Reklama:

Dva světové rekordy pro českou powerlifterku Janu Kaas

7.787 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Česká elitní powerlifterka Jana Kaas z domažlického klubu SK Ironbulls, závodící ve Federaci českého silového trojboje (FČST), se po necelé půlroční pauze způsobené zraněním vrátila na soutěžní pódia. Nutno podotknout, že zranění nebylo jen tak ledajaké. Jana utrpěla tříštivou zlomeninu vřetenní kosti levé ruky na evropském šampionátu v silovém trojboji koncem května ve francouzském Nancy, která vyžadovala složitou operaci. Díky českému specialistovi, špičkovému ortopedovi panu doktorovi Mužíčkovi z mladoboleslavské kliniky se vše povedlo dát dohromady a již 5 měsíců po operaci se Jana postavila na soutěžní pódium. A návrat to byl velkolepý!

První ostrý start představovalo Mistrovství ČR v mrtvém tahu 11. listopadu 2018 v Trutnově. Jana nastoupila v kategorii žen do 90 kg EQUIP a ustanovila nový světový rekord na rovných 240 kg. Tento výkon znamenal i nejvyšší bodový zisk a absolutní vítězství napříč všemi kategoriemi.

Pár týdnu poté, konkrétně 1. prosince 2018, Jana absolvovala druhý start v Bratislavě na prestižní soutěži International Winter Cup WRPF/WEPF, kde posunula svůj výkon o 5 kg výš. Ustanovila tak ve stejné váhové kategorii do 90 kg EQUIP s vlastní hmotností 87 kg další světový rekord na 245 kg a opět s nejvyšším bodovým ziskem napříč všemi kategoriemi. Absolutní pořadí se zde bohužel nevyhlašovalo.

Protože se najdou odpůrci kategorie EQUIP (speciálních dresů), musíme zmínit, že ačkoli Jana RAW maximum nikdy nezkoušela, specializuje se pouze na EQUIP, tak RAW výkony z přípravy na tyto soutěže jsou i tak mezi ženami ohromující. Vzpomeňme například 3 série o 6 opakováních s 200 kg nebo 5 opakování s 210 kg. Většinu svých tréninkových výkonů sdílí Jana se svým manželem a trenérem v jedné osobě Tomášem Kaasem na Instagramu, kde je můžete sledovat.

A plány do budoucna? Samozřejmě i v mrtvém tahu pokořit bájných 250 kg. Jana je totiž první a zatím stále jedinou Češkou, která rovných čtvrt tuny již na soutěži předvedla, a to ve dřepu.


Jana Kaas - 240 kg na MČR v mrtvém tahu 2018 (světový rekord)

Jana Kaas - 245 kg na International Winter Cupu 2018 (světový rekord)
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 28 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra