Reklama:

Mistrovství ČR v klasickém silovém trojboji dorostu a juniorů 2018 - reportáž

6.964 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR v klasickém silovém trojboji dorostu
a juniorů 2018
- výsledky

V sobotu 20. září 2018 se v Sedlčanech konal 6. ročník Mistrovství České republiky v klasickém silovém trojboji dorostu a juniorů. Postranními rozhodčími pro tuto soutěž byli pánové Jan Šrámek a Michal Sicha, hlavním rozhodčím jsem byla já, Petra Švadlenková. Náhradními rozhodčími byli Hana Takáčová a Vilém Štifter. Dohled nad celou soutěží měl jako delegát Ivan Veselý. Výsledkový servis obstarával Tomáš Pilík.

Soutěž byla zahájena v devět hodin slavnostním nástupem. Na tuto událost dorazilo devadesát dva závodníků. Protože panovaly obavy, že soutěž bude trvat do pozdních večerních hodin, pořadatelský oddíl SK Zlobr Sedlčany zajistil tým nakladačů pod vedením Milana Špingla, který se osvědčil na šampionátech evropského či světového rozměru. Dále pak byl posílen tým rozhodčích a pomocného personálu pro co největší urychlení soutěže. Závodníci byli rozděleni do devíti skupin.

První skupinou byly dorostenky. Těch se objevilo na startovním poli deset. Nejlehčí váhovou kategorii do 52 kg vyhrála Šárka Fibingerová, která ustanovila nový národní rekord ve dřepu 95,5 kg. Karolína Adamová soutěžila ve váhové kategorii do 57 kg. Při svojí tělesné hmotnosti 54,7 kg vytvořila ve všech disciplínách i v součtu nové rekordy. Nazvedala 311 kg a tím získala i absolutní prvenství v dorostenkách. Tato závodnice je držitelkou letošního titulu mistryně Evropy z francouzského Mérignacu, kde zvedla ve své kategorii 70 kg i přes zdravotní obtíže. Dále je mistryní světa z finského Vantaa výkonem 72,5 kg. V Sedlčanech si tedy svoje závodní maximum ještě vylepšila na 75,5 kg. Kategorie do 63 kg byla obsazena třemi dívkami, nejlepší z nich byla Helena Uherková, která součtem vytvořila nový národní rekord 297,5 kg. Vítězka kategorie do 72 kg Lucie Daňková taktéž vytvořila národní rekordy, a to v bench-pressu, mrtvém tahu a součtu. Celkem získala 334 kg. Michaela Kanátová vyhrála kategorii do 82 kg, ustanovila dva nové rekordy a nazvedala 361 kg.

Druhou skupinu tvořily juniorky. Zde probíhaly ve všech kategoriích dost těsné souboje. Každý zvednutý kilogram měl smysl a mohl mít vliv na konečné pořadí. V kategorii do 52 kg spolu soupeřily tři závodnice. Největší souboj se sváděl o prvenství. Blanka Pilátová o půl kilogramu získala národní rekord ve dřepu o hodnotě 106 kg. Blanka také zvládla o 7,5 kg více na bench-pressu než její soupeřka Michaela Filová. Ta však zvládla na mrtvém tahu 127,5 kg a stala se vítězkou o 4,5 kg. V kategorii do 57 kg získala zlato Eva Sedlářová s malým náskokem 2,5 kg. Kategorie do 72 kg byla obsazena 5 závodnicemi. Čtyři závodnice obsadily kategorii do 63 kg. Zde probíhal souboj o prvenství a národní rekord ve dřepu. Tento rekord původně získala Tereza Herrmannová, ale závod nedokončila, a proto rekord připadl původní držitelce Lence Wolfové. Hodnota nového rekordu je tedy 138 kg. Lenka se stala vítězkou této kategorie. Ve vyšší kategorii naprosto přesvědčivě vyhrála Klára Zmeškalová, která ve všech disciplínách včetně součtu vytvořila nové rekordy a zároveň se stala absolutní vítězkou juniorek. Kateřina Skudříková vyhrála kategorii do 84 kg a vytvořila nový rekord v bench-pressu o hodnotě 75,5 kg.

V nejlehčí váhové kategorii dorostenců závodil pouze jediný účastník, avšak vytvořil tři národní rekordy. Byl jím Viliam Kováč a nazvedal 441 kg. Tři soutěžící obsadili kategorii do 66 kg. Nejlepším byl Jan Majerský z oddílu TJ Sokol Bílina, ve všech disciplínách vytvořil národní rekordy, včetně součtu. Svým výkonem 428,33 Wilksových bodů se stal nejlepším dorostencem absolutně. Kategorii do 74 kg vyhrál Marek Vávra výkonem 527,5 kg. Karel Rada zcela ovládl kategorii do 83 kg. Do každého pokusu dával vše. Bylo vidět, že přijel s jediným cílem, a to vyhrát. Ve své kategorii se mu to povedlo, když předčil druhého soupeře o 55 kg. Ale v absolutním pořadí byl druhý o necelých 10 Wilksových bodů. V kategorii do 93 kg soupeřilo deset závodníků, nejvíce kilogramů vybojoval Jakub Hlaváč, účastník již několika mezinárodních šampionátů. Václav Vlk dokázal získat zlato v kategorii do 105 kg a získat dva nové národní rekordy. Nejtěžší dorostenecká kategorie zde byla do 120 kg, vyhrál Roman Šenkeřík z oddílu Iron Warriors.

Nejlehčí juniorskou kategorií byla kategorie do 74 kg. Zde se na prvních dvou místech umístili závodníci domácího oddílu SK Zlobr Sedlčany. Zvítězil Štěpán Jindra s 554 kg. Druhým byl Josef Klíma, který zvládá návrat na závody po operaci slepého střeva na výbornou. Největší radost měl z nového osobního rekordu v bench-pressu s hodnotou 105 kg. Kategorie do 83 kg byla obsazena devíti účastníky, zlato bral příbramský Dominik Šuchman. Vítěz kategorie do 93 kg Jakub Vágner se zároveň stal i nejlepším juniorem celkově. Zajistil mu to výkon 700,5 kg. Hynek Fránek získal prvenství v kategorii do 105 kg a i přes zdravotní obtíže týden před závody se stal druhým nejlepším závodníkem v absolutním pořadí juniorů. Nejtěžší juniorskou kategorii do 120 kg vyhrál Martin Dorotík z Doplnejch powerlifting.

Soutěž probíhala zásluhou organizátorů svižně. Ředitel soutěže Jiří Prášek si dal na přípravě spolu se širokým týmem pomocníků záležet. Obavy, že soutěž bude trvat do půlnoci, se nenaplnily. Vyhlášení bylo ukončeno krátce po deváté hodině večerní. Oddíl SK Zlobr Sedlčany je tradičním pořadatelským oddílem a jistě všichni přítomní dosvědčí, že soutěž byla připravena pečlivě.

Pro rozhovor jsem si vybrala absolutní dorosteneckou vítězku Karolínu Adamovou pro její letošní úspěchy. Reprezentuje oddíl TJ Svitavy. Pro druhý rozhovor jsem vybrala nejlepšího dorostence. Ač závodí v lehké váhové kategorii, předčil všechny ostatní. Je jím Jan Majerský z TJ Sokol Bílina.


Karolína Adamová

Jak jsi spokojená s výkonem na MČR?

S výkonem, který jsem předvedla na MČR, spokojená jsem, ale vždycky to může být lepší. Dřep vyšel podle očekávání, bench-press také a mrtvý tah 132,5 kg byl opravdu lehký, byl nad mé očekávání. Jsem ráda, že se mi povedlo zlepšit se na všech disciplínách a tím si překonat své osobní i národní rekordy.

Co tě žene vpřed a motivuje v tréninku?

Vpřed mě ženou především mé cíle, kterých bych chtěla dosáhnout, ale i ty cíle, kterých jsem již tento rok dosáhla. Cíl stát se mistryní světa i Evropy v bench-pressu a posunout se o kus dál se mi podařilo splnit a to mě hodně silně namotivovalo. Především mě ale motivují výsledky vrcholových trojbojařek, a to zejména mých rivalek. Také mě motivují trojbojaři, kteří se mnou trénují a zlepšují se mi před očima.

Jak trénink na MČR probíhal?

Trénink na MČR probíhal komplikovaně, pro mě to byla jedna z nejnáročnějších příprav, kterou jsem kdy vůbec měla, protože jsem byla dost omezená kvůli nataženému svalu a skříplému nervu mezi lopatkou. V přípravě jsem tedy skoro vůbec nemohla cvičit mrtvý tah a nějaké těžší váhy jsem byla schopna zkoušet až tři týdny před závody. Proto jsem měla tak velikou radost, že jsem se v den závodu cítila skvěle a mohla do toho dát maximum a že se mi povedlo překonat sebe samotnou.

Bench-press je tvoje královská disciplína, je to zároveň i tvůj oblíbený cvik? A jaký cvik v posilovně máš v oblibě nejméně?

Ano, už od první chvíle kdy jsem přišla do posilovny mě nejvíce bavil právě bench-press, který je tedy mým nejoblíbenějším cvikem (disciplínou), kde jsem schopná se nejvíce soustředit, od všeho vypnout a odreagovat se. Vždycky mě bavilo více cvičit vršek než spodek těla, ale za mě určitě nejméně oblíbený cvik je mrtvý tah z deficitu, to je prostě peklo. (smích)

Kdo tě nejvíce podporuje?

Nejvíce mě podporuje můj přítel, který se o mě na trénincích hodně stará, kontroluje mě, a především mi říká chyby které dělám, což je pro mě hodně důležité, i když mě to někdy fakt rozčiluje. (smích) Také mě podporují můj trenér Jiří Prášek, můj oddíl a kamarádi, se kterými chodím trénovat.

Jaké máš další plány?

Momentálně se připravuji na mezinárodní soutěž, která mě čeká už v listopadu, a to na Mistrovství Evropy v klasickém silovém trojboji, které se bude konat v Litvě. Dále se budu účastnit MČR v bench-pressu a možná si zkusím zazávodit ještě na pohárové soutěži Vision Nutrition ve Frýdlantu, kterou bych si hezky uzavřela moji poslední letošní sezónu dorostenek.


Jan Majerský

Co říkáš na svůj úspěch na MČR, dařila se soutěž tak, jak jsi měl naplánováno?

Mistrovství České republiky bylo super, dřep měl být lepší, ale jinak se vše podařilo na výbornou.

Jak dlouho chodíš do posilovny a jak ses dostal k trojboji?

Do posilovny Bulldog Gym v Mostě chodím cca tři roky s tím, že jsem v posilovně potkával kluky z oddílu TJ Sokol Bílina a poprosil je, jestli bych nemohl za ně také závodit. Zdeněk Ponocný, předseda oddílu, poté vyřídil potřebné formality a já jel hned na zkoušku na své první závody O pohár starosty města Zbýšova, kde jsem tenkrát ve váhové kategorii do 59 kg (ale ve sloučené s 66 kg) skončil na třetím místě a v mé kategorii jsem získal, myslím, i národní rekord v mrtvém tahu.

Co tě na trojboji baví nejvíce?

Silový trojboj mě baví už jen proto, že rozvíjí celé tělo.

Máš nějakého trenéra nebo parťáka na cvičení?

Trénuji s partou mých kamarádů a Zdeněk Ponocný jako trenér mi pomáhá v přípravě před závody a pak při závodech. Musím podotknout ještě to, že Sokol Bílina a jeho členové mi hodně pomáhají. Hlavně materiálně, dostal jsem reprezentační soupravu a tričko, SBD singlet, superdres na bench-press, ve kterém chci po ME začít také trénovat, dále pak také příspěvek na fitko, což je super, děkuji za to.

Na jakou další soutěž se nyní budeš připravovat?

Teď po mistrovství České republiky je prioritou mistrovství Evropy v Litvě, kam se chystáme ke konci listopadu, moc se tam těším.


Mistrovství České republiky v silovém trojboji dorostu a juniorů
- fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra