Reklama:

Českou zápasnickou reprezentaci čeká mistrovství světa v Budapešti

10.067 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Tisková zpráva] Už v sobotu 20. října 2018 odstartuje v hlavním městě Maďarska mistrovství světa v zápase v řeckořímském a volném stylu mužů i žen. Turnaj, na který netrpělivě čekají fanoušci po celém světě, je jednoznačně vrcholem letošní sezóny. První dny šampionátu budou patřit volnému stylu mužů, tedy kategorii, kde Česká republika nemá žádného zástupce. V pondělí 22. října ale přijde na řadu volný styl žen, následovat bude také klasický styl. A zde už budou Českou republiku reprezentovat dvě volnostylařky a pět "klasiků".

Trenér Milan Hemza vede stabilní volnostylařské duo Adéla Hanzlíčková a Lenka Hocková Martináková, které se představí také v Budapešti. První jmenovaná bude zápasit ve váhové kategorii do 65 kg, Hocková Martináková pak v kategorii do 55 kg. V tuto chvíli se obě dvě připravují na mezinárodním tréninkovém kempu ve Finsku. Hanzlíčková se potýkala před turnajem se zdravotními problémy, konkrétně se zraněným kolenem. V tuto chvíli se ale zdá, že v Budapešti bude zápasit.

"Z posledního turnaje v Polsku jsem si bohužel odvezla natržený vaz v koleni a nějakou dobu jsem netrénovala. Teď už jsem se ale vrátila na žíněnku, zdá se, že koleno drží a půjde to. Pokud by ale nastal nějaký problém, jsem připravena i mistrovství světa vynechat. To nejdůležitější totiž přijde až příští rok," naráží Adéla Hanzlíčková na blížící se olympijskou kvalifikaci.


Petr Novák na Evropských hrách v Baku

Mužů odcestuje do Maďarska celkem pět, povede je v pozici hlavního trenéra Václav Scheiner starší. Mužská část týmu je bohužel značně zdecimována zraněními, stabilní účastník těchto vrcholných akcí Michal Novák se zotavuje po dvou operacích, před pár dny pak přišlo nešťastné zranění Artura Omarova, jednoho z aspirantů na dobré umístění na světovém šampionátu. Omarov musel také na operaci a z nominace vypadl. Za současného stavu tak mezi hlavní esa reprezentačního výběru patří Oldřich Varga ve váze do 77 kg a Petr Novák o váhu výše, tedy do 82 kg. Tyto dva doplní Matouš Morbitzer, mladíček Ondřej Dadák a v těžké váze Štěpán David.

Rozpis světového šampionátu z pohledu českých reprezentantů

Pondělí 22. října

  • 55 kg, volný styl ženy, Lenka Hocková Martináková

Úterý 23. října

  • 65 kg, volný styl ženy, Adéla Hanzlíčková

Čtvrtek 25. října

  • 77 kg, řeckořímský styl muži, Oldřich Varga

Pátek 26. října

  • 72 kg, řeckořímský styl muži, Matouš Morbitzer
  • 82 kg, řeckořímský styl muži, Petr Novák

Sobota 27. října

  • 97 kg, řeckořímský styl muži, Ondřej Dadák
  • 130 kg, řeckořímský styl muži, Štěpán David


Foto:
Martin Gábor


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra