 63 kg. Tato sedmnáctiletá závodnice zahájila svoji sportovní kariéru v silovém trojboji letos a podává velice kvalitní výkony. Vytvořila hned tři nové rekordy. V bench-pressu 70 kg, v mrtvém tahu 145 kg a v součtu 317,5 kg. Angelína Charytonová reprezentující oddíl TJ Kralupy vyhrála kategorii do 72 kg výkonem 297,5 kg. V nejtěžší kategorii nad 84 kg brala první místo Andrea Víznerová z domácího oddílu PWL Vision Nutrition. Zároveň vytvořila tři nové rekordy. Ve dřepu má tedy nyní rekord hodnotu 130 kg, v mrtvém tahu 135 kg a v součtu 310 kg.

Čtrnáct juniorek přijelo na soutěž poměřit síly. Zde se vítězkou nejlehčí kategorie do 47 kg stala Kateřina Šikolová, nazvedala 192,5 kg. Do 52 kg byla nejlepší Klára Poborská, nazvedala 285 kg. Michaela Kubáňová z Doplnejch powerlifting získala prvenství výkonem 270 kg. Největší konkurenci zvládla v kategorii do 63 kg Barbora Josková. Celkem dokázala nazvedat 342,5 kg. V kategorii do 72 kg zvítězila Klára Zmeškalová. Tato výborná závodnice získala 395,84 Wilksových bodů a tím vyhrála i zlato za absolutku. V nejtěžší kategorii do 84 kg patří zlato Michaele Dubské za výkon 340 kg.

Dorostenců bylo nejvíce, zúčastnilo se jich dvacet pět. V nejlehčí kategorii do 59 kg závodil jediný závodník, a to Viliam Kováč. To rozhodně nesnižuje jeho kvality, získal národní rekord v bench-pressu. V kategorii do 66 kg zvítězil velmi namotivovaný závodník Tomáš Vorel. Mezi šesti dorostenci v kategorii do 74 kg byl nejlepší Denis Zsibrita. Nazvedal 552,5 kg, což je nový rekord. Zároveň i jeho pokus ve dřepu 205 kg je rekordem. V kategorii do 83 získal zlato Jan Kováč výkonem 560 kg. Jakub Hlaváč v kategorii do 93 kg zcela s přehledem vyhrál. Porazil druhého o rovných 100 kg. Výkonem 421,97 Wilksových bodů vyhrál i absolutní pořadí. Zároveň ustanovil dva nové rekordy. Jan Matulík z TJ Svitavy v kategorii do 105 kg porazil svého soupeře a vyhrál za výkon 567,5 kg. Do 120 kg závodil jediný závodník David Bárek. Zvládl výkon 557,5 kg. Nejtěžší kategorii nad 120 kg vyhrál Vít Kučera, který zároveň zvedl národní rekord ve dřepu na 260 kg.

Soutěže se zúčastnilo dvacet juniorů v šesti váhových kategoriích. Nejlehčí byla kategorie do 66 kg. Zde nastoupil Robin Hušek, který nazvedal 430 kg. V kategorii do 74 kg byli tři účastníci. Vyhrál Josef Klíma z SK Zlobr Sedlčany. Ve dřepu zvládl 195 kg, v bench-pressu 105 kg a v mrtvém tahu 210 kg. Nejvíce závodníků, a to osm, bylo v kategorii do 83 kg. V této konkurenci zvítězil Dominik Šuchman z KST FC Příbram. Dokázal zvednout 580 kg. Poslední trojboj jako junior vyhrál v kategorii do 93 kg Martin Urban z Powerlifting Jihlava. Kategorii do 105 kg vyhrál bratr dorostence Filipa Porteše - Adam. Příští rok bude závodit již v mužských open. Nazvedal 710 kg a tím se stal i nejlepším juniorem absolutně. V poslední váhové kategorii do 120 kg soupeřil Michal Dorotík a Martin Prokop. Lepší byl Michal a vyhrál výkonem 700 kg, protože Martina převálcoval svým mrtvým tahem 275 kg.

I přes počáteční komplikace se zdlouhavým vážením mnoha závodníků probíhala soutěž svižně a plynule díky zkušenému pořadateli Honzovi Filovi, jeho týmu a kvalitním nakladačům vedeným Milanem Špinglem. Závodníci obdrželi mnoho věcných cen od Vision Nutrition. Ve Frýdlantu se budeme vídat i nadále na dalších soutěžích příští rok.

Pro rozhovor jsem si vybrala Kláru Zmeškalovou z oddílu TJ Olympia Zlín, vítězku kategorie do 72 kg a absolutní vítězku juniorek.


Klára Zmeškalová

Jak jsi spokojená se svým výkonem?

Upřímně jsem vůbec nevěděla, kolik síly ve mně ještě po mistrovství Evropy zůstalo, ale věřila jsem, že se alespoň k výkonu z ME přiblížím. Nepředpokládala jsem ale, že to bude až tak dobré, v podstatě jsem se zhoršila jen o 5 kilo v totalu, takže s výkonem jsem velmi spokojená. Musím podotknout, že třetí pokus dřepu se 147,5 kg byl velmi lehký, zde vidím velkou rezervu, kterou budu chtít příští rok v přípravě určitě využít.

Také k mému výkonu určitě přispěla připravenost závodiště, tímto bych ráda poděkovala pořadatelům, určitě nám všem prospělo, že jsme měli k dispozici velkou, prostornou rozcvičovnu a dostatek stojanů. Celkově se mi tyto prostory pro pořádání závodů velmi líbily.

Jak vypadají obvykle tvoje tréninky?

Moje tréninkové programy se většinou odvíjejí od toho, v jaké fázi přípravy se nacházím. Obecně v přípravě trénuji třikrát týdně bench-press a dřep a dvakrát mrtvý tah, plus jejich varianty. K tomu v podstatě rozsáhlé množství doplňkových cviků. Trénuji pětkrát týdně.

Ale nyní po závodech budu trénovat pouze 4x týdně. Dá se říct, že vypustíme všechny závodní cviky a budu dělat pouze jejich varianty, dále doplňkové cviky na menší svalové partie, protože potřebuji posílit některé části těla, abych se příští rok mohla vrátit na závody ještě silnější.

Tréninky si ale nesestavuji sama, vše mi připravuje trenér Radomil Vašík, takže vlastně ani nevím z hlavy, jak ty tréninky vypadají, jediné, co vím, že jsem vždy na jednu stranu hrozně zničená, ale na druhou se velmi těším, co nového si na mě opět trenér v dalším tréninku vymyslí. Podle mě je velmi důležité ty cviky v tréninku obměňovat, aby vás trénink bavil, což tréninky od Radka splňují, a proto, troufám si říct, jsem letos dokázala udělat progres v trojboji o necelých 60 kg.

Kde a s kým trénuješ?

Jak jsem již zmínila, trénuji ve Zlíně pod vedením Radomila Vašíka, který je nejen můj osobní trenér, ale i reprezentační trenér mladých závodníků v ČSST. Takže pokud si chcete někdo zlepšit výkon nejen v trojboji, ale i v jiných sportech, můžu Radomila jenom doporučit.

Máš nějaké další zájmy kromě silového trojboje?

Obecně mám sport a všechny aktivity velmi ráda. Teď se musím přiznat, že jsem se tak nějak celá ponořila do přípravy na závody, když si to tak spočítám, tak od června, kdy bylo MS v Kanadě, pak Světový pohár univerzit v Plzni a nakonec ME v Litvě, jsem vlastně již půl roku nic jiného nedělala, což je strašné, v podstatě kromě pár závodů v požárním útoku (hasičský sport).

Nyní ale věřím, že budu mít dostatek času a vrátím se zpět k mým koníčkům, ke kterým patří mimo silového trojboje například již zmíněný požární sport, tenis, fitbox a jiné. Věřím, že mi to i pomůže s regenerací jak psychickou, tak fyzickou, než se opět vrátím do přípravy na další závody v trojboji.

Jaké máš další sportovní plány?

Tiše doufám, že opět budu mít možnost startovat někdy na začátku června na mistrovství světa, tím bych chtěla opět zahájit lifterskou sezónu. A pak mě samozřejmě opět čeká MČR juniorů a dorostu a nakonec snad i mistrovství Evropy. Nyní mě tedy čeká asi čtrnáct týdnů volnějšího programu a pak nastane opět pravá závodní příprava.


Vision Nutrition RAW 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra