Reklama:
Zbývá už jen 86 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Mistrovství jižní Moravy v klasickém silovém trojboji 2018 - rozhovory s vítězi a fotogalerie

7.465 zhlédnutí
Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství jižní Moravy v klasickém silovém trojboji 2018 - výsledky
V sobotu 29. září 2018 se ve Vranovicích konal 5. ročník Mistrovství jižní Moravy v klasickém silovém trojboji mužů a žen. Pořadatelství se ujal místní oddíl pod taktovkou pana Ivana Karpíška, který byl na soutěži ředitelem a zároveň delegátem. Hlavním rozhodčím byl jmenován Tomáš Šárik a na pozicích postranních rozhodčích usedli Marek Pokorný a Michal Krček. Výsledkový servis zabezpečil Petr Nepomucký. Mikrofonu a funkce komentátora jsem se ujala já, Irena Pokorná.

K bojům o medaile se sjelo 28 závodníků. Pět žen se představilo ve čtyřech váhových kategoriích. Na třetím místě v absolutním pořadí se umístila Nikol Barkóciová z TJ Sokol Lanžhot, která získala 284,30 bodů Wilkse. Druhá pozice patřila Kristýně Vackové z Powerliftingu Brno za 359,81 bodů a nejlepší ženou se stala Helena Nucová z TJ Olympia Zlín, která vybojovala 371,41 bodů.

Muži se ve Vranovicích mistrovství utkali v šesti váhových kategoriích. Nejsilnějším závodníkem celého mistrovství byl Vít Okrouhlý z KST Sportingu Apis Praha, který si za svůj výkon připsal 423,13 bodů Wilkse. Tento závodník se zároveň stal jediným pokořitelem národního rekordu v mrtvém tahu v kategorii mužů do 105 kg, který má nyní hodnotu 308 kg. Také stříbro v celkovém hodnocení putuje do KST Sportingu Apis Praha zásluhou Martina Hladíka, který vybojoval 406,58 bodů. O jediný bod unikla druhá příčka Milanu Selingerovi z Powerliftingu Jihlava, který se s 405,66 body umístil na bronzové pozici.

Soutěž proběhla bez komplikací a problémů v přátelské atmosféře. Zásluhu na tom mají ředitel Ivan Karpíšek se svým týmem, Petr Nepomucký za včasné a přesné výsledky, tým nakladačů, závodníci, diváci a v neposlední řadě i ochotné paní v kantýně.

Jako tradičně jsem oslovila nejúspěšnější závodníky soutěže a nyní Vám přináším rozhovory s Vítem Okrouhlým a Helenou Nucovou, kteří ovládli mužské a ženské kategorie.


Vít Okrouhlý

Jak ses dostal k silovému trojboji a jak dlouho cvičíš?

Se závoděním v silovém trojboji jsem začal přibližně po čtyřech letech kulturistického tréninku. Brzy jsem si ale uvědomil, že mě víc než budování svalů a symetrického těla baví pracovat na síle a funkčnosti. V tu dobu jsem se seznámil s výbornými závodníky a kamarády Tomášem Novákem a Milanem Štěpáníkem, kteří mě do silového trojboje zasvětili. Cvičím přibližně sedm let, ale má první soutěž v silovém trojboji proběhla až v roce 2015, a bylo to právě zde ve Vranovicích.

Největší úspěchy?

Za svůj dosavadní největší soutěžní úspěch považuji dosažení národního rekordu v mrtvém tahu, který jsem získal nyní ve Vranovicích. Dále jsem dvojnásobným juniorským vicemistrem republiky v kategorii do 93 kg, kde jsem i držitelem národního rekordu v mrtvém tahu. Osobně jsem však rád především za to, že se mi daří každou soutěž posouvat výkonnostně dál a že ty stovky hodin tvrdé dřiny jsou vidět i na mých soutěžních výkonech.

Jak hodnotíš svůj perfektní výkon ve Vranovicích?

Musím přiznat, že u dřepu a bench-pressu jsem čekal trochu lepší výsledek, ale bohužel jsem asi neměl svůj den. Nicméně s výkonem na mrtvém tahu jsem maximálně spokojený a zataháním open národního rekordu se mi splnil jeden z mých soutěžních snů.

Další sportovní plány?

Další závody mě pravděpodobně čekají až příští rok.

Oblíbený cvik?

Pro každého trojbojaře by to měly být dřep, bench-press a mrtvý tah. Nicméně mé tréninky jsou dost pestré a obsahují mnoho cviků. Nedá se říct, že bych měl nějaký raději. Ve svém tréninku si vybírám především ty cviky, o kterých si myslím, že mě někam posunou.

Zbývá ti čas na další koníčky?

Jelikož studuji a mám nějaké další povinnosti, tak mi moc volného času nezbývá, avšak silovému trojboji se snažím věnovat stále naplno.

Jak často trénuješ?

Trénuji 4x týdně přibližně 3 hodiny.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Momentálně používám protein, BCAA, kreatin a Alavis Triple Blend.

Účastníš se i soutěží v dresech? Co ti více vyhovuje?

Ano, několika equip soutěží jsem se zúčastnil, ale většinou jsem měl equip jen částečně. Mnohem víc mi vyhovuje RAW, protože nepotřebuji velké množství vybavení a lidí okolo sebe, abych byl schopný se vůbec na nějakou soutěž připravit. Na equipu mi také nevyhovuje to, že bez podpůrného vybavení jsou výkony většinou rapidně nižší a často záleží více na velikosti dresů a jiných okolnostech než na síle svalů.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Rád bych poděkoval svým sparingům Vojtovi Bulovi, Marku Vávrovi a Milanu Štěpáníkovi za skvělou podporu při trénincích, dále děkuji Bcross Gymu v Českých Budějovicích za skvělé podmínky nutné pro správný trénink a v neposlední řadě všem přátelům, rodině a známým, kteří mě podporují nejen v silovém trojboji, ale i mimo něj.


Helena Nucová

Heleno, jak ses dostala k silovému trojboji a jak dlouho cvičíš?

K silovému trojboji mě přivedl kamarád, který mi navrhl, jestli bych to nechtěla zkusit, do té doby jsem cvičila aerobik a trávila hodiny na běhacím páse. Silovému tréninku se věnuji už zhruba 4 roky.

Největší úspěchy?

Jako největší úspěch hodnotím to, že můžu dělat, co mě baví, vidím v tom smysl a neustále se někam posouvám. Pár pohárů doma na poličce mám, ale to má každá ženská, která závodí v silovém trojboji. (smích).

Jak hodnotíš svůj perfektní výkon ve Vranovicích?

Výkon ve Vranovicích jsme s trenérem pečlivě naplánovali tak, aby na každém cviku zůstala ještě rezerva, což se nám povedlo, takže jsme určitě spokojení. Letošní rok jsem toho totiž moc nenazvedala, zhruba půl roku jsem nemohla dřepovat kvůli různým dysbalancím, které jsme postupně odstraňovali, a na této oblasti jsme testovali, jak na tom vlastně jsem.

Další sportovní plány?

Další zastávka bude za měsíc MČR RAW, pak pravděpodobně MČR v bench-pressu a pak se uvidí, co dál.

Oblíbený cvik?

Bench-press.

Zbývát ti čas na další koníčky?

Ne. Spím, jím, pracuji a cvičím. (smích)

Jak často trénuješ?

Většinou 4x týdně. K tomu mimo sezónu třeba 1 - 2x týdně nějaké kardio. Více o mém tréninku si můžete přečíst v mém logu na Ronnie.cz: Scheila - silový trojboj.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Ano, klasika - vitamíny, minerály, protein, glutamin, kreatin.

Účastníš se i soutěží v dresech? Co ti více vyhovuje?

První 2 roky jsem začínala v dresech, teď už bych o tom ani nechtěla slyšet. Při představě, že bych se zase měla 10 minut soukat do dresů a přiškrcovat si nohy bandážemi, mi vstávají vlasy na hlavě. (smích)

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Velké díky patří trenérovi (Mira Pop), protože to se mnou nemá občas jednoduché. (úsměv) Potom osobě, která mě dává dohromady a bez které bych už s trojbojem asi skončila - fyzioterapeut Roman Koubík, Ondrovi Bednářovi z posilovny Cross Prostějov, který mi vytvořil ideální podmínky pro trénink, a v neposlední řadě partnerovi a všem lidem kolem mě, kteří mě byť jen dobrým slovem podporují.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů jak v osobním, tak sportovním životě.


Mistrovství jižní Moravy v klasickém silovém trojboji 2018 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.10.13:31LaFontaine - Díky za postřeh, opraveno.
10.10.13:28Peter Ustinov - Novy rekord ve 105.ce je 308kg, ne 380.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra